Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az a szemét diszkrim...

Miért van az a szemét diszkrimináció, hogy a nők előbb mehetnek nyugdíjba?

Figyelt kérdés
Szerintem ez gyomorforgató...Semmilyen különbségnek nem lenne szabad lenni...
2010. aug. 15. 15:15
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
51%

Gondolj édesanyádra - ha még él - és kérdezd meg tőle, hogy ő szeretne-e később nyugdíjba menni, mint ahogy most lehet.

Vedd figyelembe azt is, hogy születésedtől fogva ő szolgál ki, aggódik érted és mindent elkövet, hogy te jól élj.


Egyébként a ma 54 éves korúaktól "lefelé" már mind 65 éves korban mehetnek nyugdíjba, hacsak a jelenlegi kormány valóban megvalósítja a 40 év munkaviszonyra vonatkozó elképzelését és akkor lehet szidni ezt a rohadt kormányt. Innentől kezdve ki lehet menni a Kossuth térre és lehet üvölteni, hogy "Orbán takarodj".

Van még egy megoldás, átoperáltatod magad nővé és rögtön te is beleesel ebbe a gyomorforgató külömbségbe.

Ha nem a nőket szereted, akkor meg értem a fellázadásodat.

2010. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
90%

A háziorvosom (nő) már nyugdíjas korosztály, de dolgozik a rendelőjében, és sokan járnak hozzá, mert még mindig jó. Sok pedagógust meghagynak nyugdíjasként akár csak napközisként a munkában, a fiataloknak meg nincs hely. Sokan nyugdíj mellett is dolgoznak, mert nyugdíjból nem élnek meg.

25 éves vagyok, lehet, hogy mire elérem a JELENLEGI nyugdíjkorhatárt, már jóval magasabb lesz, beszélgettük ismerősökkel, hogy mi már lehet, hogy a munkahelyről egyből a sírba megyünk, és nem is lesz időnk nyugdíjasnak lenni. Nem mondom, hogy ez baj, amit én pluszba még tanulok az alap sulik mellé, ha azzal meg tudom valósítani, ami a tervem, akkor én nem is akarok nyugdíjas lenni, mert nagyon szeretem a témát és minden vágyam, hogy azzal foglalkozzak egész életemben, szinte kimeríthetetlen az ötlettáram.

A probléma valóban ott van, hogy tényleg egyenlőség kéne, de tényleg minden téren, de ezen nem biztos, hogy a dolgozók tudnak változtatni, a munkáltatóknak is kellene változtatni a felfogáson. Legyen ugyanaz a nyugdíjkorhatár (és akkor küldjenek el valakit hamarabb, ha a munkaköre vagy betegség indokolja), ezzel nekem nőként semmi bajom nem volt eddig se, de akkor járjon már ugyanaz a fizetés is ugyanolyan munkákra ugyanolyan képzettséggel, azt mondjátok megállapodás, a munkáltató mond egy számot, ennyi belőle a megállapodás, ha nem vagy szakmában igen ritka kiválóság, vagy nem vagytok elég kevesen a könnyű pótolhatósághoz (pl. apámék munkavédelem egyik speciális szakértő területén olyan kevesen vannak az országban, hogy személyesen ismerik egymást, nem is lep meg, ahhoz gyomor kell, amit ők csinálnak, egyszer a főnöke még rosszul is lett), nem mondhatod a munkáltatónak, hogy ez kevés a megélhetéshez (egy vicc, de nemrégiben volt egy munkahelyem, az egyik munkakörben külsősként dolgoztam 9 hónapot, jó volt a munka, kiváló a főnök - életem legjobb főnöke -, megtartottak volna, ha engedélyezi a vezetőség a bővítést, de csak egy másik munkakörbe más részlegre volt lehetőségem, ahol teljesen más a légkör, és egy betegség után azonnal meg is váltak tőlem, a második helyen 20.000Ft-tal több volt a bruttóm, de a nettóm 3.000Ft-tal kevesebb, nem volt lehetőségem egyezkedni, nemzetközi pénzintézet). Tegyük fel, hogy egyedül élőkkel számolunk, egy nő ugyanúgy eszik, mint egy férfi, ugyanúgy fizet rezsit a lakásban, és ugyanannyit, nem kérnek kevesebbet csak azért, mert nő, a kedvezményeket, lakhatási támogatásokat nem a nemekre adják, ugyanúgy közlekedik, a bérlet ugyanannyiba kerül, a benzin ugyanolyan autóba ugyanannyiba kerül, a telefonálás percdíj, internet ugyanannyiba kerül, a gyógyszerek se olcsóbbak egy nőnek, csak az orvoson múlik, mit ír fel ugyanarra a betegségre (melyik gyógyszergyárral van szerződése)... Úgyhogy legyen ugyanannyi a fizetés is.

Legyen ugyanannyi esély munkába állni ugyanarra a munkára, mert egy dolog, ha valaki MÁR BENT VAN, de mire bejut, álláskeresők (tehát dolgozni akarók) között több a nő ismerősöm, mint a férfi, minden korosztályban. Volt, hogy jelentkeztem szakmámbeli munkára, és közölték, hogy "sajnáljuk, de most csak (szakmámbeli) munkakörök vannak, nincs az Ön számára megfelelő munkakör" - Ez mi, ha nem nemi diszkrimináció? Szakmai gyakorlatot is nehezen találtam, ismerősnél végeztem el végül, de ők is megszűntek a válság alatt. Meg volt hirdetve egy olyan munkakör, amit már számtalanszor csináltam ismerősöknek kiválóan "Isten fizesse meg" módon, megvan hozzá a papírom is, és azt a választ kaptam, hogy "a tanulmányai nem megfelelők", hazugság, mi ez, ha nem nemi diszkrimináció?

