Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony havi bruttó 1...

Karácsony havi bruttó 1 millió jövedelmeket extrán akarja adóztatni..ez kinek jó?

Figyelt kérdés

Én - és sokan még velem- nem kevés energiát tettem a tanulmányaimban, idegeskedtem munka és gyerek mellett tanultam, túlóráztam, míg mások a lábukat lógatták.

És ezért mert én többet akartam és tettem érte most tőlem vesznek el és a lustáknak oda akarják adni?

Ez lenne az új igazság az ellenzék részéről?

A fővárosban bruttó havi 1 milla nem egy nagy vmi...de lassan már vidéken sem.

A logikája szerintem nagyon nem okés...a zöld adó még talán ok aki nagyon szennyez...

de azért az is durva, hogy az ellenzék egyből adóemelésekben gondolkodik... :(

Részemről csalódás, ez a Karácsony pedig szimpi volt egy ideig, de katasztrófa ez a program...


2021. júl. 6. 07:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
67%

"ezért a progresszív adózás értelemszerűen jobb helyzetbe hozná őket."


Számokat tudsz mellé csatolni?:)

Hagy lássam azt a nagy változást!;)

2021. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
71%
21: konkrét számokat azért nem tudok, mert ahhoz a konkrét adósávokat kéne ismerni, amelyek jelenleg nem adottak. De ezektől függően lehet az emelkedés kisebb vagy nagyobb. De ha érted a progresszív adózás működését, akkor értelemszerű, hogy az alacsonykeresetűek nettója magasabb lesz, a magasabbb jövedelműeké alacsonyabb, ergo a különbségek csökkennek.
2021. júl. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
29%

"Ma Magyarországon hatalmas bérkülönbségek vannak. Sokszor egy akár diplomás ember (szociális munkás, óvonő stb.) 150 nettót kap, míg vannak bőven millió feletti keresetek is, és ezzel most nem a főigazgatókra gondolok." - írja egy ma Németországban élő honfitársunk, de hivatkoznak mások is a tanarakra.

Szóval, az állami foglalkoztatottak, ilyenek a nálunk a tanárok többsége, de állami foglalkotatottak a közegészségügyben dolgozók, a rendőrök és stb., ők a a másodlagos leosztásban szerepelnek, azaz az állam adja nekik a fizetésüket, a közvetlen értéket előállító termelőtevékenységet folytatók adójából, és azok munkáltatóinak befizetett adóiból. De ilyenek a szolgáltatóiparban tevékenykedők és a mezőgazdaságban/állattenyésztésben dolgozók. Ha pl. egy kőműves vállalkozó megkeres havonta 1 milliót, akkor azt a házépítő tevékenysége után kapta, amit a havi 1 milliót kereső építészmérnök tervrajza szerint épített.

A közszolgálatban/közigazgatásban dolgozók (pl. tanárok) fizetése annyi, amennyit bír nekik adni az állam a másoktól befolyt adókból. Azaz náluk fönnáll egy sokaknak elképzelhetetlen helyzet, hogy az adójukat abból a fizetésből fizetik, ami az adókból kaptak.

2021. júl. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
100%

23: ez így igaz.


Ez mondjuk a legtöbb országban így van. Ugyanakkor az, hogy egy munka nem termel gazdasági értelemben hasznot, az nem jelenti azt, hogy társadalmi szempontból nem fontos. Elég fura lenne a világ tanárok, óvonők, ápolók, tűzoltók stb. nélkül.

2021. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
67%

#22

Nyugodtan keress az 1990-es évek adósávjai között, és vezesd le azokból a szerinted jót.


(Miért akarnak ma már megint egyenlősítéseket, meg többet elvonni a jól teljesítőktől? Még mindig nem tanulták meg, hogy nem vagyunk egyformák? Az se tűnik nekik föl, hogy a befolyt adókból fizetettek kapják a legkevesebb fizetést, akiket az állam foglalkoztat?)

2021. júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
100%

#24

A felsoroltjaid a másodlagos leosztás szereplői, az állam a befolyt adókból annyit ad, amennyit ma kapnak.

2021. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
100%

#9 "Az "ez kinek jó" részre válaszolva: értelemszerűen az alacsonyabb keresetűeknek jó a progresszív adórendszer. Hiszen ha a magas jövedelműek többet adóznak, akkor az alacsonyabb jövedelműek adóját lehet csökkenteni, vagy ha azt nem, akkor a több pénzből az állami ellátások minőségén javítani."

Az a baj, amiről elfelejtkeztek állandóan, hogy nem új dolog Magyarországon a progresszív adózás sem és a kormányra kerülni szándékozó politikai csoport sem - mindkettő ismerjük már pontosan, hogy milyenek.

1990-től egészen 2011-ig progresszív adózás volt ebben az országban és nem volt jó a kisebb keresetűeknek.

Ahogyan az egykulcsos adórendszert is ismerjük és ma kevesebb az alacsony keresetűek adója, mint volt a legalacsonyabb adókulcs 1994 óta a progresszív adózás idején. 20%, 18% majd 2010-ben 17% volt az alsó adókulcs, most meg 15%.

Ne keverd az adóKEDVEZMÉNNYEL! A progresszív és az egykulcsos adó mellett is lehet adni adókedvezményeket annak akinek akarnak.

Ahogy pontosan láttuk azt, hogy a mostani ellenzék 3 kormányzati ciklusa egyikében sem volt jobb az alacsony keresetűeknek és az átlagbér már minden esetben magasan a legnagyobb SZJA kulccsal adózott, bármit is ígértek arról, hogy majd a gazdagokat fogják megadóztatni.

2021. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
100%

#11 "A társadalmi felelősségvállalás, amit minden kurzus szeret hangoztatni, egyben azt is jelenti, hogy a magasabb jövedelműek magasabb részt vállalnak a terhekből. "

Ige!

Csakhogy miért kellene annak a kollégámnak aki 3-szor annyit keres, mint én 5-ször annyit adóznia? Miért nem elég társadalmi szerepvállalás az, ha 3-szor annyit keres, akkor 3-szor annyit adózzon, mint én? Mikor neki ezért a háromszoros adófizetéséért is ugyanúgy jön a mentő, ugyanúgy 1 szavazata van, ugyanazt az utat világítja meg neki az állam az adónkból.

Miért nem elég az ha a 3-szor akkora jövedelmű 3-szor annyit adózik, a 10-szer akkora jövedelmű meg 10-szer annyit? Miért akarsz te bármi okból ennél NAGYOBB arányú hozzájárulást tőle?

2021. júl. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
69%
A progresszív adózás hívei tudják mennyi adó folyik be évente a Kincstárba személyi jövedelemadóból és a cégek fizette társasági adóból?
2021. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%

#17 "a tanárhiánynak nyilván számos oka van. De mivel a tanárok az átlag alatt keresnek, ezért a progresszív adózás értelemszerűen jobb helyzetbe hozná őket."

MIVEL?

Mitől lenne nekem, a keveset kereső tanárnak jobb attól, ha téged, aki nálam többet keres, jobban megadóztatnak és kevesebb pénzed marad?

2021. júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!