Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony havi bruttó 1...

Karácsony havi bruttó 1 millió jövedelmeket extrán akarja adóztatni..ez kinek jó?

Figyelt kérdés

Én - és sokan még velem- nem kevés energiát tettem a tanulmányaimban, idegeskedtem munka és gyerek mellett tanultam, túlóráztam, míg mások a lábukat lógatták.

És ezért mert én többet akartam és tettem érte most tőlem vesznek el és a lustáknak oda akarják adni?

Ez lenne az új igazság az ellenzék részéről?

A fővárosban bruttó havi 1 milla nem egy nagy vmi...de lassan már vidéken sem.

A logikája szerintem nagyon nem okés...a zöld adó még talán ok aki nagyon szennyez...

de azért az is durva, hogy az ellenzék egyből adóemelésekben gondolkodik... :(

Részemről csalódás, ez a Karácsony pedig szimpi volt egy ideig, de katasztrófa ez a program...


2021. júl. 6. 07:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
72%
A társadalmi felelősségvállalás, amit minden kurzus szeret hangoztatni, egyben azt is jelenti, hogy a magasabb jövedelműek magasabb részt vállalnak a terhekből. Még mindig marad elég, hiszen egyszerre csak egy klozeton lehet ülni.
2021. júl. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
64%
11: az igaz, de amikor már a gazdagnak sok pénze van, akkor arany wc-n akar ülni egy palotában. Pénzből sohasem elég nekik, mert mindig lehet jobbat, szebbet, nagyobbat venni, ezért látjuk azt, hogy milliárdosok is továbbra kaparnak a pénzért, mindig több és több kell.
2021. júl. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
79%

[ma 08:18]: A magasabb jövedelműek közterhekből való nagyobb részvállalása az egykulcsos adórendszerben is megvalósul. Hiszen az 1M forint bruttó jövedelem utáni SZJA ötször annyi, mint a 200e forint bruttó utáni. És ettől a gazdaghoz nem fog hamarabb kiérni a rendőr, ha betörnek hozzá, nem látják el őt hamarabb vagy jobban a kórházban, és a gyereke iskolájában sem lesz jobb a tanítás. (Más kérdés, hogy valószínűleg jobb környéken lakik, magánorvoshoz jár, és a gyerekének fogad magántanárt - de ezeket mind külön megfizeti.) Tehát önmagában nem igaz, hogy az egykulcsos adó nem szolidáris: a többet keresők arányosan nagyobb részt vállalnak a közterhekből.


A progresszív adózás kifejezetten arról szól, hogy a vagyonosabbak ne csak arányosan, hanem még az arányosnál is nagyobb mértékben viseljék a közterheket. Azon lehet vitatkozni, hogy melyik igazságos, melyik méltányos, de nem hiszem, hogy erre van objektív mérce. Az biztos, hogy a felső középosztály nagyon jól jár az egykulcsos adóval. Ugyanakkor iszonytató tanárhiány és ápolóhiány van, ezek egyébként talán a kérdezőhöz hasonlóan tanult emberek, csak éppen alulfizetve, kedvezőtlenül adóztatva, aminek nagyon súlyos következményei vannak. Én nem tudom, mi lenne az optimális Magyarországnak. Nem éreztem ördögtől valónak az egykulcsost a bevezetésekor, de azt se érezném ördögtől valónak, ha visszaállnánk valamilyenfajta progresszívre. (Nincs olyan, hogy "a" progresszív, hiszen egy progresszív adórendszer is lehet jobban vagy kevésbé progresszív, a 2011 előtti 18%-36% már valószínűleg túlzás volt, állítólag nagyon visszafogta a gazdaságot.)

