Aki keveset keres, az miért nem vált munkahelyet? Miért a kormányt hibáztatja?
Ismerek egy roma családot, közmunkán éltek. Majd egy idő után a család fiatalabb tagja megunta a léhűtést, elment a megyeszékhelyre egy gyárba állásra jelentkezni.
Felvették, most az egész család abban a gyárban dolgozik, 5x annyiért mint amennyit a közmunka fizetett.
Ezt miért nem tudja minden magyar megtenni? Miért kell siránkozni és életképtelennek lenni?
Változtatni kell, mindenki a saját élete kovácsa.
A Lufthansának végül megkegyelmeztek. Úgyhogy fizették az emberek a mentőcsomagot, de nem kapnak érte semmit. Érdekes ez. Amikor bármilyen szociális projekt felmerül, máris óbégatnak egyesek, hogy miből. Furcsa módon, amikor a bankokat mentették ki a melósok pénzéből, amikor a vállalatoknak adnak óriási állami támogatásokat, ugyanezek az emberek sosem kérdezik, hogy miből.
Ez az államfóbia pont ezért önellentmondásos. Kis államot és alacsony adókat szeretnének, de ha jön egy válság, mégis az államhoz futkosnak mentőcsomagért, és tartják a markukat, hogy a melósok pénzéből mentsék ki őket. Persze fordított esetben már őrjöngenek, hogy a melós ne akarjon semmit, mert az kOmMuNiZmUs. De amikor a vállalatokat árasztják el a melósok pénzével, akkor jó nekik a kOmMuNiZmUs.
"Amúgy ha a gazdagok megadóztatása kommunizmusnak számít, akkor például mondjuk Ausztriában kommunizmus van?" Ha következetesek a narratívájukhoz, akkor igen.
De ezzel a jobboldal csak a régi narratívájának mond ellent, amikor még ők voltak a nyugatpártiak. A mostaninak nem. Ha megfigyelitek, a kelet-európai jobboldal retorikája már erősen nyugatkritikus. Agyba-főbe kommunistáznak is mindenkit a nyugaton, ennek megfelelően. A mai narratívájuknak már nem mond ellent, hogy minden kommunista nekik, ami nem neoliberális. Rákay Philip beszélt nemrég arról, hogy Amerikától Kelet-Ázsiáig feléledtek a marxista, neobolsevik mozgalmak. Nyilván egy baromság, Ausztria sem kommunista, hanem egy szociális demokrácia, de a Rákay Philipeknek ez már tényleg kommunizmusnak számít.
45: Nyugat-Európában is sűrűn futhatsz bele "marxista" felvonulásokba, mainstream, kormányzó baloldali pártok felvonulásain is hivatkoznak rá, idéznek tőle, ott láthatod az arcképét a transzparenseken. A marxizmus egyes állításai teljesen beépültek a nyugati gazdasági mechanizmusokba. Eléggé bevált nekik. Nem mindent vettek át a marxizmusból, ezért értelmetlen Rákay neobolsevizmusozása. Ahogy az is értelmetlen, amikor a jobboldal mint egy kapitalista fellegvárra hivatkozik Nyugat-Európára, a saját önigazolása végett. Miközben ha elmondanám nekik, milyen szociális projektek működnek például a skandináv államokban, szívrohamot kapnának.
46: A liberálisok is le akarják rombolni az államot, mint az anarchisták, csak más megfontolásból. Az anarchisták a hierarchiát akarják elsősorban megszüntetni, és az államban is egy elnyomó intézményrendszert látnak. Ők minden hierarchiát fel akarnak számolni, beleértve az államot is.
A liberálisok is fel akarják számolni az államot, de nem az elnyomás megszüntetése végett. A liberálisok úgy szüntetnék meg az államot, hogy a hierarchia attól még megmaradna. Gyakorlatilag visszamennénk a 19. század nyomorvilágába, ami kb. 1945-ig húzódott. Nem hiába mondják, hogy a liberális az a náci, aki szeret füvezni.
