Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért csökkenti...

A kormány miért csökkenti egyes élelmiszerek árait, ahelyett hogy inkább a béreket és nyugdíjat emelné meg?

Figyelt kérdés

A magyar nyugdíj és minimálbér a legalacsonyabb Európában.


Tavaly Románia le előzött minket, idén már Bulgária is.


Ennél lehet még tovább süllyedni??



2022. jan. 17. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:

#39: "Én"

Nem csak én. Gondolod, csak én végeztem így iskolát? Jó, hogy nem írom ide az egész tankört, de az is csak egyetlen évfolyam lenne.


"Személyes tapasztalatból ne általánosíts, mert annak nincs értelme. Érvelési hibának hívják."

Annak sincs, hogy tapasztalatok nélkül általánosítsz: pl. "önképzés nem létezett, mert nem kellett fejlődnöd, mivel munkahely volt." Azt meg kinyilatkoztatásnak (rosszabb esetben hülyeségnek) hívják. Bocs.

2022. jan. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:

40: könyörgöm, kanyarós voltál, mikor az értelmező olvasást tanították...???


Nem a három hónapról beszéltem, hanem arról, hogy egyesek ÉLETHOSSZIG szeretnék a segélyezést!

2022. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:

42:

Barátoddal társalog így.

2022. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
társalogj
2022. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
100%

#41

Uhh, hát ez egyre kínosabb.


"Nem csak én. Gondolod, csak én végeztem így iskolát?"

Az értelmezlsi képességed látva abban se vagyok már biztos, hogy te végeztél.

Nagyon jó, jelenleg a BME-n is végeznek kb. 5 ezren évente. Csak nem 5 ezer emberből áll az ország.

Nehéz felfogni? 2010 előtt a foglalkoztatottság 4 millió alatt volt.

Rendszerváltás előtt kellett 5.5 millió embert foglalkoztatni.


Ez egyszerű matek. Mutasd meg, hogy végeztél iskolát és vond ki az egyik számból a másikat és látod, hogy mennyi ember volt, aki semmit se csinált.


"Annak sincs, hogy tapasztalatok nélkül általánosítsz"

Nem, nem tapasztalat nélkül általánosítok. Adatokról beszélek.

Még most sem normális az önfejlesztés a legtöbb embernek, pedig sokkal előrébb vagyunk, és sokan most is azért önképzik magukat, hogy kapjanak állást. Nem jobbat, hanem egyáltalán kapjanak.


Amikor még ez a motiváció sem volt meg, akkor szerinted mennyire ment az önfejlesztés.

(Mellesleg ezt is félreértetted, az önfejlesztés nem az, hogy elmész fősulira, hanem, hogy mondjuk 20 éve a pályán vagy és még mindig képzed magad különböző irányokba).

2022. jan. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:

45: nem képesek felfogni, hogy a lifelong learning ma már _ALAP_. Minden szakmában! LEgyen az kőműves, villanyszerelő, vagy akár fizikus, mérnök!


És aki halad a szakmájában lévő fejlődéssel, az nem lesz munkanélküli....

Ráadásul - kétkezi szakmákban - a különböző gyártók ingyenes tanfolyamokat ajánlanak a szakiknak. Pont azért, hogy akkor jó eséllyel az ő újonnan fejlesztett termékeiket, módszereiket fogják alkalmazni.


De ha egy villanyszerelő 68-ban elvégezte a szakmunkást, és azóta ugyanúgy , ugyanolyan elavult módszerrel dolgozik, az nem csoda, ha nem kap munkát...

2022. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:

#46

"a lifelong learning ma már _ALAP_. Minden szakmában!"

Egyrészt, nem minden szakmában.

Másrészt, nem minden országban. Főleg magyarországon látszik ez, hogy a gyatra képzés miatt minden idióta elvégzi ezeket és követeli a milliós fizetést 0 hozzáértéssel.

2022. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:

#45: "Amikor még ez a motiváció sem volt meg, akkor szerinted mennyire ment az önfejlesztés."

Ahol kellett (pl. egy tervezői szakértői vizsga megszerzése), ott ment önkéntesen is, vagy beiskolázták a dolgozót, ha pl. új technológiára álltak át, akár tetszett, akár nem (sokszor némi béremelés igéretével). A nyelvtanfolyamok is teltházasak voltak, pedig azok nem is voltak olcsók.

2022. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:

#46: "És aki halad a szakmájában lévő fejlődéssel, az nem lesz munkanélküli...."

Egy olyan szakmában, mint az enyém, ahol az iparág átlagéletkora 30 alatt van, sajnos nem csak ez számít. Ott már a magasabb életkor is hátrányos, sőt kizáró tényező is lehet, a life long önfejlesztés dacára.

2022. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:

#46: "De ha egy villanyszerelő 68-ban elvégezte a szakmunkást, és azóta ugyanúgy , ugyanolyan elavult módszerrel dolgozik, az nem csoda, ha nem kap munkát..."

Nem félek attól, hogy nem kap munkát (se ő, sem más szakipari dolgozó), inkább félnék attól, hogy én nem találok szakembert, mert jórésze külföldön van, az itteniek meg be vannak táblázva hónapokra. (Egyébként, aki 68-ban vagy akár 75-ben végzett, az ma már nyugdíjas.)

2022. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!