Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az a szemét diszkrim...

Miért van az a szemét diszkrimináció, hogy a nők előbb mehetnek nyugdíjba?

Figyelt kérdés
Szerintem ez gyomorforgató...Semmilyen különbségnek nem lenne szabad lenni...
2010. aug. 15. 15:15
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
37%

lássuk ezeket a nagyon nagyon nagy "negatív" dolgokat amit szegény nők szenvednek el.


1. szülés téma:

a ánőket törvény védi, hogy ne lehessen kirgni ha szülni megy, segély jár nekik a gyerekvállaláshoz, közben a munkahely nem teheti ki.


férfiaknak nem jár ilyen, hiába lesz gyereke, nem mehet el fizetés nélküli szabira amiből nem rakhatják ki éveken keresztül. ergó ezzel már a nők kaptak egy pluszt.

ezenkívül a sok drágalátos nő ezt a szabályt kihasználja, visszaél vele. pl elmegy pár hónapra dolgozni csak a gyes miatt, illetve most voltak változtatások a témában, hogy kell x idő munkaviszony, de ez nem változtat semmit, csak annyit, hogy több időt kell kibekkelni.



2. fizetéskülönbségek

a fizetés közös megállapodáson alapul. ha a nők összetartóak lennének és nem vállalnának el egy melót alacsonyabb fizuért mint amit a férfikolelgáik kapnak (bár meg kell hagyni, hogy ez egy szájról szájra meg cikkről cikkre terjedő szöveg, de a legtöbb esetben azt se tudjátok, hogy ki mennyit keres a melóhelyeteken.), tehát ha nem vállalnátok el alacsonyabb fizuért mint a férfiak, akkor kénytelenek lennének a munkaadók megadni ugyanazt a fizut. De jelenleg a téma úgy megy, hogy ha egy nő(de ez igaz mindenkire) sokat kér, akkor a másik ugrálva jelentkezik, hogy elvállalja olcsóbban is. a fizetés közös megállapodás, ha te nem vagy elég tökös, hogy megkérd az áradat, akkor jogos, hogy nem adnak többet. persze könnyebb az államtól várni a segítséget, sőt a kv9etkező az lesz, hogy menjen el az állam is interjúra helyettetek.



3. gyereknevelés téma:

nagyon sok férfi végzi ugyanazt a melót amit a nők, vagy többet is. De vannak nők akik otthon güriznek látástól vakulásig, és utána még a férjük meg gyerekük seggét nyalják. Később meg persze pityeregnek, hogy nekik mennyit KELL melózniuk és nem segít otthon senki és mennyire szar, hogy ő NŐ. Noh de, ennek semmi köze a női mivolthoz. Egyszerűen töketlen, béna. Egy tökös csaj nem fogja a párja seggét nyalni, nem kezd olyan fiúval aki kihasználja és nem vállal gyereket sem vele. ennyi, ez egyedi szociális probléma.



4. Elsőbbségek

Egy nőnek mindenben elsőbbsége van a jómodorban, etikában, stb. Alap, hogy egy nőt előreengedünk, ajtót nyitunk neki, széket húzunk ki nekik, segítünk leszállni a babakocsival, stb.


5. Iskola, katonaság:

nőknek bizonyos feladatokban kevesebb pontot kell elérni osztályzatokhoz, értékelésekhez, pedig manapság sok olyan "fiú" is van aki nem sokkal erősebb mint egy másik lány. De ilyenkor a nők mégis elfogadják, hogy ugyanazért a munkáért többet kapnak, azaz kevesebb melót kell elvégezni ugyanazért a "jutalomért".



6. Nőt bántani nagyobb bűn mint férfit

Ha egy nőt bánt egy férfi, akkor sokkal nagyobb elítélést kap mintha férfit bántana. Főleg, hogy manapság a fiatal csajok közül nagyon sok prosztó kerül ki, olyan is aki simán neked ugrik, üt harap karmol, de ha lepofozod, akkor téged meszelnek el. Ez megint csak visszaélés.



