Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az a szemét diszkrim...

Miért van az a szemét diszkrimináció, hogy a nők előbb mehetnek nyugdíjba?

Figyelt kérdés
Szerintem ez gyomorforgató...Semmilyen különbségnek nem lenne szabad lenni...
2010. aug. 15. 15:15
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
24%

Sok minden van ami gyomorforgató lehet, ez épp nem az.

Vagy szociálisan érzéketlen vagy, vagy fillérba$zásra érzékeny.

2010. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 18:36


Véleményem szerint ez kisstílű gondolkodás, de mindannyiunknak jogában áll másként gondolkodni. Speciel, olyan helyzetben vagyok, hogy át tudom érezni azt az állapotot, amikor nem segíti egy nő a létezésem minőségét jobbá tenni, - ezért becsülöm a nőket.

-Valószínűsíthető, hogy Te ezt túlzásnak véled, - különbözőek vagyunk.


Én tudok abban a helyzetemben is "úriember" módjára viselkedni, hogy a jelenlegi rendszer több évi munkámat semmisnek nyílvánította, - nem kifakadó örömmel, de tudomásul vettem, és nem azon "munkálkodom", hogy akkor mindenkinek "utána rúgok", akit csak "az utamba sodor a szél".


Élni, és élni hagyni!


Azért, mert az én életem kisiklott, nem azon töröm a fejemet, hogy másoknak hol tudnék magánemberként ártani.


Sebaj! -Ettől még el fogunk férni egy bolygón, - legalábbis nagyon reménykedem ebben! :)

2010. nov. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
33%
Bocsi kérdező, de ha tisztelnéd a nőt akkor édesanyádat is tisztelnéd. Felnevelete a gyermekeket, gyermeket, dolgozott főzött mosott takarított rád, és nem érdemelné meg szerinted, hogy 40 év munka után nyugdíjba menne? Hát elég érdekes tiszteled a részedről. Tekintettel arra, hogy ezt " szemét diszkrimináció" tartod az egészet.
2010. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
32%

"Felnevelete a gyermekeket, gyermeket"

valszeg kapott gyes-t, gyed-et, ha úgy adódik, akkor családi pótlékot. és honnan tudod, hogy a kérdezőt CSAK az anyja nevelte? Normális családban ezt az apa és anya közösen teszi, ne magadból indulj ki.


Más is dolgozik, főz most takarít. Van aki az apjára, van aki a testvérére, van aki a családjára. Van ahol szintén nem csak a nő végzi a házimunkát.

"dolgozott főzött mosott takarított rád"



Nah most akkor mivan? Azok mehetnek 40 év után nyugdíjba akik gyereket nevelnek, és házimunkát végeznek otthon? Mert ez kicsit más mint ami a törvényben van. És szerintem a kettő között nagy a létszámbeli különbség.

2010. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 A kérdező kommentje:

"Bocsi kérdező, de ha tisztelnéd a nőt"


Ezt most hogy érted?Hogy úgy általában a nőket?Ki mondta,hogy úgy általában tisztelem a nőket?Azokat tisztelem,akik megérdemlik.



"akkor édesanyádat is tisztelnéd."


Édesanyám felnevelt.És mint mondtam,a GYEREKNEVELÉS támogatását támogatom.De nem a nőnek születés támogatását.De most a legújabb már az,hogy kvótát akarnak a parlamentben ,csak azért mert valaki nő...Nem azért,mert alkalmas képviselőnek,hanem azért,mert nő.

2010. nov. 18. 16:17
 56/57 anonim ***** válasza:
43%

Ez engem is nagyon idegesít, de vannak európai országok, ahol igazságos, egyenlő a nyugdíjkorhatár mindenkinek!


Azért van az, hogy munka keresésekor inkább a férfiakat veszik föl, mert a férfiak MINDENBEN JOBBAK, mint a nők! Jobb, megbízhatóbb, precízebb a férfiak munkája, mint a nőké. Ezért van az is, hogy ugyanazért a munkáért a férfiak több pénzt keresnek. Szóval ez így van jól, és hát logikus.


Hallottam pár mesét, amiknek a valóságtartalma kérdőjeles, de a mesék szerint azért mehetnek hamarabb nyugdíjba a nők, mert a nők többet dolgoznak (munkahelyen és otthon). Vagy mert a férfiak idősebb korban is munkaképesek, de a nők viszont hamar kidőlnek.


Valójában azért van ez, mert szаr ez az ország.

Akik kitalálták, hogy a nők hamarabb mehetnek nyugdíjba, azokat még ott helyben ki kellett volna nyírni. Agyon kellett volna lőni őket.

2011. márc. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Egyébként pár évvel magasabb csak, de megállapították, ennek nem a nem az ok,a vagy h mondjam, hanem a munka, stresszhatás, ilyenek. Régebben miért voltak nagyon közel egymáshoz az életkorok? Régen nem dolgoztatták halálra az embert. Amúgy a nők s**e eléggé ki van ny*va, nem kéne még ezzel is.
2018. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!