Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akarják az ellenzéki...

Miért nem akarják az ellenzékiek, hogy a Liget-projekt megvalósuljon?

Figyelt kérdés

2020. nov. 26. 21:24
 71/93 anonim ***** válasza:
67%

"A zöldfelület fogalma nem változik, eddig is benne volt minden tereptárgy a tótól a sétányon át a cserepes növényig. rengeteg fát ültettek, mert megújították a Liget területét."

Valóban, a zöldfelület fogalma nem változott... Csak egybe lett mosva a zöldTerület fogalmával, ami viszont nagymértékben csökkent, és ökológiai szempontból sokkal értékesebb. Oda tartozik pl. a fa, ami szerintem értékesebb.


"A gond ott van hogy az ovis hisztitekre senki nem tud más módon reagálni. maikor ott van egy lebetonozott parkoló aminek a HELYÉRE épül fel egy épület - betont kiváltva - a parkolót meg leviszik a föld alá, az épület tetejét pedig zöldítik, akkor nem lehet a hisztire másképpen válaszolni, mint ezzel: beton helyett most zöldített tetejű ott az épület."

Na de annak a helyére is lehetett volna zöldTerületet tenni, azaz, parkosítani, fásítani. A földalatti garázs meg szépen megváltoztatja a talajvízáramlást, és könnyen a környező fák kipusztulásához vezet.


"Amikor hisztiztek amiatt hogy fát vágnak ki, ami totál természetes része az életnek, az emberi környezetnek, akkor nem lehet mással válaszolni, mint hogy "a Városliget eddigi fejlesztése során már közel 150.000 m² zöldfelület újult meg, 72.000 m² burkolt felületet bontottak el, több mint 120.000 m² gyepfelületet alakítottak ki. Elültettek majd 140.000 évelőt, több mint 70.000 cserjét és 491 lombos fát.""

Értelek. Akkor áruld el nekem, hogy a kivágott fák mennyi oxigént termeltek, stb. és a most ültetett fák stb. mennyit termelnek MOST! (Bocsi, úgy teszem fel a kérdést, mennyit fognak jövő tavasszal termelni!)


"A közakarat pedig pontosan az, hogy legyen végre egy normális Városliget a lepusztult terület helyett. Az lett és folytatódik tovább."

Igen, és nem az, hogy építsék be olyasmivel, amit akárhol máshol is be lehet építeni, hanem pl. füvesítsék újra a kitaposott füvet, tegyenek több kukát, legyen több nyilvános WC... (ez meg is valósult) és hasonló. De ehhez nem kell mindenhova múzeum, ami máshol is megépülhetett volna, vagy maradhatott volna a régi helyén.


" Karácsony kimondta a kampányában, hogy a fák esetében a szakami szempontoknál sokkal fontosabbak a politikai célok."

Igen?! És erre tudsz valami hiteles forrást is küldeni? Csak mert eléggé nehezen hihető.


"Ezt a zöldpárti imázst csak azért találták ki, mert a kormány rendkívül sok építkezést csinál. A Budai várnál, a Városligetnél nem lehet stadionozni. Viszont ezzel a favédő demagógiával minden építkezés támadható."

Ez is elég nagy hazugság a részedről, de sebaj. Karácsony LMP-s volt, mielőtt a Párbeszéd ki nem vált az LMP-ből. Képzeld, az is egy zöldpárt. És tudod, 2009-ben a párt megalakulásakor már megfogalmazódott a párt alapértékrendjében a környezetvédelem, mint egyik fő cél.


"Letarolták a Várbazárt is, ugye?"

Nem... azt négyszer adták át egymás után, de most sem jó, de legalább rengeteg pénzt elköltöttek rá a haverok számára!

[link]


"És letarolták a PeCsát is. :)"

A Pecsa letarolása mondjuk teljesen jó lépés is lenne, ha a helyét fásítanák, gyepesítenék, és nem beépítenék.


"De Karácsony, messzről jött ember (akkoriban Zugló polgármestere) honnan is tudott volna bármit is a Városligetről."

Megértem, hogy valami nagyot akartál mondani, de meg tudod mondani, hogy a Városliget amíg Papcsák és Tarlós ki nem játszotta, melyik kerülethez tartozott?!


