Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az a szemét diszkrim...

Miért van az a szemét diszkrimináció, hogy a nők előbb mehetnek nyugdíjba?

Figyelt kérdés
Szerintem ez gyomorforgató...Semmilyen különbségnek nem lenne szabad lenni...
2010. aug. 15. 15:15
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
51%

Álláshirdetés:

-Nehéz, bonyolult munkára keresünk öt férfit!

-vagy EGY nőt!

Hát ezért...

Ja, és persze azonos képesítéssel, azonos beosztásban egy pasi miért keres 25-30 %-al többet???

2010. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
43%
majd ha a férfiak is ugyanugy mosnak föznek takaritanak a családra sztem majd akkor kerüljön megint terítékre ez a kérdés
2010. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
12%

Nyugi, teljesen mindegy.


Ti soha nem fogtok dolgozni, úgyhogy már most nyugdijban vagytok. Fiúk, lányok egyaránt.

2010. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
53%

De basszus, ti veritek magatokat, hogy a nők a gyengébbik nem... ˇˇ Ti sem tudjátok, mit beszéltek, vagy hogy mit akartok. Egyébiránt számomra nem az a fontos, hogy mikor mehetek nyugdíjba, addig szeretnék dolgozni, ameddig bírom, és ha 70 éves koromig bírom, akkor addig. :)

Ja, a női szervezet elbír egy gyerekszülést, sok esetben többet, hormonváltozásokat ezáltal, rengeteg testi funkció változik az évek során, jön a változókor (igaz ez a férfiaknál is létezik, csak kicsit más formában). Biológiai szempontból a női szervezet rengeteget teljesít, akkor is, amikor még nem szült gyereket, vagy éppen nem terhes. (Egy kutatás kimutatta, hogy a férfiak 2 menstruációba belehalnának.) És ameddig nem menstruáltál, nem kell feleslegesen ugrálni.


Szerintem az gyomorforgató pl., hogy egy "férfi" több pénzt kap ugyanazért a munkáért. Na? vagy ez már rögtön nem is baj? :) Na lááátod. :)


1:1

2010. aug. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
86%
hát felfoghatjuk igy is...de ez pl az én szemszögemböl teljesen mind1 is mer mire én odakerülök h nyugdijas leszek addigra állitolag már állami nyugdij nem is lesz és ha nem fogok több százezret keresni akkor magamnak nem fogok annyit összesporolni még nyugdijas koromra sem h abbol meg lehessen élni
2010. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
80%

"ha a férfiak is ugyanugy mosnak föznek takaritanak"


Akkor a gyereküket egyedül nevelő férfiaknak is meg kellene adni a korábbi nyugdíj lehetőségét!! Én több ilyen elvált vagy özvegy férfit ismerek.

2010. aug. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó: ez egyébként nem lenne rossz ötlet. Nőként mondom.

Kiváltképp az özvegyek, és ott, ahol az anyuka lemondott a gyermek neveléséről.


16:43-as voltam

2010. aug. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
70%
Oké, akkor miért van az a szemét diszkrimináció, hogy a pasik ugyanarra a munkára magasabb fizetést kapnak, mint a nők, vagy az, hogy egy nőt nem vesznek fel dolgozni, ha gyereke van, ha fiatal azért, mert talán elmegy szülni, vagy csak azért, mert bár ugyanazt tanulta, nem hiszik el, hogy ért hozzá (tipikusan informatikai szakterület)?
2010. aug. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
92%

"Akkor a gyereküket egyedül nevelő férfiaknak is meg kellene adni a korábbi nyugdíj lehetőségét!! Én több ilyen elvált vagy özvegy férfit ismerek."


Az a baj h rengeteg az egyedi eset de a törvények jogszabályok pedig "minden" emberre vonatkoznak.

2010. aug. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
62%
Ha mindenben legyen egyenlőség, akkor ugyanazért a munkáért ugyanolyan végzettséggel ugyanakkora fizetést kérek nőként, mint a pasik, és ne legyen kifogás, hogy talán elmegyek szülni (mi közük hozzá), vagy ha egyszer gyerekem lesz (ha majd oda kerülök, megoldom, anyám is megoldotta nagyszülők segítsége nélkül). De ha az szemétség, hogy a nők hamarabb nyugdíjba mehetnek, akkor az is, hogy a pasiknak több az esélyük munkát kapni, meg magasabb fizetést kapnak.
2010. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!