2021. júl. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
66%

Érvek a progresszív adók mellett


Igazságos újraelosztás


Ha elfogadjuk azt, hogy az államnak feladata a jövedelmek társadalmon belüli újraelosztása, és ez az újraelosztás akkor igazságos, ha eredményeképp a gazdagoktól jövedelem csoportosul át a szegényekhez (vagyis csökkennek a társadalmi különbségek), akkor a progresszív adózás az újraelosztást igazságosabbá teszi. A progresszív adók hívei érvelésük során leggyakrabban erre a hatásra hivatkoznak.


Fogyasztásösztönzés


Az alacsonyabb jövedelműek bevételeik nagyobb részét költik fogyasztásra, mint a gazdagabbak. Ha feltesszük, hogy az adókulcsok kezdetben egyformák (tehát az adó egykulcsos, proporcionális), és a kormány adócsökkentést tervez, de nem olyan mértékűt, hogy mind a szegények, mind a gazdagok részesedhessenek belőle, akkor célszerűbb a szegények adóját mérsékelni, mert az nagyobb mértékben növeli a fogyasztást. A végeredmény egy progresszív rendszer lesz.


Adócsalások kompenzálása


Nem irreális a feltételezés, hogy a magasabb jövedelműek statisztikailag nagyobb mértékben követnek el adócsalásokat, mint a szegényebbek, mert lehetőségük nyílik a csalás „technikáinak” alaposabb megismerésére és alkalmazására. Ekkor viszont a progresszív adók ezeket az adócsalásokat ellensúlyozzák.


Munkára ösztönzés


A munkagazdaságtan egyik fontos következtetése, hogy míg az alacsony jövedelműeket a bérük növekedése több munka vállalására ösztönzi, a magas jövedelműeknél ez a hatás megfordul: bérnövekedés esetén inkább lemondanak munkaidejük egy részéről, és ahelyett a szabadidőt választják. A progresszív adó az alacsony jövedelműek számára alacsony adókulccsal jár, így csak kismértékben csökkenti a bérnövekedés fent leírt hatását; magas jövedelműeknél viszont a nagy adókulcsok éppenhogy a munkára való ösztönzést erősítik.


Automatikus stabilizátor


A progresszív adórendszer az automatikus stabilizátorok egyike. Recesszió idején a jövedelmek mérséklődnek, viszont ezzel párhuzamosan az adókulcs is kisebb lesz, így a nettó jövedelmek mégsem csökkennek olyan mértékben, mint akkor, ha az adókulcs konstans volna. Vagyis a gazdasági válságok nem lesznek olyan mélyek, mint abban az esetben, ha az adórendszer nem lenne progresszív.


[link]

2021. júl. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
16%

Hmm beindult a propaganda a balosok részéről?

Szoftvermérnökök?:D



Mi köze van a tanárhiánynak a progresszív adózásnak?

2021. júl. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
96%

adózáshoz?

Valaki komolyan azt hiszi, hogy ezt megoldja a problémát?

A tanárhiányt úgy lehet megszüntetni, hogy nem 140 nettót adunk nekik.

2021. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
67%
15, 16: a tanárhiánynak nyilván számos oka van. De mivel a tanárok az átlag alatt keresnek, ezért a progresszív adózás értelemszerűen jobb helyzetbe hozná őket.
2021. júl. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
5%

13) dehogy 5x annyi.honnan vetted ezt a baromságot?ugyanannyi.

azért fizet többet mert többet keres, viszont mi sem azt mondtuk hogy mindenkinek legyen ugyanannyi a fizetése tehát a pusztán nagyobb összeggel érvelni hülyeség.

2021. júl. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként ez az újraelosztás kérdése is eléggé furcsa dolog. Azt gondolhatnánk, hogy a szegények vannak támogatva a gazdagok adójából, holott ez nagyon sokszor pont nincs így.

[link]

A MAGYAR TÁRSADALOMBIZTOSÍTÁSI RENDSZERBEN TÖBBET KÖLTÜNK A MAGASABB KERESETŰEKRE, MINT A SZEGÉNYEKRE

2021. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem már félmilliótól kéne.
2021. júl. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!