"Hát ja, Lölő után legalább maradnak majd stadionok pl. De a Gyurcsány az mit hagyott hátra az utókornak?"

Na ja... Maradnak a stadionok, amik veszteséget termelnek, de legalább remek tájseb.

2020. nov. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
100%

#71 Megint összemosod a válaszokat. Annak címezd akinek válaszolsz és nem ömlesztve. Úgy teszel, mintha az összes dolgot én (vagy más egy személyben) hoztam volna össze és ezért lesz hülyeség. Egymást ütő véleményekre, de ha már nem ugyanabban a kommentben jelennek meg, akkor se egyszerre válaszolj ömlesztve, legalább azt jelöld hogy mikor kinek szánod!

Így nem lehet rá reagálni. Miért én magyarázzam el valaki tök másnak a véleményét neked?

2020. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:
76%
Megint megkerülöd az érdemi reagálást a válaszra. Persze becsület híján megértem. Te pontosan tudod, hogy melyik a te válaszod, és azt idézve válaszolhatnál érdemben, ha akarnál. De nem akarsz, ami szintén egy értékelhető válasz.
2020. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
100%

#73 Nem fogok szemezgetni és mentegetőzni, hogy már azt pedig nem is én írtam neked. ha válaszolsz NEKEM, akkor nekem válaszolj és ne másnak. Ahogy ha valaki másnak reagálsz az írására, akkor azt meg ne nekem írd meg.

Nem szólítasz meg benne senki, csak bedobod a levegőbe és szándékosan azt a helyzetet próbálod megteremteni, mintha az összes dologgal egyetértene mindenki akinek te úgymond válaszoltál. Nem! Ha nem tudod te megjelölni kinek vagy melyik hozzászólásra válaszolsz, reagálsz, akkor ez nem válasz, nem kérdés, csak egy kinyilatkoztatás. Avval meg semmi dolgom.

2020. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
76%
Sehol nem említettem, hogy az idézett személyek mindenkivel egyetértettek, ez a te képzelgésed.
2020. nov. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
100%

"" Karácsony kimondta a kampányában, hogy a fák esetében a szakami szempontoknál sokkal fontosabbak a politikai célok."


Igen?! És erre tudsz valami hiteles forrást is küldeni? Csak mert eléggé nehezen hihető."

Nem volt könnyű. Korábban a valamelyik sárga (444, Azonnali) oldalon láttam, de ott hiába kerestem. Pár hónappal ezelőtt 2 perc alatt megtaláltam.

Tényleg hihetetlen egy elszólás, de megtörtént.


[link]


""Ezt a zöldpárti imázst csak azért találták ki, mert a kormány rendkívül sok építkezést csinál. A Budai várnál, a Városligetnél nem lehet stadionozni. Viszont ezzel a favédő demagógiával minden építkezés támadható."


"Ez is elég nagy hazugság a részedről, de sebaj. Karácsony LMP-s volt, mielőtt a Párbeszéd ki nem vált az LMP-ből. Képzeld, az is egy zöldpárt. És tudod, 2009-ben a párt megalakulásakor már megfogalmazódott a párt alapértékrendjében a környezetvédelem, mint egyik fő cél."


Nem az LMP-ről beszéltem. Karácsony az MSZP jelöltje volt az önkormányzati és a legutóbbi országgyűlési választásokon is. Karácsony azonnal szakította az LMP-t, ahogy volt egy kérője balról. De mindettől függetlenül az egész ballib oldal ilyen megélhetési favédő lett. Nem lehet a környezetvédelmet leegyszerűsíteni arra, hogy minden (kormánypárti) fakivágás rossz.

Kivágott fákat azóta? Igen.

Kivágott fákat a Pillangó parkban? Igen.

Mégis csak a kormánypárti a építkezésekhez kapcsolódó favágásokkal van baja.

Az is színtiszta demagógia, hogy az újonnan ültetett fák nem érnek annyit, mint a régiek. Nyilvánvaló, de éppen ezért demamgógia, mert ezt mindenki tudja és azt a hülyeséget minden építkezésnél el lehet mondani. Ennél már csak az lenne nagyobb hülyeség, ha 30 éves fákat próbálnának átültet teljesen más környezetbe.


