Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony havi bruttó 1...

Karácsony havi bruttó 1 millió jövedelmeket extrán akarja adóztatni..ez kinek jó?

Figyelt kérdés

Én - és sokan még velem- nem kevés energiát tettem a tanulmányaimban, idegeskedtem munka és gyerek mellett tanultam, túlóráztam, míg mások a lábukat lógatták.

És ezért mert én többet akartam és tettem érte most tőlem vesznek el és a lustáknak oda akarják adni?

Ez lenne az új igazság az ellenzék részéről?

A fővárosban bruttó havi 1 milla nem egy nagy vmi...de lassan már vidéken sem.

A logikája szerintem nagyon nem okés...a zöld adó még talán ok aki nagyon szennyez...

de azért az is durva, hogy az ellenzék egyből adóemelésekben gondolkodik... :(

Részemről csalódás, ez a Karácsony pedig szimpi volt egy ideig, de katasztrófa ez a program...


2021. júl. 6. 07:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
#49 48-as vagyok, ha esetleg nekem címezted a 49-es válaszodat, akkor rossz helyre ment. Én egy másik vita partnered vagyok. :)
2021. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

Valamit összekevernek itt a kommentelők. A progresszív adó rendszertől tanároknak nem lesz több pénze.

Egy adórendszernek a fogyasztásra, befektetésre, befolyt adómennyiségre adó bevallás egyszerűségére és ellenőrizhetoségére van hatása.


Mérhetetlenül igazsagtalan, és demotiváló hogy az utolsó nimandnak aki egész eletet kocsmában töltotte azok pénzéből támogatják és vesznek el..aki többet dolgozott, teljesít, többet fektetett be kockáztatott...Nagyon igazsagtalan.


El kellene felejteni, hogy egyenlőek vagyunk...mert egyátalán nem vagyunk.

2021. júl. 6. 17:02
 53/62 anonim ***** válasza:
76%

"El kellene felejteni, hogy egyenlőek vagyunk...mert egyátalán nem vagyunk"

Viszont állatok sem, hogy aki másképp él vagy gondolkodik azt hagyjuk az út szélén. Horribile dictu öljünk meg minden rohadékot?

Már az ősközösségek is támogatták és ápolták az öregeket, sérülteket és nyomorékokat. Hol és mikor vesztettük el ezt a fajta összetartást? Igen, vannak lecsúszott, lusta, alja emberek. De miattuk büntessünk sok másikat akik nem tehetnek a sorsukról vagy olyan hivatást választottak amit nem honorál a társadalom? Jó terv, az csöves alkesz miatt rúgjunk bele a tanárokba, ápolókba vagy a kukásokba.

2021. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
65%

52: nekem úgy tűnik, hogy neked kb. semmi nem jött át a beszélgetésből.


"Valamit összekevernek itt a kommentelők. A progresszív adó rendszertől tanároknak nem lesz több pénze." => Korábban kifejtettem, egy jól belőtt progresszív adórendszer a kis jövedelműeknek kedvez, sajnos a tanárok közéjük tartoznak


"Egy adórendszernek a fogyasztásra, befektetésre, befolyt adómennyiségre adó bevallás egyszerűségére és ellenőrizhetoségére van hatása." => Ez jogos, ahogy korábban már téma volt, a progresszív adózás ösztönzőleg hat a fogyasztásra, ha jól van belőve, akkor a szumma befolyt adómennyiség lényegében nem változik tőle, mellesleg gazdaságfehérítő hatása is van.



"Mérhetetlenül igazsagtalan, és demotiváló hogy az utolsó nimandnak aki egész eletet kocsmában töltotte azok pénzéből támogatják és vesznek el..aki többet dolgozott, teljesít, többet fektetett be kockáztatott...Nagyon igazsagtalan." => az alkoholista nimandnak (sicc) jellemzően nincs bejelentett jövedelme, így semmi köze nincs bármilyen adórendszerhez. Ugyanakkor bejönnek olyan dolgok a képbe, mint a társadalmi mobilitás. Lehet, hogy ha te abban a családban nőlsz fel, ahol ő tette most neked se lenne jól fizető melód, befektetésed stb.



"El kellene felejteni, hogy egyenlőek vagyunk...mert egyátalán nem vagyunk" => korábban ezt is kifejtettem, hogy nem vagyunk egyenlőek, nem is ez a cél, sem az irány. Ugyanakkor a másik véglet, a 10+-szoros bérkülönbséget se túl szerencsések sem társadalmilag sem gazdaságilag.

2021. júl. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

[ma 17:02]: "Mérhetetlenül igazsagtalan, és demotiváló hogy az utolsó nimandnak aki egész eletet kocsmában töltotte azok pénzéből támogatják és vesznek el..aki többet dolgozott, teljesít, többet fektetett be kockáztatott...Nagyon igazsagtalan."

- Valóban az. De ennek semmi köze a progresszív adózáshoz.


Mint azt már többen is kifejtették, a progresszív adózás nem a semmirekellők támogatásáról szól. A semmirekellők segélyeken keresztül lógnak az állam csecsén, ők lopják meg a munkából élőket, a magas és az alacsony jövedelműeket is.


Az pedig tény, hogy a progresszív adózás az alacsony jövedelműeket támogatja, ezzel segítve a fogyasztásukat, növeli a társadalmi mobilitást. És igen, vannak a progresszív adórendszernek hátrányai is.