GYES-ről vissza kell venni, na igen, de csak ugyanabba a munkakörbe, lehetőség van, de nem kötelező, hogy felajánljanak más munkakört, tehát ha ki akarnak szúrni veled, megszüntetik a munkakört GYES alatt, és volt-nincs munkád (én egyelőre nem is merek gyereken gondolkodni, pedig mikor anyukám annyi idős volt, mint most én, akkor én már majdnem 1 éves voltam). Van ismerősöm, akitől a cég tanulmányi szerződéssel vált meg így, dolgozott, elküldték főiskolára, tanulmányi szerződést kötöttek, aztán egyszer csak megszüntették a munkakörét, és ott maradt munka nélkül nyakán a tanulmányi szerződéssel, most már befejezi, de neki kell kifizetnie a maradék másfél-2 évet.

Egy gyerek után az apa ugyanúgy megkapja a gyerek után járó támogatásokat, ha ő kéri, sőt, a nagyszülő is, ezekre van lehetőség, a gond nem itt van, és nem is a dolgozni akarással, mert sok nyugdíjas és nyugdíjas korú ember dolgozik, nők is.

A szabályokat amíg így ki lehet játszani munkáltatói oldalról, addig eléggé kiszolgáltatottak a munkavállalók.

Lehet, hogy mind össze kéne fogni, de ahhoz kellene az a néhány-millió munkavállaló, és nem azoktól várni a segítséget, akik a semmiért is megkapják a milliókat. De én hiába teszek egyedül - mert amit tudok, azt megteszem, a csalót jelentem pl. -, a komoly változáshoz sok ember kell.

2010. aug. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

"(Egy kutatás kimutatta, hogy a férfiak 2 menstruációba belehalnának.) "


???!!!

2010. aug. 16. 09:11
 34/57 A kérdező kommentje:

"Akkor a gyereküket egyedül nevelő férfiaknak is meg kellene adni a korábbi nyugdíj lehetőségét!! Én több ilyen elvált vagy özvegy férfit ismerek."


Pontosan!!!

2010. aug. 16. 09:12
 35/57 anonim ***** válasza:
42%

Azzal védekeztek, hogy azért kéne a nőket hamarabb nyugdíjba engedni, mert kevesebb fizetést kapnak.

Csak az a probléma, hogy a fizetést nem az állam szabja meg, hanem a munkaadó.

Tehát néhány fukar főnök miatt egy egész ország törvényeit meg kell változtatni?

Lehet, de akkor sem így. Ez olyan, mintha az, akinek hiányzik 5-nél több foga, az kedvezményt kapna a szemétszállítási díjból.


A 08:52-est felpontozni! :)

2010. aug. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
50%
08:52-es vagyok, egyébként nem sok értelmét látom senkinek korábban nyugdíjba menni, mert akkor kevesebb munkaéve lesz, ergo kevesebb a nyugdíj is, vagyis garancia arra, hogy vagy nyomorog vagy nyugdíjasként dolgozik tovább, hogy egyáltalán enni tudjon.
2010. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:

"Debrecen egyszemélyes presszóba, szakképzett gyakorlattal rendelkező e.ü. könyvvel rendelkező, precíz, jó megjelenésű, dolgozni szerető női pultost felveszek. Komoly szándékkal rendelkezők jelentkezését várom. Jelentkezés : Kizárólag telefonon! 30/453-8991"


Kit is diszkriminálnak?


Ez így jelent meg a topjob.hu-n.Igen,direkt másoltam ki a telefonszámot is.De gondolom nincs ellene kifogása a hirdetőnek,hisz ezt egy pontenciális jelentkező is elolvashatja,itt a gyk.hu-n is.:)Cégnevet nem mert írni...

2010. aug. 17. 13:42
 38/57 A kérdező kommentje:

[link]


"Nagy Anna csütörtöki sajtótájékoztatóján, Budapesten hangsúlyozta: a munkaviszonyba beleszámít a gyermekneveléssel töltött időszak is, vagyis amikor az érintett nő gyermekgondozással kapcsolatos ellátásokat kapott."


Na EZÉRT diszkrimináció:Ugyanis az rendben lenne,hogy ugyanazok a feltételek,és ez az időszak is benne van.De itt kettős kedvezmény van:Egyrészt beleszámít a GYES is,ami rendben is lenne,másrészt azonban 40 év után csak azért mert nő,nyugdíjba mehet,korhatár alatt is,akkor is,ha nem szült gyereket!!!Csak mert nő!!!

2010. nov. 11. 15:57
 39/57 A kérdező kommentje:
És ami a legfelháborítóbb,hogy ez az egész belekerül 30-40 milliárdba,aminek a felét a férfi munkavállalók fogják megfizetni,igazságtalanul.Akkor miért nem vezetik be azt is,hogy a járulék is magasabb a nőknek???!!!
2010. nov. 11. 16:01
 40/57 anonim ***** válasza:
60%
Férfiként kérdezem: Szültél már gyermeket?
2010. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!