7. Nyugdíj

Ez nem új dolog. Régebben is volt, hogy asszem 5 évvel korábban lehetett nyugdíjas a nő mint a férfi, most ezt spékelték meg jobban a törvénnyel. Egy újabb plusz pont.



még lehetne írni vagy 3-4x ennyit, ha nem többet.

régebben az volt a gond, hogy nem kapják meg ugyanazt a nők, szavazati jog, stb, ez okés is, jogos. De nagyon átestetek a l túloldalára. És még ez sem elég. Mennyi kell még?

minden állat egyenlő, de vannak állatok akik egyenlőbbek a többinél???

2010. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
59%
Egy nőnek alapból nehezebb, gondokkal telibb az élete. És attól, hogy sok életében nem dolgozó öreglány megérte a 80 meg 90 évet, az nem azt jelenti, hogy pl én 20 évesen meg fogom majd. Vagy hogy édesanyám 45 évesen megfogja. Sőt a mostani 20-50 éves nők szerintem sokkal nagyobb terhelésnek vannak kitéve, mint azok, akik ezt az átlag életkort "megnövelték". Lányként tapasztalom, hogy egy lány alapból kevesebb eséllyel indul az életben, hiába az egyenjogúság. Ugyanarra a munkahelyre (közgazdásznak tanulok az egyetemen) előbb fognak felvenni egy férfit. Ráadásul (ha csak alapképzést végzek) 22 évesen befejezem az egyetemet, jobb esetben 3-4 évet dolgozom, majd szülhetek gyereket. Aztán az én leendő 20-30 évem le lesz kötve a gyerek miatt. Nekem kötelező lesz cipelni a gyereket, szülői értekezletre járni, ápolni, kaját adni neki, elvinni sétálni, kimosni a ruháit... mindezt munka mellett. Egy férfi mit csinál ezzel szemben? A többség sz*rik a gyerekére... még aki együtt él vele, sokszor az is. Ne legyetek már ilyen önzőek, sajnáljátok azt a pár évet? Főleg, hogy a gyes is már csak 2 év. Hímsoviniszta b*rmok... -.-
2010. aug. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
20%

csöpögsz az (szarabbik) feminizmustól :)

amúgy. közgazdász, haha. tuti nem azért nem vesznek fel, mert nem vagy olyan jó mint a másik, de igen ebbe lehet menekülni, h téged azért nem vesznek majd fel, mert nő vagy, így könnyebb. szánalmas....

2010. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
24%
az szarabbik -> a szarabbik
2010. aug. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
46%
Nem állok le ilyennel vitatkozni. :D Csak gondoltam tudd, hogy olvastam, amit nekem szántál.
2010. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
20%
lehet olvastad, de nem jutott el az agyadig. ennyi.
2010. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
57%

Óó nőként bizonyára már butább is vagyok. :D Jól érzed magad, ha egy névtelen fórumon beleköthetsz másba? Költői kérdésnek szántam.

Én csak annyira vagyok feminista, amennyire te hímsoviniszta! Pont annyira. És ezzel leráztam.

2010. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
25%

biztos voltam benne, hogy majd nyomatsz valami "azért mert xyz vagyok???" féle felszólalást. tipikus.

szerintem sok női olvasó is fogja a fejét miattad...

2010. aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
44%

Ne veszekedjetek már, semmi értelme...

Eddig azt ecseteltétek, hogy szegény nőknek elvesz az életükből 2-20 évet a gyerek, kevesebbet keresnek.

Tehát soha nem fognak tudni ugyanannyi pénzt összeszedni ugyanannyi idő alatt, mint egy férfi.

Az lenne a logikus, hogy a nők választhassanak, hogy ugyanannyi időt akarnak dolgozni, mint a férfiak, vagy többet.

Nem?

2010. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

"nők választhassanak"


Választhatnak most is! A nyugdíjkorhatár elérésével nem kötelező nyugdíjba vonulni. Kér ismerősöm is tovább dolgozott nem nyugdíjasként, és azok az évek elég sokat dobtak a nyugdíjukon amit később kaptak.

2010. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!