Még mindig ott tartunk, hogy a magyar, az ragaszkodik hozzá, hogy márpedig a munka jöjjön oda az ő kis falujába, mert ő egy tapodtat sem fog mozdulni! Szó sem lehet róla, hogy átköltözzön egy másik megyébe. Pláne másik országba, pl. Szlovákiába, akárhová. Hogyisne! Na meg különben sem beszél egy kukkot se idegen nyelven. Liberális huncutság, becsületes ember nem áll szóba idegenekkel, meg különben sincs rá pénze meg ideje, mert el van foglalva a nyomorgással.
Mi az, hogy ilyen gerinces, böcsületes kiállás mellett is szar az élet? Csakis a kormány tehet róla! Dehogyis ő, hát ő mindent jól csinált! Hiszen itt üldögél a még a nagypapi által kalákában felhúzott Tüzép-barokk palotában, amit 1982 óta sem sikerült levakolni, ugye nem gondolja komolyan senki, hogy ettől a gyönyörű otthontól csak úgy megválik? Ja, hogy eladni sem lehet. Hát nem, de véletlenül sem azért, mert hülyeség volt egy Isten háta mögötti helyen háromemeletes családi kastélyt építeni ma már megfizethetetlen gázfűtéssel, hanem mert a szemét zsidók meg a köcsög kínaiak lenyomták az árakat, és A KORMÁNY!! nem tesz csodát, nem varázsolja ide a jólétet, de tüstént!
Szemét kormány! Legközelebb a másikra kell szavazni, az biztosan rögtön megment minket, és lesz minden, mint a mesében!
Miért ne menjen a munka a melós falujába? Nincs annyi munkahely, amely minden "falusi" munkaerőt fel tudna szívni. Nincs annyi jó munkahely, amennyi a rossz munkahelyeken dolgozókat fel tudná szívni. Maga a kérdésfeltevés is értelmetlen, hogy miért nem vált állást. Mert sajnos a világ nem úgy működik - egyik rendszerben sem -, hogy minden rossz munkahelyen levő embert vár egy jó munkahely. Bárcsak így lenne. Nem tudom, milyen álomvilágban él, aki ilyeneket képzeleg.
Nem lehet minden "falusinak" máshol munkát adni. Igenis helyben kell munkahelyeket teremteni. A közösségek szétverésével pedig szintén nem értek egyet, hogy az ember élete egy vándorlás legyen. Aki szereti a szülőfaluját, aki szereti a szülei által kalákában felhúzott házat, miért költözzön máshova, ha egyszer ő ott akar élni, ahol jól érzi magát? Én beleőrültem volna, ha gyerekkoromban el kellett volna költöznöm, otthagyva a barátaimat és a természetes közösségemet, mert a szüleimnek máshol kellett volna dolgoznia. Nem értek egyet ezzel a liberális, közösségellenes rombolással. Helyben kell megoldanunk a problémákat, amennyire csak lehet. Főleg praktikus okok miatt, mert nem minden "falusit" vár máshol tárt karokkal egy príma munkahely. Ez kb. olyan álomvilág, mint a zsidókra vagy Brüsszelre hárítani minden felelősséget.
Érdekes emellett, hogy a liberálisok olyan szépen fel tudják menteni a kormányt minden felelősség alól - kérdés, hogy akkor minek vagy kormány, ha ők úgyse tehetnek semmit, és semmiért nem felelősek -, de a hétköznapi emberekkel szemben valahogy nem ezt a szemléletet alkalmazzák. Ugyanezt csinálják a klímavédelem terén. Az egyén a felelős mindenért. A hétköznapi ember a hibás mindenért. Még véletlenül se a szupergazdagok, akiknek a luxusfogyasztása okozza a károsanyag-kibocsátás mintegy felét. Még véletlenül se azok a nagyvállalatok, akik emissziós botrányt emissziós botrányra halmozva nem akarják betartani a környezetvédelmi előírásokat. Ezeknek a liberálisoknak mindig a hétköznapi emberek a hibásak mindenért. Akiknek meg valóban eszközeik lennének egy értelmesebb világ megteremtésére, ők persze semmiben nem felelősek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!