Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony havi bruttó 1...

Karácsony havi bruttó 1 millió jövedelmeket extrán akarja adóztatni..ez kinek jó?

Figyelt kérdés

Én - és sokan még velem- nem kevés energiát tettem a tanulmányaimban, idegeskedtem munka és gyerek mellett tanultam, túlóráztam, míg mások a lábukat lógatták.

És ezért mert én többet akartam és tettem érte most tőlem vesznek el és a lustáknak oda akarják adni?

Ez lenne az új igazság az ellenzék részéről?

A fővárosban bruttó havi 1 milla nem egy nagy vmi...de lassan már vidéken sem.

A logikája szerintem nagyon nem okés...a zöld adó még talán ok aki nagyon szennyez...

de azért az is durva, hogy az ellenzék egyből adóemelésekben gondolkodik... :(

Részemről csalódás, ez a Karácsony pedig szimpi volt egy ideig, de katasztrófa ez a program...


2021. júl. 6. 07:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
80%

[ma 09:34]: "dehogy 5x annyi.honnan vetted ezt a baromságot?ugyanannyi."

- Te beszélsz baromságot. Mellesleg egy mondattal később már te is azt írod, hogy "azért fizet többet (...)", tehát hogy többet fizet.


1M forint SZJA-ja ötször annyi, mint 200e forinté. Pont. Tehát ötször annyival száll be az iskolák, kórházak fenntartásába, tanárok, orvosok, ápolók, rendőrök fizetésébe az 1M-t kereső, mint a 200e-t kereső. Ez van, próbáld elfogadni.


Még egyszer. A progresszív adó felvetése az egykulcsos adóéhoz képest nem a társadalmi szolidaritás, mert az már az egykulcsos adónál is van. Aki többet keres, többet is adózik, noha ezért önmagában semmi többet nem kap az államtól. A progresszív adó felvetése arról szól, hogy a szolidaritás mértékét az arányosságon túl érdemes-e kiterjeszteni, hatékonyabb-e a társadalom szempontjából.


Aki ezt képtelen felfogni, azt én nem engedném szavazni. De hát nem én döntök. :)

2021. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
17%

#41

A keveset keresők ezt nem értik, képességeikkel nem bírják értelmezni. Aki nem közéjük tartozik és a progresszív adózás hívének mutatja magát, az hangulatot generál és gyűlölködést szít.

2021. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
79%

[ma 11:56]: "(...) a progresszív adózás hívének mutatja magát (...)"

- Én igyekszem magam sem az egykulcsos, sem a progresszív adózás hívének nem mutatni magam. Fenntartom, hogy egyik sem ördögtől való, és hogy nagyon függ a társadalmi összetételtől, hogy melyiket érdemes csinálni. Ráadásul a társadalom összetétele változik évtizedes viszonylatban, így az optimális adórendszer is változhat.


(Tényleg csak a tipp szintjén, el tudom képzelni, hogy a magyar társadalom érdekeit egy nagyon enyhe progresszív rendszer szolgálná leginkább, teszem azt, 14% és 16%-os kulcsokkal. De tényleg csak tippelek, makrogazdasági adatok ismerete nélkül.)


Amiről még itt nem beszélünk az egykulcsos-progresszív szembeállításnál, az egységes adó. Hogy mondjuk azt mondaná az állam, hogy mindenki fizet havi 100e forintot a nagy közösbe, cserébe a nagy közös működik, és mindenki jogosult a szolgáltatásokra (iskola, kórház, rendőrség, csak hogy a sztenderd három példámnál maradjak, a valóságban persze még ezer dolgot fedez az állam a pénzünkből). És az állam nem szólna bele, hogy ezt ki mennyi bruttóból teremti elő. Na, ez egyáltalán nem lenne szolidáris. Ez az, amikor tényleg közösen tartanánk fenn az államot, vagyonosabb és szegényebb egyformán. Nyilván ez a jelen társadalmi összetétel mellett fenntarthatatlan lenne, de azért megjegyzem, jelenleg is vannak (lehetnek) olyan adónemek, amik így működnek. Például ilyen az ebadó: amelyik település bevezeti, az egységes ebadót szab ki, és nem foglalkozik azzal, kinek mennyi pénzből kell azt kigazdálkodni.