""Letarolták a Várbazárt is, ugye?"

Nem... azt négyszer adták át egymás után, de most sem jó, de legalább rengeteg pénzt elköltöttek rá a haverok számára!"

Az tényleg vicces volt, hogy minden méterét külön adták át, de mindenki így szokta kampányban. Ettől függetlenül ezzel a mellébeszéléssel elismerted, hogy itt semmilyen környezetkárosítás nem történt. A Vár további építkezéseit pedig Karácsony szintén megtorpedózta. Mennyi, 40 évig rohadt az a rész?

(A Várnak egy részén én is dolgoztam és sem a cég, sem a közvetlen munkatársaimról nem volt elmondható, hogy "haverok" lettek volna. Viszont egy ekkora project nagyon sok embernak ad munkát és ráadásul szakamilag érdekes, magas szintű munkát. Na, Karácsony ennek ment neki.



""És letarolták a PeCsát is. :)"

A Pecsa letarolása mondjuk teljesen jó lépés is lenne, ha a helyét fásítanák, gyepesítenék, és nem beépítenék."

Arról volt szó, hogy a Fidesz minden fát kivág és Karácsony azt állította a kampáyában, hogy zöldterületre építkeznek. Itt most teljesen mindegy, hogy mit tartanál jónak. Sajnálom a PeCsát, mert jó koncertek, rendezvények voltak ott, de nagyon le volt pusztulva és más szempontból is eljárt felette az idő.



""De Karácsony, messzről jött ember (akkoriban Zugló polgármestere) honnan is tudott volna bármit is a Városligetről."

Megértem, hogy valami nagyot akartál mondani, de meg tudod mondani, hogy a Városliget amíg Papcsák és Tarlós ki nem játszotta, melyik kerülethez tartozott?!"

Mindeketten tudjuk, hogy akartam ezzel mondani: A Városliget Zugló része. Karácsony pedig Zugló polgármestere volt és beszélt hülyeségeket róla. A kérdés csak az, hogy széndékosan mondta ezeket vagy tudatlanságból.


""Hát ja, Lölő után legalább maradnak majd stadionok pl. De a Gyurcsány az mit hagyott hátra az utókornak?"

Na ja... Maradnak a stadionok, amik veszteséget termelnek, de legalább remek tájseb."

Egy műkodő ingatlan nem tájseb és nem egy működő stadion nyereséget termel.

Ellenpélda a Bálna. Demszky úgy teveztette meg egy külföldi sztárépítésszel, hogy nem volt kitalálva a funkciója! Éveken át, ha egy kis magányra vágytam, akkor oda mentem be.

2020. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
76%

#76 "Igen?! És erre tudsz valami hiteles forrást is küldeni? Csak mert eléggé nehezen hihető."


Nem volt könnyű. Korábban a valamelyik sárga (444, Azonnali) oldalon láttam, de ott hiába kerestem. Pár hónappal ezelőtt 2 perc alatt megtaláltam.


Tényleg hihetetlen egy elszólás, de megtörtént."


Ezzel nem bizonyítottál semmit. Bizonyíték az lett volna, ha Karácsony azt mondja, valahol pl., hogy engem nem érdekelnek a fák, csak a politikai haszonszerzésből rugózóm rajta. Vagy valami hasonló, amiből erre lehet következtetni. De itt nem derül ki, hogy


a) a zuglói fákat miért vágták ki

a.b) ki azért a felelős (csak mert bár Zuglóban igaz, hogy Karácsony volt a polgármester, a Párbeszéd kisebbségben volt. Érdemes lenne tudni, hogy kik miért és hogyan döntöttek a fák kivágásáról. Feltételezés, de Fidesz-stílusos lenne, ha a Fidesz javaslatára, szavazatával valósult volna meg valamiért, és most Karácsonyt vádolják ezzel is.


b) az Andrássy úti fákat miért kell kivágni. (Pontosabban az utóbbinál kiderült, hogy a fasort Tarlós fű és egyéb helyett műfűvel fedte le, így a talaj teljesen tönkrement, és a fák gyökérzete megbetegedett.


