Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen szemét az állam?...

Miért ilyen szemét az állam? A 245. 000 Ft os brutto bér csak 115. 000 ér valójában! Miért hagyják ezt a pógárok?

Figyelt kérdés

[link] kiszámolva egy 245.000 brutto fizetést nettoba 154.000 marad, ezt ha még elkölti az ember abból 38.000 az áfa ami szintén az állam zsebébe kerül.


Magyarul egy havi negyedmilliós fizetésből több mint a felét kb 130.000 ft ot befizet az ember az államnak.


Mindezekmellett szinte semmi sincs ingyen, mindenért fizetni kell az illetékeket, a költségeket stb, továbbá vendégnek kell érezzem magam, és mindenféle nyelven megtanulnom beszélni, hogy felvegyenek valami koszhadék állásba.


MIÉRT?????


2011. júl. 19. 04:06
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

ma 10:36


Mesélj, kiscsillag, hol nem kell adót fizetni?

2011. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
28%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:51


Kedves blankolt:

1. Ne hívj kiscillagnak.

2. Hívd fel a társaidat bárhol külföldön és járj utána az adózás formája és rendje után.

3. Az egész világon nincsenek ekkora lehuzó adókulcsok (piri fizetések mellet) mit ebben a kis országba.


Tudom mindjárt cenzúrázva lesz a válaszom, mivel ez az oldal is zsidó kézben van.

2011. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
6%

11:11


"Az egész világon nincsenek ekkora lehuzó adókulcsok"


Hazudsz.

2011. júl. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:55



Hogy te mekkora egy fogyi vagy:))))))))))))))))))))))

2011. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
2,7 millió embernek van csak bejelentett állása. Ha mindenki tisztességesen adózna, akkor sokkal kisebbek lehetnének az adók, de az adócsalók miatt sokat fizetünk.
2011. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom a fülöp szigeteken van még hasonló állami lehúzás, de sehol máshol.


Az Usában - ha már felmerült - meg tagállamonként más más adók vannak, de közel sincs ennyifajta mint itt ebben az országban max ha az összes tagállam adóit egycsokorba szedjük...



Amúgy én úgy gondolom, a munkanélküliséget úgy lehetne megoldani, ha a nagyüzemeknek, gyáraknak megszüntetnék a kedvezményes energia (víz villany gáz stb) juttatását, mivel így a profitot nem újabb és újabb emberi munkaerőt kiváltó szuperrobotok, és gépek vásárlásába fektetnék be, ami aztán egyre kevesebb emberi munkaerőt igényel, és gyakorlatilag képtelenség versenybe szálni vele a piacon.

2011. júl. 19. 12:12
 27/40 anonim ***** válasza:
LÁÁÁZAADÁÁÁÁÁÁÁÁÁSSTTT!!!!!!!!!!!!!
2011. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 bix ***** válasza:

kérdező: látszik hogy ennyit értesz a gazdaságpolitikához. de nem is csodálkozok, ez 10 millió politikus, focibajnok, gazdasági szakember, informatikus, fejlesztőmérnök, és egyéb multitalentum lakhelye, nem is értem miért tartunk ott ahol...


vond meg a multik kedvezményét, volt már rá sok helyen példa. pakolnak, és elhúznak romániába pl. felépítettek egy gyárat. és? megtérült már rég, a pakolás és az új gyár felhúzása is megfog 1-2 éven belül ha keletre mennek. akkor meg majd megy a sírás hogy még ennyi munkalehetőség sincs.

2011. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:18

Privát e-mail a válasz írójának


Na igen, nem tanultam gazdaságpolitikát, csak már vagy 6 multinál melóztam, továbá van pár kínai ismerősöm is.


Kínában rengetegen élnek, és amit tudnak emberi erővel végeztetnek a gyárakban, mert gyorsabban megtérül mint géppel, továbbá a kormány is jobban támogatja a foglalkoztatást. Lehet hogy a világon mindenhol szidjáka kínai cuccokat mint a bokrot, de mégis kína ott tart ahol tart, és rendkívül gyorsan képes alkalmazkodni a piachoz, mivel az emberi munkaerőt gyorsabb átképezni mint egy új robotgépsort kifejleszteni.

2011. júl. 19. 19:53
 30/40 A kérdező kommentje:

Mellesleg a sírás így is menni fog mert hihetetlen ütemekben gépesítik a magyarországi gyárakat is, sokszor európai élvonalnak számítanak azok a gépek amiket behoznak, és alkalmaznak. A legutóbbi multinál is ahol már nem melózom egy év alatt 90 emberrel csökkent a törzsállomány és két új gépsor épült 4 új szállítószalaggal.

Továbbá a jelenlegi gépsorokat is jobban összekapcsolták ahova eddig 7 ember kellett ott most csak 4 en dolgoznak.

2011. júl. 19. 19:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!