2021. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
#37 Magyarországon őrültessen nagy különbségek vannak a fizetésekben még azonos munkakörön belül is, attól függően, hogy az ország melyik szegletében élsz. Sőt, amikor én Budapesten éltem, akkor kétszer annyit kerestem sima érettségivel, mint vidéki nagyvárosban élő köztisztviselői státuszban lévő édesapám a mérnöki diplomájával közvetlenül a nyugdíjazása előtt. Pedig az ő fizetése ebben a városban kiemelkedően magasnak számított más - főleg a versenyszférában dolgozó - diplomásokhoz képest. Igen, itt annyira nulla volt a versenyszféra, hogy csak a közszférában dolgozók kerestek még viszonylag normálisan. Persze abba, hogy olyan jól kerestem Budapesten az is belejátszott, hogy egy kivételesen jól fizető cégnél dolgoztam. A hozzám hasonló munkakörben dolgozók azért ott sem kerestek mind ennyire jól. Tehát nemcsak Budapest-vidék viszonylatában alakulhatnak ki ilyen nagy különbségek, előfordulhat az is, hogy valakinek éppen a vakszerencse miatt sikerül jobban, vagy rosszabbul fizető munkahelyet kifognia. Előfordulhat kedves 28-as - sőt, elő is fordul - hogy valaki az ország másik szegletében a tiéddel megegyező végzettséggel, azonos munkakörben, és azonos képességekkel fele annyit keres, mint te. Az ehhez hasonló igazságtalanságok mérséklésére jó pl. a többkulcsos adó. De nyilvánvaló, hogy nem neked kéne több adót fizetned, hanem a még nálad háromszor többet keresőknek. Én is többet fizettem, amikor olyan jól kerestem. Ha akkor egykulcsos adó lett volna, akkor az édesapám fizetése nem fele lett volna az enyémnek, hanem talán ha a negyed része. Ami valljuk be őszintén, elég igazságtalan lett volna.
2021. júl. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
73%

#44

Zagyválsz ... most akkor konkrét példák a jelenleg egykulcsos 15% adóval.

200.000 Ft - 30.000 Ft SZJA. 500.000 Ft - 75.000 Ft SZJA. 1.000.000 Ft - 150.000 Ft SZJA. 2.000.000 Ft - 300.000 Ft SZJA.


5x-ös keresetnél 5x-ös az adó, 10x-es keresetnél 10x-es az adó.

2021. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
69%
45: engedd már ezt el. Ha ugyanannyi adót fizetnénk, akkor a minimál béres az összes pénzét leadózná, ilyen a világon sehol sincs!
2021. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
51%
41.leírtam,de csak azt ragadod ki belőle ami neked tetszik.Reménytelen vagy.
2021. júl. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
51%
#45 Nem zagyválok, és nem is egy kisarkított példa volt amit leírtam, hanem a valóságban is így volt. A 90-es évek elején, amikor apukám nyugdíjba ment, nekem bruttó 33 ezer Ft. volt a fizetésem, ami akkor Budapesten is egy nagyon jó fizetés volt. Összehasonlításképpen az országgyűlési képviselők tiszteletdíja volt akkor 34 ezer Ft. És én még kaptam ezen felül éves szinten kb. ugyanennyi jutalmat és prémiumot. Tehát az átlagom volt kb. 66 ezer. Apukám fizetése akkor 22.000 Ft. volt. Na jó, tényleg nem a negyede lett volna az ő nettó fizetése egykulcsos adóval az enyémnek, hanem csak az egyharmada. De mivel progresszív adózás volt, nem háromszorosát fizettem adóba, hanem ennél valamivel többet, mert a fizetésem egy része már magasabb adósávba esett, mint az övé. Egyébként bérelszámolóként kerestem ennyit, tehát hidd el, értem én nagyon is jól az egykulcsos, és a progresszív adózást is. Azon kívül, hogy természetesen tudnom kellett SZJA-t számolni, érdekelt is a dolog. Minden évben, amikor kijöttek az új SZJA törvények (mert minden évben új sávok és új adókulcsok voltak), csak úgy érdeklődésből nekiálltam számolni, hogy kik járnak jól és kik járnak rosszabbul vele. És attól függetlenül, hogy én akkor jól kerestem, és még a 38%-os sávba is bele estem, mégis alapjában igazságosnak tartottam a progresszív adózást. Viszont a mértékével tényleg voltak gondok. Ezért mondom, hogy minden az adósávok és a kulcsok helyes beállításán múlik.
2021. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
74%

[ma 12:50]: Na jó, kezdjük a kályhától. Emlékeztetlek: én azzal indítottam ([ma 08:42]-ben), hogy az ötször annyit kereső ötször annyit adózik. Megkaptam rá tőled, hogy honnan veszem ezt a baromságot.


Mi abban a baromság, amit írtam? Tisztelettel kérdem.

2021. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
61%
49) és is tisztelettel írom hogy nincs türelmem hozzád.pont.többet nem vagyok hajlandó hozzátenni.
2021. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!