Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akarják az ellenzéki...

Miért nem akarják az ellenzékiek, hogy a Liget-projekt megvalósuljon?

Figyelt kérdés

2020. nov. 26. 21:24
 81/93 anonim ***** válasza:
74%

#80 Majd ha egyszer véletlenül a szemed is kinyitod, akkor majd észreveszed, hogy az elmúlt 10 évben nem csökkent, hanem nőtt a zöld felületek aránya Budapesten. Ráadásul minőségi változás következett be a meglevő területeken is.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:
81%

"ezen a környéken nagyjából 100-100 fa kivágása tűnik szakmailag talán indokoltnak is, de politikai értelemben semmiképpen nem elfogadhatónak."


- Akkor neked valami nagyon nagy problémád van a szövegértéssel. Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy az anyuka élvezetből viszi a gyereket fogászatra, hogy húzza ki a fogát. Gratulálok a nagy "bizonyítékodhoz"!


"Teljesen mindegy a karácsonyi hozzáállással. Ha nem számítanak a szakmai érvek, akkor csak azt kell nézni, hogy Karácsony 1000 fa kivágására adott engedély Zuglóban. Ha nézzük a szakmai részét, akkor mindenhol máshol is nézzük. Ja, ő azt sosem nézi és el is mondta, hogy miért."


Akkor ennek fuss neki még egyszer úgy, hogy tartalma is van annak, amit mondasz, és ha nem túl nagy kihívás, ködösítés nélkül írd le azt, amit igaznak vélsz, mert mondtál is, meg nem is, de azt sem értelmesen.


"a.b) ki azért a felelős"


Ő a felelős, ahogy ő lesz 4 év múlva Budapestért is. Bármennyire is azt kommunikálja, hogy ő nem tehet semmiről."


Részigazság - hazugság. Vannak nyilván dolgok, amiért ő a felelős, és vannak, amiért nem. Amit lehetősége volt elérni, amire ráhatása van, de mulasztással, vagy hibával, stb. nem ért el, esetleg ártott, majd azért ő lesz a felelős, de ha Orbán megköti a kezét, kiveszi a zsebéből az összes pénzt, akkor nem vonhatod felelősségre, azért, mert nem épített puszta kézzel aranyhidat a Dunán hosszába, pedig micsoda turisztikai látványosság lett volna szerinted.


"Nem ferdítés, csak a súlyuknak megfelelően kezelem a mikropártokat. A 2.1%-os Liberális Párt az MSZP-P listáján jutott be 1 emberrel és most is MSZP-P-L-ként mérik őket. Hárman együtt 4-10% között vannak és ebből a brancsból még mindig az MSZP a legerősebb (brand)."

Dehogynem! Főleg azt a tényt felejtetted el közölni, hogy Karácsony Párbeszédes, és a zöldpolitika elkötelezett híve. Ezért érdekes az egész szánalmas okfejtésed, miszerint nem hiteles az ő zöld elkötelezettsége.


Mindazonáltal a Fidesz az a párt, amelyik már volt liberális, ateista, demokrata, polgári, keresztény, illiberális meg még ki tudja mi, és mi lesz még... ja nincsenek elveik, sem értékrendjük, csak a hatalom érdekében szélkakaskodás, köpönyegforgatás. Talán azon az oldalon kéne hitelességi ügyben elmélkedni egy kicsikét!


"Kivágatott 1000 fát Zuglóban, a szakmai érvek nem érdeklik, mert a politikai szempontok fontosabbak neki. Tények + amit ő maga mondott. Az a gond, hogy Karácsony hord össze hetet-havat. Nála reklamálj!"

1. Hazudsz már megint. Szó sem volt a Pillangó u.-ban 1000 fa kivágásáról, csupán száznál is kevesebbről. Egészen konkrétan a közbeszerzési eljárás során a helyi Fidesz frakció 96 fa kivágását támogatta. Karácsony ezzel szemben 56 fa kivágását tartotta szükségesnek azt is növény-egészségügyi okok miatt. Szerinted az a helyes, ha, ha beteg fák veszélyeztetnék emberek életét? Csak mert a Fidesz azért támadja Karácsonyt, mert ő nem így gondolja. Mi a te álláspontod ebben a tekintetben, ki a hitvány, Karácsony, vagy a Fidesz? Lehet erre egy szóban válaszolni, nem kell a ködösítés!


