Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony havi bruttó 1...

Karácsony havi bruttó 1 millió jövedelmeket extrán akarja adóztatni..ez kinek jó?

Figyelt kérdés

Én - és sokan még velem- nem kevés energiát tettem a tanulmányaimban, idegeskedtem munka és gyerek mellett tanultam, túlóráztam, míg mások a lábukat lógatták.

És ezért mert én többet akartam és tettem érte most tőlem vesznek el és a lustáknak oda akarják adni?

Ez lenne az új igazság az ellenzék részéről?

A fővárosban bruttó havi 1 milla nem egy nagy vmi...de lassan már vidéken sem.

A logikája szerintem nagyon nem okés...a zöld adó még talán ok aki nagyon szennyez...

de azért az is durva, hogy az ellenzék egyből adóemelésekben gondolkodik... :(

Részemről csalódás, ez a Karácsony pedig szimpi volt egy ideig, de katasztrófa ez a program...


2021. júl. 6. 07:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, hogy nettó 1 millióra gondol. Ki volt ez fejtve?
2021. júl. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
59%
Aki nem érti a progresszív adózás értelmét és képes ezt ideböffenteni azzal nem érdemes vitázni. Mondom ezt software mérnökként (tehát nem segélyből élek).
2021. júl. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
64%
2: miért nem fejted ki itt pár mondatban, hogy aki nem érti, az kapjon róla infót, hogy mi az értelme?
2021. júl. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
66%

#2

Pedig jó volna, ha az itteni tudatlanokkal ismertetnéd a progresszív adózás értelmét. Így talán megértenék azok a teljesítménybérben foglalkoztatottak is, akik a 90-es évek elején inkább visszafogták a munkalendületüket, mert szerintük egy bizonyos adósávba már nem volt érdemes bekerülni, olyan kevés lett a többletmunkájuk értéke.

2021. júl. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

a fizetéseket bruttóba mérik azért mért, hogy kinek mennyi a nettója az elég sok mindentől függ..

2: böffentsd már ide mi a prgoresszív adózás lényege Többet tanulok, magasabb poziban vagyok, több kockázatot vállalok, nagyobb a felelőségem ezért nagyobb az adóm is?


Ez a logika?

Aki nem tett semmit, hogy jobban boldoguljon, lusta volt, belesz.rt az egészbe, annak kisebb a felelősége, a kockázata, a felelősége az pedig kevesebbet adózik ..logikud..azt kell büntetni aki szorgalmas.


Ilyeneken kellene ahyalni au orszàg népének nem az lmtq tüntetésen...

2021. júl. 6. 08:01
 6/62 anonim ***** válasza:
35%
Jó ötlet, de nem lesz belőle semmi. Ők is bőven 1 milla felett keresnek, ezért nem fogják bevezetni.
2021. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
52%

Az 1 millió alatt keresők adóját kell csökkenteni,adót emelni elég bruttó 2 millió felett.

Én nem tudom ki a tanácsadója de adóemeléssel kampányolni választás előtt felér egy bukással.

2021. júl. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
72%

Én Németországban élek, ahol progresszív adózás van és keresetem alapján ez hátrányosan érint, mégis jónak tartom, kifejtem röviden:

Ma Magyarországon hatalmas bérkülönbségek vannak. Sokszor egy akár diplomás ember (szociális munkás, óvonő stb.) 150 nettót kap, míg vannak bőven millió feletti keresetek is, és ezzel most nem a főigazgatókra gondolok. Ez hatalmas társadalmi egyenlőtlenségekhez vezet. Valaki egyik napról a másikra él, míg mások dőzsölnek, úgy, hogy mindkettő keményen dolgozik. Ez gazdaságilag se szerencsés több okból se. Ezért lett hiánycikk a tanár, az ápoló, az óvonő. Illetve a vásárlóerőt is erősen rontja.


Na most Németországban többek között a progresszív adózás miatt max 4-5-szörös különbség a jellemző: a legrosszabbul keresők is hazavisznek havi 1300-1500 Eurót és a 6000 nettó feletti fizu nagyon nagyon ritka. Ennek köszönhetően a legrosszabul keresőknek sincsenek mindennapos megélhetési gondjai, kisebbek a különbségek, kevésbé torzul a munkaerőpiac.

2021. júl. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
81%

Az "ez kinek jó" részre válaszolva: értelemszerűen az alacsonyabb keresetűeknek jó a progresszív adórendszer. Hiszen ha a magas jövedelműek többet adóznak, akkor az alacsonyabb jövedelműek adóját lehet csökkenteni, vagy ha azt nem, akkor a több pénzből az állami ellátások minőségén javítani.


Ugyanakkor a progresszív adórendszernek vannak hátrányai is.

2021. júl. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
69%
#4 Ez csak azon múlik, hogy jól legyenek belőve az adósávok, és a hozzájuk tartozó kulcsok.
2021. júl. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!