Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért csökkenti...

A kormány miért csökkenti egyes élelmiszerek árait, ahelyett hogy inkább a béreket és nyugdíjat emelné meg?

Figyelt kérdés

A magyar nyugdíj és minimálbér a legalacsonyabb Európában.


Tavaly Románia le előzött minket, idén már Bulgária is.


Ennél lehet még tovább süllyedni??



2022. jan. 17. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:

#30: "És a gyárak tele voltak "vattaemberekkel".

Legfeljebb az irodákban, de ott dolgoztak kevesebben és ott se mindenütt. Akkor te nem jártál egy akkori kohászat öntödéjében, hengerdéjében, de szerintem semmilyen gyárban. Bányáról már nem is beszélve. Csak nyomod, amit azóta "megtanítottak" neked.


"De teljes foglalkoztatottság volt, hurrá..."

Most meg, pár évvel nyugdíj előtt, diplomával, nem tudok elhelyezkedni, hurrá!!!

2022. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
31: figyu, én közel nyugdíjas vagyok... Nem leírásokból ismerem az akkori állapotokat.... Egy közepes gyárban is tucatnyi "udvarseprő" ember volt.. Délelőtt jobbról balra, délután balról jobba söpörgették a szemetet...
2022. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:

#25: "NAgyon nem mindegy, hogy gazdaságfejlesztésre vagy egyéb hasznos célokra vesznek fel hitelt az államok -


Pont arra vették fel. Hogy nézett ki az ország 45-ben, és hogy 89-ben? Volt azért egy kis különbség. És a fejlesztések egy része hitelből volt.


"vagy pedig a piac torzítására, árak manipulálására, hitelből fogyasztási árucikkek olcsón árulását támogatandó...!"


A fogyasztási cikkek egyáltalán nem voltak olyan olcsók, mint hiszed, egy hűtőszekrényt vagy egy tv-t akkor is hitelre vett az átlagember és cipőt nem hitelre, de azt sem vettünk havonta, mert a bérekhez képest annyira nem volt olcsó az sem. Nem volt itt hitelekből fenntartott kánaán, ha azt hinnéd. Az "új gazdasági mechanizmus" 68-tól éppen azt is szolgálta, hogy az árúcikkek árát a kereslet-kínálat szabja meg. Az, hogy az alapélelmiszerek hatósági árasak voltak, az miért baj? Nem lehetett vele "machinálni"?

2022. jan. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
#32: Én is hasonló korú vagyok, több gyárban dolgoztam akkoriban, de nem láttam ilyet. Inkább, mint mondtam irodai szinten voltak olyanok, akik szinte semmit sem csináltak. Egyébként, ha sepregettek is, jobb ma, ha inkább a hajléktalanszálló előtt várják délben, hogy bemehessenek ingyenebédért? Inkább sepregetnének ma is, lakókörnyezetemre ráférne.
2022. jan. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
100%

#34

Gazdasági szempontból jobb.

De egyébként nem az volt akkor se a legtöbb esetben a kérdés, hogy az utcára megy vagy ő lesz a 3. takarató ugyanazon a 10 négyzetméteren.


Azzal, hogy ígyis-úgyis felvettek embereket egyrészt az önképzés nem létezett, mert nem kellett fejlődnöd, mivel munkahely volt.

Másrészt, a szabad piac nem létezése nem tudta meghatározni, hogy hova kell munkaerő, mert nem volt szabadpiac.

2022. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
35: na igen... mivel (a maszekokat kivéve) minden munkahely állami volt, teljesen irreleváns volt a nyereségesség is.... papíron bármit ki lehetett mutatni, és annak az ellenkezőjét is.
2022. jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:

"Azzal, hogy ígyis-úgyis felvettek embereket egyrészt az önképzés nem létezett, mert nem kellett fejlődnöd, mivel munkahely volt."

Még sem hiszem, hogy éltél akkor. Az, hogy valaki udvart seperjen, az nem volt mindenkinek életcél. Most azt gondolod, akkor mindenkit betettek pl. építész tervezőmérnöknek tanulás nélkül? Hogy, hogy nem volt önképzés? Én a szakközépet és a műszaki főiskolát is levelezőn végeztem el, a munkahely teljes támogatásával. Azért is, hogy jobb munkakörbe kerüljek, magasabb bérért.

