Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért csökkenti...

A kormány miért csökkenti egyes élelmiszerek árait, ahelyett hogy inkább a béreket és nyugdíjat emelné meg?

Figyelt kérdés

A magyar nyugdíj és minimálbér a legalacsonyabb Európában.


Tavaly Románia le előzött minket, idén már Bulgária is.


Ennél lehet még tovább süllyedni??



2022. jan. 17. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:

20: ja, dinamikus fejlődés..... Hitelekből... látványintézkedésekkel, mesterséges árpolitikával....

Még ma is isszuk a levét!

2022. jan. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:

#21: Miben isszuk a levét ma is, konkrétan? Hitelt ma is vesznek fel. Még az USA is. Milyen látványintézkedésekkel? Talán az a rengeteg lakás, ami akkor épült, csak látványként oda lett rajzolva? Azóta milyen lakások épültek a luxus lakóparkokon kívűl? Milyen mesterséges árpolitikával? Ilyen csak a KGST-n belül volt, ha jól tévedek. Itt voltak szabad-, hatósági, és maximált árak. Épp most vezették be néhány termékre a maximált árat.

Szerintem nem éltél akkor, csak fújod a propagandát.

2022. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:

#21

Pontosítok, még ma is ezt csináljuk. A fidesz megállás nélkül veszi fel a hiteleket látványintézkedésekre.

Mellesleg szerintem olyan fejlődésre gondolt, mint pl. a Graphisoft, ami a területén ma már vezető szerepben van és a "kommunizmusban" indult.

2022. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:

#7: Nem kéne lenézni a "prolit" sem. Én látom őket a buszon, amint hazafelé mennek az összeszerelő gyárból a 12 órás műszak után. Fáradt, fásult, megtört, kedvetlen embereket látok, köztük olyan nőket is, akiknek már arra sincs kedvük, pénzük, hogy nőiesek legyenek, helyette a céges posztó munkanadrágban és trampli cipőben utaznak haza.

#19: "valós gazdasági teljesítmény, hozzáadott érték növekedés nélküli béremelés inflációt gerjeszt"

Miért nincs itt "valós gazdasági teljesítmény" - ami elég lenne jobb bérekre - több mint 30 éve sem? (Azon az indokon kívül, hogy "kommenizmus" volt itt.)

2022. jan. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
22: ne legyél már ennyire szűklátókörű...! Nem "a" hitelről van szó általánosságban!!! NAgyon nem mindegy, hogy gazdaságfejlesztésre vagy egyéb hasznos célokra vesznek fel hitelt az államok - vagy pedig a piac torzítására, árak manipulálására, hitelből fogyasztási árucikkek olcsón árulását támogatandó...!
2022. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
100%
24, nem "nézem le", csak szerinted ha ezek a "prolik" 3x ennyit keresnének mint most, változna bármi is? 90%-uk elinflálná a saját szórakozására a plusz pénzt. Drágább cigi, drágább pia, drágább kaják, nasik, ruhák. Tudom, mert ebben nőttem fel. Anyám, apám munkásemberek voltak, nem ittak, nem dohányoztak ugyan, de amikor kaptak jutalmat, mondjuk karácsonyra a cégtől teszem azt +20% fizut, akkor 1 hónapig kiskirályokként habzsidőzsi ment, utána ugyanaz a posvány mint előtte. Apám elment dolgozni egy másik helyre, nagyobb fizetésért, semmi nem látszódott, vette helyette a drágább kajákat, drágább ruhákat, de a lakás pl. ugyanúgy lerohadt, megtakarításuk soha nem volt, most nyugdíjasként nyögnek, én segítem őket a fizumból... mert ezt láttam gyerekként/fiatal felnőttként, és elhatároztam, hogy én nem leszek ilyen.
2022. jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:

24: de ugyanígy láthatod a minimálbér-közelit kereső irodista lányokat a Starbucks-ból egyensúlyozva a reggeli kávéjukkal....


EGyszerűen nem tudnak bánni a pénzzel!

2022. jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:

#26: ment a zöld! :)


Igen, és ezzel te is bebizonyítottad, hogy nem igaz az a durva általánosítás, hogy nem lehet kitörni, és mindenki úgy él tovább, ahogy otthon látta.... ergo be van betonozva mindenki a saját sorsába.

Ez tényleg NEM igaz!


Amúgy az előbb idéztem egy írásból egy szomszédos kérdés alatt, talán itt sem teljesen offtopik.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



23-24-es komment.

2022. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:

#22

"Talán az a rengeteg lakás, ami akkor épült, csak látványként oda lett rajzolva?"

Nem csak ez épült és nem is így működött a gazdaság. Akkor nem a piac haározta meg a munkahelyeket, mindenkinek kellett dolgoznia, így ha valahol egy takarítói hely volt, akkor is fel kellett venni 4 embert, ha ennyinek kellett munkát adni. Annak a 4 embernek kellett fizetést is adni.

Az ilyen kiadásokat hitelekből fizették, ami tényleg rossz volt, mert a gazdaságnak nem érte meg azt a 4 embert 1 munkahelyre felvenni.

Persze most sem a piac határozza meg, hogy melyik cég sikeres hála a fidesznek, de akkor se volt jobb a helyzet.


#26

Jah, hogy így értetted, mert ez így már tök más.


"90%-uk elinflálná a saját szórakozására a plusz pénzt"

Nem, 90%-uk nem éhesen menne akkor a munkába, a 10% lehet, hogy ezt csinálná, amit írsz, de az irreleváns.


"vette helyette a drágább kajákat, drágább ruhákat"

Tehát az egészségesebb ételeket és minőségibb ruhákat.

Ez mondjuk akár átgondolta, akár nem átgondolt befektetés. A drágább étel a legtöbb esetben egészségesebb is, vagyis ez pont jó dolog.

A drágább ruha pedig általában tovább kibírja, strapabíróbb, ami szintén jó.


"a lakás pl. ugyanúgy lerohadt, megtakarításuk soha nem volt"

Igen, mivel nem kerestek annyivel többet.

Ha kapsz egy 10%-os emelést, akkor az arra elég, hogy a minőségibb dolgokat vásárold, viszont egy normális lakás felújításra évekig kell gyűjtögetned hozzá.

Akármennyire akarod bemagyarázni, hogy nem jól viselkedtek, igazából úgy viselkedtek, hogy a legtöbbet hozzák ki belőle.

2022. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
#29: na igen... a KMK.... És a gyárak tele voltak "vattaemberekkel". Egy ember munkájára négy volt felvéve, akik ott színlelték a munkát. De teljes foglalkoztatottság volt, hurrá... :((((((
2022. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!