Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek miért az orosz...

Az ellenzékiek miért az orosz oltástól félnek aminek az alapja a tesztelt influenza oltás módosítása, míg a Pfizer oltàs a nyugatiaké soha nem tesztelt mRNA alapú oltàs?

Figyelt kérdés
Tehát az influenza oltással vannak évtizedes tapasztalatok amelyet a szputnyik alapnak használt,míg a nyugati mRNA alapú oltás most elöször kap engedélyt ezzel a technológiával korábban egy oltást sem adtak,fogalmunk sem lesz az évek mulva vagy évtizedek múlva jellentkezö mellékhatásokról

2020. nov. 18. 08:27
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
33%

Azért kérdező, mert semmit nem értenek az oltásokhoz - én sem - de alap beállítottságuk hogy mindent gyűlölni kell amit ez a kormányzat csinál, mond vagy tesz és mindenbe bele kell kötni.

Ahelyett hogy megpróbálnának utána nézni hogy mi a valóság, elolvassák az egyik médiájukban a cikkek címeit és ha ott az van leírva hogy az orosz vakcinától rettegni kell, akkor attól rettegnek. Ennyi, nem kell többet belelátni.

2020. nov. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
72%

1) A koronavírus nem influenzavírus. Kb. mintha azt mondanád, hogy azért tudsz finom tortát sütni, mert gyurmából csináltál már szépet

2) Az orosz vírusról nem tudni, hogy megfeleőlen tesztelték-e - és komoly kétségek vannak, mivel egyszerűen túl gyorsan "készült el". Nem véletlen, hogy a világ legkomolyabb gyógyszergyártói sem tudtak még előállni oltóanyaggal, egyszerűen még "laza" és felgyorsított teszteléshez is több idő kell...

2020. nov. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%

Nem az orosz oltástól félnek, hanem a fertőzéstől.

Az orosz oltásban csak nem bíznak, hogy valóban olyan eredményes, mint amilyennek beállítják.

Talán azért, mert az oroszok nem az igazmondásukról híresek.


Na meg a másik 90+%-os hatékonyságú, míg az oroszról nem tudunk semmit, csak hogy fél évvel ezelőtt már bejelentették, hogy kb. készen van. Ja, aztán mégsem.

Egyébként úgy állok hozzá, hogy hiszem, ha látom.


Ami pedig csak egy dolog, hogy az orosz egy régi technikát másol, míg a nyugati egy új technikát dolgozott ki, amelyik sokkal hatékonyabb.

Tudod, a gőzhajót is ki kellett egyszer próbálni, aztán mégis kiszorította a vitorlást.

2020. nov. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

3-as

Akkor sok szerencsét az új technólógiához majd rajtatok tesztelik

2020. nov. 18. 08:42
 5/38 anonim ***** válasza:
84%

Az orosz vakcinát fogják tesztelni (ezek szerint rajtad többek között). Ahogy mondtam a gyógyszeriparban nagyon komoly tesztelési fázis van. Pont ezért lehetetlen, amit az oroszok állítanak, hogy elkészültek uszkve fél év alatt egy működő oltással, mert ennyi idő alatt nem lehet tesztelni.


Sok sikert hozzá...

2020. nov. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez az információ pontosan honnan származik, hogy az orosz vakcina egy továbbfejlesztett influenzavakcina? ugyanis éppen az a probléma az orosz vakcinával, hogy konkrétan semmit nem árultak el róla az oroszok, például azt sem mi alapján készítik. Annyit tudni róla, hogy miután a Pfizer bejelentette, hogy 90% feletti a hatékonysága a vakcinájuknak, hirtelen bejelentették az oroszok, hogy az övék meg 92%-os.
2020. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
11%

#3 "Ami pedig csak egy dolog, hogy az orosz egy régi technikát másol, míg a nyugati egy új technikát dolgozott ki, amelyik sokkal hatékonyabb."

Tudod azért elgondolkodhatnál azon amit te magad leírsz.

Ha egy "régi technikát másol" akkor az azt jelenti, hogy az már ismert, bevált, bejáratott és bizonyítottan működőképes. A technika. Ha viszont egy most új módon előállított, teljesen új szérum az amit kapsz, akkor még csak viszonyítási alapod sem lehet - mert nincs - hogy valaha sikeres volt-e. Akkor annyi marad, hogy elhiszed nekik a 90%-ot vagy sem. Miért hiszed el nekik? Miért hiszed hogy nem lesz sokkal nagyobb baj belőle ha használják azt a szérumot? Hiszen soha előtte nem volt használva, nem ismerjük a szervezetre gyakorolt hosszútávú következményeit sem.

Legyen egy konkrét példa. A cél, eljutni a Marsra. Vannak űrrakétáink, van már űrsiklónk és készítettek már távolabbra jutó szondáknak is meghajtásokat, de most embereket kellene vinni nagyon messzire. Előállnak egy űrhajóval, ami már az ismert technológiákon alapul, meg egy olyan hajtóművel, amit még soha sehol nem használtak előtte. Amit leírtál az azt jelentené, hogy te azért tartod rossznak a hagyományos hajtóművet, mert azt már sokszor használták előtte és a régóta ismert technológiákkal készül, jobbnak, megbízhatóbbnak nevezed a másikat, csak mert olyat még soha előtte nem használtak.

?????

2020. nov. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
90%

Mondtál egy nagy semmit... Az oroszt meg rajtatok. :D


Egyébként azért is bizonyul jobbnak, mert a hagyományos oltás egy legyengített vírus által kiváltott "gyenge fertőzés" kapcsán szerez védettséget a szervezet, de a koronavírus esetén már bebizonyosodott, hogy ugyanazt a törzset rövid időn belül többször is el lehet kapni, így ez nem biztos, hogy beválik.

Másfelől meg előfeltétele a teljesen egészséges szervezet, hiszen lehet, hogy éppen ez váltana ki betegséget egy gyenge szervezetben, márpedig elsősorban veszélyeztetett csoportnak szánják, az időseknek, krónikus betegeknek. Magyarul ők a tesztalanyok.


A nyugatinál meg csak az örökítőanyagot blokkolják, vagyis azt akadályozzák meg, hogy a szervezetben szaporodjon, terjedjen a vírus, de nem betegíthetnek meg vele.


Maga a technológia valóban új, de nem úgy, hogy most húzzák elő az agyukból, rég kísérleteztek vele, és most a koronavírussal tesztelik. A hatékonysága meg messze felülmúlja a hagyományos technológiáét.

2020. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
88%
Oltsanak be minden fideszest az orosz vakcinával, aztán majd meglátjuk, mi lesz belőle.
2020. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
88%

Azért, mert a tesztelés bizonyos folyamatait kihagyták. EU-ba, Amerikába, de még Kínába is szigorúbb ez a fázis és az engedélyeztetés. Sajnos nagyon sok mellékhatása lehet és az se biztos, hogy hatásos, hiszen nem publikálták az eredményeket, csakis kizárólag a propaganda anyagukból tájékozódhatunk.


Üdv: AOK hallgató.

2020. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!