Aki udvart sepregetett (vagy segédmunkás volt) az általában hátrányos helyzetű volt valamilyen szempontból. Ismertem "udvari segédmunkást", aki kissé szellemi fogyatékos volt. Nyilván nem lehetett belőle ugyan annál a cégnél kereskedelmi vezető, de még összeszerelő sem.

"Másrészt, a szabad piac nem létezése nem tudta meghatározni, hogy hova kell munkaerő, mert nem volt szabadpiac."

Most van szabadpiac és azzal eljött a munkanélküliség, hajléktalanság, dolgozói kiszolgáltatottság, stb. De a jó szociális háló, illetve dolgozói érdekképviselet valahogy nem jött el, hogy az ilyeneknek se kelljen a híd alatt végezniük.

2022. jan. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:

37: nagyon általánosítasz!


Eleve ketté kéne választani a munkanélkülieket.... Van egy rétegük, akiknek eszük ágában sincs dolgozni, csak követelnék az élethosszig segélyezést.

Hát köszi, de NEM!


Nehogy már a dolgozók által levont adóból finanszírozzuk azokat, akik kényelmesen, otthon szeretnének héderezni!


Aki pedig AKAR dolgozni, az megteheti. Leht, hogy ki kell lépnie a komfortzónájából, de munkaerőHIÁNY van!

2022. jan. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:

#37

"Még sem hiszem, hogy éltél akkor."

Az aki írta, hogy élt akkor, az egy másik válaszoló, nem én. Én nem írtam, hogy éltem és azt sem, hogy nem.


"Az, hogy valaki udvart seperjen, az nem volt mindenkinek életcél."

De nem is azt mondtam, hogy életcél.

Akkoriban olyan 5.5 millió ember volt, akit foglalkoztatni kellett. Jelenleg, amikor a fidesz mindenféle trükköket vet be, akkro sem tudja elérni az 5 milliós foglalkoztatottságot, pedig ez már közelebb áll egy szabadpiachoz.


Akkoriban a szabadpiac messze volt, vagyis még ha 4 millió tényleges munkahelyes is volt - nem volt amúgy -, akkor is kb. 1.5 millió embernek kellett munkát adni pluszban.

Több, mint a lakosság 10%-áról beszélünk.


"Én"

Nagyon szép és nagyon jó, de a valóság nem csak belőled áll.


"Ismertem "udvari segédmunkást", aki kissé szellemi fogyatékos volt."

Személyes tapasztalatból ne általánosíts, mert annak nincs értelme. Érvelési hibának hívják.


Hol volt 5.5 munkahely? Mondd el, ha szerinted volt. A fidesz előtt rendszerint 4 millió alatti adatról beszélünk.

Vagyis jó eséllyel 2 millió ember nem végzett hasznos munkát.


"Most van szabadpiac és azzal eljött a munkanélküliség, hajléktalanság, dolgozói kiszolgáltatottság, stb."

Most sincs.

A fidesz belenyúlkálásával ez egyáltalán nem szabadpiac. A piac annak kedvez, aki haver, ez nem szabad piac.


"De a jó szociális háló, illetve dolgozói érdekképviselet valahogy nem jött el"

De ez nem is a szabadpiac hibája.

Illetve a '90 utáni "negatív" intézkedések pont, hogy a rendszerváltás előtti rossz gazdaságpolitikára vezethető vissza.

2022. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:

#38:

"Nehogy már a dolgozók által levont adóból finanszírozzuk azokat, akik kényelmesen, otthon szeretnének héderezni!"


Abból a max. 3 hónapig kapott segélyből (max. értéke 80 ezer, de ehhez már jól kellett előtte keresni) ku@va jól lehet otthon héderezni. Egyébként, a dolgozó saját magának is fizeti erre az adót (ez nem az szja, hanem különadó van rá), mert bármikor lehet - önhibáján kívül is - munkanélküli.


"Aki pedig AKAR dolgozni, az megteheti. Leht, hogy ki kell lépnie a komfortzónájából, de munkaerőHIÁNY van!"

Akkor mondd meg nekem, hogy 62 évesen, munkanélküliként hová menjek dolgozni? Betont keverni?

2022. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!