Sehol nem tagadtam, hogy a Pillangó utcában nem volt fakivágás. Ha ezt akarod a számba adni, akkor idézz. Azt mondtam, hogy a Fidesz helyi frakciójával egyetértésben tette, és végül abból is mentett meg fákat, amit a Fidesz ott elrendelt volna. Így a Fidesz méltatlankodása hazug és álszent. Számomra nem tűnik keresztényinek, pedig gyümölcséről ismerszik meg a fa.


[link]

"Karácsony Gergely zuglói polgármester Rozgonyi Zoltánnak, a Fidesz-KDNP zuglói frakcióvezetőjének pénteki budapesti sajtótájékoztatójára reagálva azt közölte: „találkozunk a bíróságon”.


Az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményben Karácsony Gergely azt írta: „A Fidesz megint hazudik és még magával is szembemegy, hiszen kerületi frakciójuk minden vonatkozó döntést megszavazott. Találkozunk a bíróságon.”"


[link]


"Azt nem értem, hogy miért nem lehetett a bringautat átépíteni úgy a Róna -Fogarasi kereszteződés közelében, hogy ne csak lépésben lehessen bevenni, ha szemből is jönnek. Gondolom, itt is politikai dolgok voltak fontosabbak a szakmaiaknál."

Igen. Szakpolitika. Nagy okfejtés helyett olvasgass és gondolkozz!

[link]


"Hiába kérdezgeted, hogy milyen összetétele volt a Zuglói önkormányzatnak. Ennek neked kell utána nézned, mert te akarod ezzel mosdatni Karácsonyt. (Már látom, hogy 4 év múlva mivel fogod védeni.)"

Azért van annak pikantériája, hogy olyasmiért támadják fideszesek, amit a Fidesz is támogatott méghozzá sokkal nagyobb mértékben. Akkor viszont nem kéne önkritikát is gyakorolniuk?! Na ez a kettős mérce mintaszobra!

Azzal pedig biztos nem fogom vádolni Karácsonyt, hogy azért sikerült mindent elérnie, mert Orbán jó miniszterelnökhöz méltóan korrekten támogatta, állta a szavát, becsületes volt.


"Pontosan az marad a funkciója, mint ami eddig is volt, csak nem lesz lepukkanva. Eddig sem erdő volt. De nem kell messzire menni, csak a közelben park is, erdő is."

A közpark funkciója nem az, hogy odakoncentráljanak minél több múzeumot és egyebet. Mellesleg a Pecsánál is azt súgaltad, hogy a helyére építkeznek, vagyis nem foglal nagyobb területet az új épület a réginél. Biztos nagyon igazat mondtál ebben is... ja nem.


A Városligetnek sem a funkciója, sem az összhatása, sem a hangulata nem lesz ugyanolyan, mint egy FELÚJÍTOTT közpark. Hiába próbálod összemosni a felújítás és a beépítés nem lesz ugyanaz. Tény, hogy lepukkant, ezért kell füvesítés, növénytelepítés, fásítás, beteg fák kivágása, lepusztult épületek lebontása és növényesítés a helyén is, területbővítés, kukák, nyilvános vécék, közvilágosítás, fittpark (ott, ahol nincs szükség fakivágásra)... Ez nem került volna olyan sokba. Nem vagyok kultúra ellenes, csak azt mondom, hogy ezeket a múzeumokat, stb. semmi nem indokolta, hogy pont itt legyenek, sokkal jobb helyük is lehetett volna.


"Ilyen erővel erdősíteni is hülyeség, mert éveket kell várni az látványos eredményre."

A különbség csak annyi, hogy kiirtani egy halom fát, aztán beültetni néhány csenevészt amit vagy gondoznak, vagy nem... (mert elég sok Tarlós-fa pusztult ki még Tarlós idejében)... nem ugyanaz. Klímavészhelyzetben meg pláne. Ha ég a házad, akkor sem gyufázni tanítod a gyereked.


"Nyilvánvaló, hogy csak az támad minden egyes építkezést a fakivágások miatt, aki nem akar építkezni."

Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás? Egyrészt azért nem akarnak építkezést, mert védeni akarják a Ligetet. Mint ahogy gondolom, te se szeretnél stadiont a Mátyás templom helyére, és én sem, képzeld, még fát sem, mert a Mátyás templomnak történelme, értéke, stb.-je van, ahogy a Ligetnek is, és minden beépítéssel letörnek egy darabot ebből az értékből. És talán mérlegelni kellene a környezeti hatásokat. Persze gondolom, nem sok sejtésed van a Városliget ökológiájáról, amit ezzel megzavarnak.