"Nem az LMP-ről beszéltem. Karácsony az MSZP jelöltje volt az önkormányzati és a legutóbbi országgyűlési választásokon is."

Ferdítés, hazugság. Karácsonyt az MSZP MELLETT támogatta még a Párbeszéd, a Liberális Párt. Ennyi erővel a háromra mondhattad volna azt is, hogy egy, éppen annyira igaz!


"Nem az LMP-ről beszéltem"

Persze, hogy nem beszélsz az LMP-ről, mert az igazságot elhallgatod.

Másfelől hetet-havat összehordasz, és nem csak ezért. Karácsony egy zöld politikus, és azt a látszatot próbáltad róla most is kelteni, hogy nem az, ill. csak színleli, de az érveid nem az igazságot támasztják alá.


"Karácsony azonnal szakította az LMP-t, ahogy volt egy kérője balról."

Ez is tudatos ferdítés, hazugság. Az LMP-ből nem önállóan vált ki, mert volt egy "kérője" balról, hanem volt egy pártkongresszus, amin döntöttek az LMP politikai stratégiájáról. Két fő irány volt: különút, vagy összefogás. Nagyon szoros volt a szavazás, nem sokon múlott, hogy az LMP az összefogás mellett döntsön, de nem így történt. Ha úgy lett volna, akkor lehet, hogy egy mások lépnek ki az LMP-ből, és alapítanak egy új különutas pártot, és Karácsony, Szabó Tímea, stb. pártját hívják továbbra is LMP-nek; és akkor mi van?! A Párbeszéd azért lépett ki, mert már akkor felismerte, hogy a Fideszt csak összefogással lehet leváltani, de nem csak ezt, hanem az előválasztás fontosságát is elsőként ismerték fel.


"Kivágott fákat azóta? Igen."

- A ködös fogalmazás a ködösítés melegágya. Fogalmazz konkrétan! Mióta, és hogy az ő felelősségéből szakmai megalapozottság nélkül. Ha erre azt mondod, hogy a főpolgármestersége alatt fővárosi közigazgatási területén az ő jóváhagyásával, ok nélkül, akkor dobj ide némi bizonyítékot!


"Kivágott fákat a Pillangó parkban? Igen."

- Ahogy fent írtam, nem ismétlem magam.


"Mégis csak a kormánypárti a építkezésekhez kapcsolódó favágásokkal van baja."

Milyen többség is volt a zuglói önkormányzatban?! Talán Párbeszédes?! Nem hinném!

Egyébként majd ha a fentit bizonyítod, akkor erre vissza lehet térni, addig nem hinném, hogy hiteles lenne tőled.


Amúgy sem csak "személyes baja" hanem a fővárosiak többségének a baja. De igen, az ő baja is. A Városliget a világ első közparkja, aminek a funkciója gyakorlatilag teljesen megváltozik, ráadásul teljesen ok nélkül, hiszen máshol is lehetnének azok az épületek, vagy maradhatott volna pl. a Nemzeti Galéria a régi helyén. Sőt, ha ezek az intézmények a városban elszórtan helyezkednek el, akkor az a vendéglátóiparnak is jobban kedvezett volna.


"Az is színtiszta demagógia, hogy az újonnan ültetett fák nem érnek annyit, mint a régiek. Nyilvánvaló, de éppen ezért demamgógia, mert ezt mindenki tudja és azt a hülyeséget minden építkezésnél el lehet mondani."


- Tehát akkor erről nem vitatkozol, hanem teljesen egyetértesz velem, csak kellemetlen belátni?!


"Az tényleg vicces volt, hogy minden méterét külön adták át, de mindenki így szokta kampányban."

Mondj még néhány valakit, aki négyszer adott át valamit kampányban!


"Ettől függetlenül ezzel a mellébeszéléssel elismerted, hogy itt semmilyen környezetkárosítás nem történt."

A közpénz gondatlan kezelése, sikkasztás, korrupció se dicséretes, azért ebben egyetértünk, nem?!