Továbbá, ezt is már írtam, ez nem két egymástól nagyon távol álló dolog. Az is progresszív adórendszer, hogy mondjuk alapból mindenkinek 15% az SZJA, de az 1M felett keresők az 1M feletti részre fizetnek még 0,5% SZJA-t. Ez már nem egykulcsos, hanem progresszív, de csak nagyon-nagyon enyhén progresszív, lényegében egykulcsos, benne egy icipici progresszivitással. (Az egykulcsos adó is illeszkedik a "progresszív adózás" sémájába, csak a skálának azon a végén van, ahol a progresszivitás nulla. Ez is azt mutatja, hogy a "progresszív vagy egykulcsos?" vita hülyeség.)

2021. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

#55 Alapjáraton igazad van ezzel a "progresszív adózás az alacsony jövedelműeket támogatja, ezzel segítve a fogyasztásukat, növeli a társadalmi mobilitást", de csakis akkor ha nem egy már meglevő egykulcsos rendszer HELYETT vezetnek be magasabb adósávot hogy progresszívvá váljon.

Amikor többkulcsos adórendszerünk volt és abban csökkentették az alsó kulcsot jobban, a felsőt kevéssé, akkor lehetett mondani, hogy ez a kisebb keresetűeknek kedvez. Azonban most, amikor mindenkinek 15% az adója a jövedelméből, nem lesz jobb a kisebb keresetűnek attól, ha bevezetnek egy magasabb adósávot. Azt pedig nem hiszem el, hogy a 15% helyett egy alacsonyabb alsó sávot vezetnének be pont azok, akik szerint a 15%-os SZJA romba dönti a gazdaságot és csődbe megy az állam - mert ezt mondták a bevezetésekor. Ahogyan volt rá 8 évük, hogy megmutassák lehet csökkenteni az SZJA kulcsokat, de nem tették, maradtak a 18%-nál 2003 óta.

2021. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem pedig egyértelmű, hogy a progresszív adózás alatt azt értik, hogy bevezetnek egy alacsonyabb a adósávot. De azt úgy nem lehet, hogy a 15% helyett egy alacsonyabb adósávot. Azt úgy lehet, hogy mondjuk 300 ezerig 5%, 300.000 fölött pedig 20%. Ne ijedj meg, ez nem azt jelenti, hogy akkor 300 ezer felett már többet kellene fizetni a jelenleginél. Sőt, egészen 900 ezerig mindenki jobban járna, 900 ezernél kerülne pont egálba, és efölött lenne csak több az adó, mint a jelenlegi. De még az 1 milliós keresetű is, csak 5000 Ft-al fizetne többet a mostaninál. Az egymillió egyszáz ezres viszont már 10 ezerrel fizetne többet, az egymillió kétszázezres pedig 15 ezerrel, és így tovább. De lehetne úgy is, hogy pl. 200.000-ig 0%, a 200 és 600 ezer közötti résznél maradna a 15%, és utána bevezetni egy kicsit magasabb sávot, mondjuk 20%-ot, és akkor is valami hasonló eredmény jönne ki. De ezt most nem számoltam ki, csak úgy megsaccoltam. Mindegy is, annyi százalékot kell bevezetni, hogy hasonlóan jöjjön ki. Ezzel a legalacsonyabb keresetűek még jobban is járnának. És el lehet még vele játszani nagyon sokféleképpen, de annak semmi értelme nem volna, hogy a jelenlegi 15%-ot lecsökkenteni, és egymillió fölött bevezetni egy magasabb kulcsot. Ez az igazán kiskeresetűeken nem sokat segítene, viszont még az egymillió fölött keresők is bőven jól járnának vele, és csak több milliónál kezdené behozni magát.
2021. júl. 7. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 A kérdező kommentje:

a tanároknak több pénzt kell adni az állam szabályozza a fizetésüket, emeljék azt, sokkal logikusabb lenne.


ki akarja megsemmisiteni az elesetteket? Ilyen hülyeséget, hogy lehet írni amikor még csak hasonlót se mondtam. Olyan nyugdíjasoknak akik egész életük végig dolgozták persze, hogy fizessenek sokat...aki nem dolgozni mert beteg annak legyen segély...


De hogy én fizessek a lustáknak azért mert ők lusták voltak én meg okos és szorgalmas, azt bocs már de NEM. Nem mondom hogy dögöljenek meg mint itt fentebb a számba adták...de ez igy egxszerűen nem igazsagos...

Aki nem tehet vmiről levagtak a kezét stb. annak járjon tamogatás és minden...de aki belesz..t az életbe én kompenzaljam? Milyen alapon????

2021. júl. 7. 14:57
 59/62 anonim ***** válasza:
100%
[ma 14:57]: Ne hőbörögj, ezeknek semmi köze az adórendszerhez. Az adórendszer a dolgozó emberektől vesz el pénzt. Amin te dühöngsz, az a nemdolgozó rétegek segélyezése. Ezen lehet dühöngeni, de a jelenlegi, éppen általad felvetett kérdés szempontjából irreleváns.
2021. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:
59: Dehogyis nincs, nem értem miért mondod, hogy nincs köze mikor azt mondják annak magasabb lesz adó kulcs annak aki többet keres annál aki keveset keres...
2021. júl. 7. 16:45
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!