És egyáltalán nem bűn, hogy nem akar építkezni... Vagy azt hiszed, hogy abból gazdagszik meg? Ki is jár nagyon jól ezekből a projektekből, kik érdekeltek ebben anyagilag?! Itt van a kutya elásva, hogy a Fidesz miért erőlteti annyira.


"Na, itt hagytam abba. Főleg, mert azonnal hazugsággal vádolsz, miközben vagy nem érted, hogy nem Karácsonyról, hanem egy itteni kommentről beszéltem vagy sunyi módon szándékosan kerülöd a választ és engem hazugnak próbálsz feltüntetni."

Én csupán tényt állapítottam meg. Nem hinném, hogy szégyenkeznem kellene, hacsak nem helyetted. Csak mert elég konkrétan válaszoltam minden felvetésedre, szerintem ez elég nevetséges kifogás. De nem szomorkodom.



"Normális vitára kapható vagyok, de olyannak nincs értelme vitázni, aki válasz helyett csak vádaskodni képes."

Bár úgy lenne, eddig nem jött össze. Hazudoztál, ködösítettél, ferdítettél. Én meg szembesítettelek ezzel, és tényeket közöltem. Persze amint bizonyítod, hogy a Pillangó u.-ban 1000 fát irtott szakmai ok nélkül Karácsony a Fidesz tiltakozása ellenére, azonnal bocsánatot kérek.


"A legszebb, hogy Karácsony kijelentését és kétségbe vontad, amikor meg megnézted a videiót, akkor a tényket kezdted el tagadni. Lehet, hogy ott el kellett volna engednem ezt, mert egy igazi agymosottal állok szemben."

Igen, láttam, és értelmeztem is, és azt is, hogy nem igaz az, amit te mondasz arról, amit ő mond.

2020. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:
76%

#81 Remek felsorolás, elismerem. Igaz, hiteles akkor lett volna, ha azt is felsorolod ugyanilyen részletességgel és aprólékossággal, hogy hány négyzetméter zöldfelület veszett oda, továbbá azt is bizonyítod, hogy ezek helyén nem zöldfelület volt korábban, hanem mondjuk valami épület. Mert most csupán fittparkokról, játszóterekről kaptunk tőled felsorolást, ami természetesen elismerésre méltó, feltéve, ha nem túlárazott, haverok zsebét tömő projektekről van szó.


Biztos, hogy nem így volt?


Tehát 9 parkfelújítás 10 év alatt - (szerintem siralmas teljesítmény), amit úgy próbálsz feltüntetni, mintha a legalábbis a betontengerből varázsolta volna Tarlós kézrátétellel.


Használtad az agyadat, mielőtt írtál?!

2020. dec. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
68%

#83 Bedobtál egy hazugságot, hogy a fidesz miatt eltűnik a zöld Budapesten. Erre cáfolatként beraktam pár PÉLDÁT arra, hogy nem csak nem lett kevesebb, de folyamatosan minőségi változás is volt.

Erre jössz ezzel a baromsággal.

Nyilvánvaló hogy eddig sem érdekelt téged a valóság és ezután sem fog. Akkor írd le azt, hogy neked nem számít mi van valójában és kész!

Nyisd ki a szemed, nézz körbe és ennyi!

2020. dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem olvasd újra, lassan a hozzászólásomat. Ha szükséges, többször, hangosan, hátha akkor jobban megérted.


Mondok egy példát.

8-3+1 Nem azt jelenti, hogy a plusz egy miatt nem kell figyelembe venni, hogy kivontak hármat a nyolcból. Érted már?!

2020. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:
82%
Lehet itt cifrázni fideszes elvtárs, de csak nyert Budapest Karácsonnyal.
2020. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:
68%
#86 MIT nyert vele Budapest? Mi az ami jobb lett neki köszönhetően? Komolyan érdekelne mi az amit ő és a csapata tudtak jobbá tenni a budapestieknek?
2020. dec. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:
82%
Ha csak elűnteti a közterekről ezt a mocskos hazug lokált már nyert a főváros.
2020. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim ***** válasza:
0%

#88 A haladóprogresszív liberalizmus jegyében ez a nagy szólás és véleményszabadság, ugye? nem tetszik a véleménye, ezért el kell tüntetni?

Gratulálok! És ti diktatúráztok.

2020. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:
82%
Egy liberálisnak sem kell támogatni, hogy tényszerűen hazudó, állami hirdetésekkel teletömött szennylapot osszanak ingyen KÖZTERÜLETEN. Árulják pénzért a boltokban, csak hát úgy kutya nem venné.
2020. dec. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!