És talán az indítékokat is felül kell vizsgálni. Talán nem a Tiborcz cégének érdekét kell képviselnie Karácsonynak, hanem Budapestét.

[link]


"Arról volt szó, hogy a Fidesz minden fát kivág és Karácsony azt állította a kampáyában, hogy zöldterületre építkeznek. Itt most teljesen mindegy, hogy mit tartanál jónak. Sajnálom a PeCsát, mert jó koncertek, rendezvények voltak ott, de nagyon le volt pusztulva és más szempontból is eljárt felette az idő."

- Már megint hazudsz, ferdítesz. Idézd tőlem, vagy Karácsonytól azt, hogy "minden fát kivág a Fidesz!"

És bizonyítsd be, hogy nem vágtak ki egyetlen fát sem a Ligetprojekt kapcsán! Illetve nem volt tervben épület ott, ahol fa volt. Na bumm, van olyan hely, ahol egy régi épületnek a helyére újat húztak volna... Biztos, hogy nem lett volna nagyobb? Biztos, hogy nem lett volna esetleg mélygarázs, stb. ami a föld vízbázisát negatívan befolyásolta volna veszélyeztetve később más fákat?!


Biztos, hogy nem lett volna jobb a Városligetnek a Pecsa eltakarítása és fásítása?


"Itt most teljesen mindegy, hogy mit tartanál jónak."

Nem. Te állítod, hogy mindegy, közben szemen köpöd magad, mert korábban azt állítottad, hogy az ellenzéknek nem volt a Ligettel kapcsolatosan konstruktív javaslata. De volt, csak nem vettél róla tudomást, vagy elhallgatod.


"Sajnálom a PeCsát, mert jó koncertek, rendezvények voltak ott, de nagyon le volt pusztulva és más szempontból is eljárt felette az idő."

- Én nem sajnálom, számtalan más helyen is lehet még jó koncertet tartani.


"Mindeketten tudjuk, hogy akartam ezzel mondani: A Városliget Zugló része. Karácsony pedig Zugló polgármestere volt és beszélt hülyeségeket róla. A kérdés csak az, hogy széndékosan mondta ezeket vagy tudatlanságból."

Ismét javaslom, hogy fogalmazz konkrétan: SZERINTED hülyeségeket beszélt tudod, a vélemény nem feltétlenül objektív tény. Továbbá lehet, hogy szimplán nem érted, vagy nem akarod megérteni, netán ahol tájékozódtál, kiforgatták a szavait, és te is egy hazugság áldozata vagy. Ezt akkor lehetne tisztázni ha ismételt ködösítés helyett megfogalmazod, hogy milyen állítására mondod azt, hogy hülyeség, és megjelölöd a forrást.


"Egy műkodő ingatlan nem tájseb és nem egy működő stadion nyereséget termel."

Hajlandó vagy közjegyző jelenlétében kezességet vállalni a veszteségért minden vagyonoddal? Ez csak formalitás lenne, hiszen úgyis nyereséget termel minden stadion. Még akkor is, ha nem pumpálják tele TAO-pénzzel, szóval csak a szponzorok és a jegybevételből simán el van az összes stadion, igaz-e?! :D

2020. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
0%

"Ezzel nem bizonyítottál semmit. Bizonyíték az lett volna, ha Karácsony azt mondja, valahol pl., hogy engem nem érdekelnek a fák, csak a politikai haszonszerzésből rugózóm rajta."


Pontosan ezt mondta, csak más szavakkal: "...ezen a környéken nagyjából 100-100 fa kivágása tűnik szakmailag talán indokoltnak is, de politikai értelemben semmiképpen nem elfogadhatónak."


Röhejes a "talán" és az "is", mert azt nem mondjatja, hogy szakmailag nem indokolt. Csinált már ilyet, de utána megszólalt a szakember is, ezért most (1 éve) nem mert hazudni, de azt sem merte egyenesen kimondani, hogy szakailag indokolt.


