Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért csökkenti...

A kormány miért csökkenti egyes élelmiszerek árait, ahelyett hogy inkább a béreket és nyugdíjat emelné meg?

Figyelt kérdés

A magyar nyugdíj és minimálbér a legalacsonyabb Európában.


Tavaly Románia le előzött minket, idén már Bulgária is.


Ennél lehet még tovább süllyedni??



2022. jan. 17. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
94%
mert mindig kell valami "egyedi" marketing
2022. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
79%
Mert nem a kormány határozza meg a fizetésed
2022. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
4%

És többszáz %-kal az afrikai küszöb fölött....


Bullshitelni statisztikákkal teljesen fölösleges...

2022. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
82%

#13

Ja, hát igen, te afrikához képest szeretnél jól élni? Akkor tessék.

Én úgy gondoltam, hogy I. Szent Istvánnal egyetértünk abban, hogy a Nyugathoz szeretnénk tartozni, így hozzájuk hasonlítjuk magunkat.


El nem tudom képzelni, hogy ezzel a vesztes gondolkodással móddal hogy lehet élni...

2022. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
0%

14: nem azt jelenti!


CSak annyit próbáltam illusztrálni neked, hogy fölösleges ide v. oda hasonlítgatni....


Majd ha a "nyugat" is átél 40 év kommunizmust, akkor kezdheted újra a hasonlítgatást.

2022. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
78%

#15

De, és ez is vesztes mentalitás. Jó, hogy nem a török megszállásra hivatkozol.

Elmúlt 10 évben nem voltak itt az oroszok. Hogy történt, hogy kb. 10 helyet estünk vissza az egészségügy tekintetében EU-s szinten?


2010 és 2018 között nem volt válság és számolatlanul folyt ide az EU-s pénz. Hogy lehetséges, akkor hogy az mszp 2002-2010 közötti időszakában, amikor válság is volt a GDP-nk közelebb került Ausztria GDP-jéhez, mint a fidesz következő 8 évében?


Az amit csinálsz vesztes mentalitás. 1960-as évekig Finnország is csóró volt. Hoztak egy oktatási reformot, és szép lassan gazdagok lettek. Igen, nem lennénk a nyugat szintjén, de nem esnénk napról napra hátrébb sem egy normális kormánnyal, illetve normális mentalitással.

2022. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
61%

16: nem arról van szó! Hanem hogy pl. kimaradt kb. másfél-két generáció abból, hogy vállalkozó legyen. Nem mentek tovább a családi vállalkozások, mindent államosítottak, lehetősége sem volt az embereknek, hogy vállalkozási ismereteket tanuoljanak.


A franciákat meg lécci ne hozd ide, a gyarmatosításból szedték meg magukat!

2022. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:

#17

Nem értem, hogy ez engem hogy cáfol. Szerinted iskolában ezt nem lehet oktatni? Ha nem szereznek vállalkozás ismereteket, akkor nem azt kell mondani, hogy rendben van, hogy szar helyzetben vagyunk, hanem azt hogy ez lenne a megoldás a szar helyzetre.


Nem beszéltem franciákról. Finnekről beszéltem, akik nem gyarmatosításból szedték meg magukat. Direkt kiemeltem, hogy a '60-as évek előtt ők is szegények voltak.

2022. jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:

mindkettő káros:

- a piaci árakba történő önkényes beavatkozás az árukínálat esetekben drasztikus szűkülését okozza

- valós gazdasági teljesítmény, hozzáadott érték növekedés nélküli béremelés inflációt gerjeszt

2022. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:

#15: "Majd ha a "nyugat" is átél 40 év kommunizmust,"

Kommunizmus még nem volt sehol a világon, de az a baj, hogy lassan már annyi éve nincs itt "kommunizmus", mint ameddig volt. De lehet rá jól mutogatni. Egyébként a 70-es, 80-as évek idején meglehetősen dinamikusan fejlődött Mo. "kommunizmus" ide vagy oda.

Nem lehet mindenki vállalkozó, nyugaton is vannak alkalmazottak, mivel valakinek dolgozni is kell.

2022. jan. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!