Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen szemét az állam?...

Miért ilyen szemét az állam? A 245. 000 Ft os brutto bér csak 115. 000 ér valójában! Miért hagyják ezt a pógárok?

Figyelt kérdés

[link] kiszámolva egy 245.000 brutto fizetést nettoba 154.000 marad, ezt ha még elkölti az ember abból 38.000 az áfa ami szintén az állam zsebébe kerül.


Magyarul egy havi negyedmilliós fizetésből több mint a felét kb 130.000 ft ot befizet az ember az államnak.


Mindezekmellett szinte semmi sincs ingyen, mindenért fizetni kell az illetékeket, a költségeket stb, továbbá vendégnek kell érezzem magam, és mindenféle nyelven megtanulnom beszélni, hogy felvegyenek valami koszhadék állásba.


MIÉRT?????


2011. júl. 19. 04:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
74%

"Magyarul egy havi negyedmilliós fizetésből több mint a felét kb 130.000 ft ot befizet az ember az államnak."


Ez így nem igaz, mert az áfát többször fizeted be és még nem beszéltünk a jövedéki adóról. Nem a felét fizeted be az államnak hanem kb 85 -90% -át.

2011. júl. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 bix ***** válasza:
83%
ez kérlek szépen azért van így, mert a 9 millió emberből botrányosan kevés dolgozik, és ők se feltétlenül jelentenek be mindent. ha a sok élősködőnek nem kéne kifizetni a segélyeket, ha a feketén dolgozó leszállnának legalább a munkanélküliről, stb akkor lehetne gondolom enyhíteni a güriző marhák terhén. amíg alig 3 millió tartja el az országot addig miről beszélünk?
2011. júl. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
58%

"szinte semmi sincs ingyen"


Rengeteg dolog van ingyen, vagy a valós költség töredékéért: tűzoltóság, honvédség, anyakönyvvezető, köz-TV, orvosi ellátás, bíróság, ügyészség, mentők, köztisztaság, polgármesteri hivatalok, ÁNTSZ, járványügy, közlekedés felügyelet, pénzügyi felügyelet stb.


A tömegközlekedés és a színház se annyiba kerülne, ha a valós árát fizetnénk.

2011. júl. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
88%

Mert mindenkinek csak a monitor előtt ülve van ilyen nagy pof.ája, és ha bemegyünk a munkahelyünkre, örülünk, hogy van, a boltban meg örülünk, hogy némi kaját ki tudunk fizetni.

Azé...

A politikus meg bemegy a plázába, és látja, hogy tömve van, mindenki vásárol, zsúfolt a mekdonácc, az utcán csend van, akkor jól élnek a zemberek.

2011. júl. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
77%

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 06:32


Meg ahogy képzeled...

Nem véletlen, hogy kétszer annyiba kerül a színházjegy, mint a mozijegy, pedig előbbinél telt ház van (itt nálunk szinte mindig), utóbbinál kong az ürességtől a multiplex, mégis remekül megél.

Az egészségügy ingyen van??? Nem szültél mostanában ugye, nem voltál fogorvosnál, (ügyeleten sürgősségi esetben 4000 a húzás, annyira ingyen van), nem hívtál ki éjjel ügyeletes orvost a láztól hallucináló gyerekedhez....

A milliárdos támogatások, juttatások mellett is 400 forintos BKV is tetszik? Nekem ugyanis NEM.


A házasságkötés is alsó hangon 50 000, mert 30 az anyakönyvvezető, és 20 a terembérlés egy órára, hát de jó, hogy ingyen van tulajdonképpen...


A rendőrrel és a tűzoltóval kapcsolatban igaz, hogy nekünk ingyen van... még..., de NINCS, és rájuk sincs pénz:elveszik a korengedményes nyugdíjuk, nem fizetik a túlórájuk, nincs a kocsiba benzin, felszerelés, stb... Hiába hívom ki, ha épp az enyémnél fontosabb dolga van, és három órát kell rá várni, addig meg a drága tolvaj árkon-bokron túljár... A kistérségben vannak vagy négyen, össz-vissz. Ebből három zöldfülű, egy 10 éves gyerek átcsellózza...


Nem tudom, milyen tudatmódosítót szedsz, de én is kérek!

2011. júl. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 bix ***** válasza:
78%
06:32 hogy az oktatásról és az egészségügyről ne is beszéljünk
2011. júl. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 bix ***** válasza:
59%

06:42


persze mindig van olyan amit a tb nem támogat. a szülész nőgyógyászok enyves kezét meg had ne vegyük már egy kalap alá, az alap ellátás ingyen van maradjunk ennyiben. hogy megtömöd e az orvos kezét az más kérdés. a gyógyszereken is van támogatás...


és ennyi erővel az oktatás sincs ingyen, mert a tankönyvek, meg stb... azért ne legyünk ennyire demagógok.

2011. júl. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
63%

bix.

Az orvosi ellátás akkor sincs ingyen,ha nem tömöd az orvosok zsebét! Egy kivizsgálásra,szakrendelésre hónapokat kell várni,ha nem maszek rendelésre mégy. A gyógyszerek annyira olcsók,hogy ha a gyerek beteg,örülhetsz,ha csak 2-3.000.- Ft-ot kell érte fizetni.

A fogászaton pedig legfeljebb a foghúzás ingyenes.

2011. júl. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
81%

"Meg ahogy képzeled... "


"kétszer annyiba kerül a színházjegy, mint a mozijegy"

Ennek ehhez semmi köze! A kettő nem függ össze! A színházjegy NEM FEDEZNÉ A KÖLTSÉGEKET! Ennyit írtam, nem mást!



"Az egészségügy ingyen van?"

Igen!!! Fogamat csináltattam többször, műtöttek, gyógytornára jártam és nem fizettem az egészért egy forintot sem! Arról nem tehetek, hogy a magadfajta balekok önként plusz pénzt adnak az orvosnak! Engem elláttak ingyen is!


"BKV is tetszik? "

Hol írtam azt hogy tetszik? Tanulj meg szöveget értelmezni!!! Közösségi közlekedést az állam nagymértékben támogatja - ez tény! Ha sokallod a jegy árát, talán több adót szeretnél fizetni?


"A házasságkötés is alsó hangon 50 000, mert 30 az anyakönyvvezető"


Erről a témáról sincs fogalmad! A házasságkötés alsó hangon nulla forint!!! Az anyakönyvvezetőt nem kell fizetni, már kap fizetést az államtól! Ha valakinek ez nem felel meg a hivatal, és egy puccos házasságkötő terem kell neki versmondó lánnyal, meg orgonistával, akkor azt fizesse meg.



Nem tudom hol hülyültél el, de én nem kérek belőled!

2011. júl. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Kedves bix! Ha lennének munkahelyek, akkor nem lenne annyi ingyenélő sem nem gondolod?
2011. júl. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!