" De itt nem derül ki, hogy


a) a zuglói fákat miért vágták ki"

Teljesen mindegy a karácsonyi hozzáállással. Ha nem számítanak a szakmai érvek, akkor csak azt kell nézni, hogy Karácsony 1000 fa kivágására adott engedély Zuglóban. Ha nézzük a szakmai részét, akkor mindenhol máshol is nézzük. Ja, ő azt sosem nézi és el is mondta, hogy miért.


a.b) ki azért a felelős"

Ő a felelős, ahogy ő lesz 4 év múlva Budapestért is. Bármennyire is azt kommunikálja, hogy ő nem tehet semmiről.


"b) az Andrássy úti fákat miért kell kivágni. (Pontosabban az utóbbinál kiderült, hogy a fasort Tarlós fű és egyéb helyett műfűvel fedte le, így a talaj teljesen tönkrement, és a fák gyökérzete megbetegedett."


Ez derül ki, ha csak a propagandát olvasod. Csak az egyik oldalon és csak egy rövid szakaszon volt műfű, ahol a olyan nagy a gyalogosforgalom, hogy nem lehet megtartani a füvesítést.

Ebből már következik is, hogy "így a talaj teljesen tönkrement, és a fák gyökérzete megbetegedett" egyértelmű hazugság, hiszen pár méter műfű miatt betegedhet meg távol lévő fa.

Segítek: autoforgalom, kisföldalatti,


"Ferdítés, hazugság. Karácsonyt az MSZP MELLETT támogatta még a Párbeszéd, a Liberális Párt. Ennyi erővel a háromra mondhattad volna azt is, hogy egy, éppen annyira igaz!"

Nem ferdítés, csak a súlyuknak megfelelően kezelem a mikropártokat. A 2.1%-os Liberális Párt az MSZP-P listáján jutott be 1 emberrel és most is MSZP-P-L-ként mérik őket. Hárman együtt 4-10% között vannak és ebből a brancsból még mindig az MSZP a legerősebb (brand).


"Persze, hogy nem beszélsz az LMP-ről, mert az igazságot elhallgatod."

Az igazságot leírtam, ez fáj neked. Nem érdekel senkit sem, hogy minek nevezi magát, ha másként cselekszik.


"Másfelől hetet-havat összehordasz, és nem csak ezért. Karácsony egy zöld politikus, és azt a látszatot próbáltad róla most is kelteni, hogy nem az, ill. csak színleli, de az érveid nem az igazságot támasztják alá."

Kivágatott 1000 fát Zuglóban, a szakmai érvek nem érdeklik, mert a politikai szempontok fontosabbak neki. Tények + amit ő maga mondott. Az a gond, hogy Karácsony hord össze hetet-havat. Nála reklamálj!


""Karácsony azonnal szakította az LMP-t, ahogy volt egy kérője balról."


Ez is tudatos ferdítés, hazugság. Az LMP-ből nem önállóan vált ki..."

Ő volt a legmagasabb pozícióban. Az LMP-ben többségben voltak azok, akik továbbra is azt akarták képviselni, amit korábban. Karácsonyék viszont egyértelműen balra akartak mozdulni.


"A Párbeszéd azért lépett ki, mert már akkor felismerte, hogy a Fideszt csak összefogással lehet leváltani, de nem csak ezt, hanem az előválasztás fontosságát is elsőként ismerték fel."

Magyarán: Felismerték, hogy hamarabb tudhatnak hatalomhoz jutni és a korábbi elveiket ezért azonnal képesek feladni. Az LMP éppen azért jött létre, mert szerintük az ellenzéket is le kell váltani. Ezt köpte arcon a Párbeszéd.


Vicces vagy. Azt kritika nékül elfogadod, hogy a Fidesz és Tarlós a faírtó, de bizonyítékot vársz Karácsony faírtásaira. Nem fogom neked megkeresni, de Karácsony is elismerte a Pillangó park fakivágásait, de ott ugyanarra hivatkozott, amit mástól nem fogad el.

(Azt nem értem, hogy miért nem lehetett a bringautat átépíteni úgy a Róna -Fogarasi kereszteződés közelében, hogy ne csak lépésben lehessen bevenni, ha szemből is jönnek. Gondolom, itt is politikai dolgok voltak fontosabbak a szakmaiaknál.


Hiába kérdezgeted, hogy milyen összetétele volt a Zuglói önkormányzatnak. Ennek neked kell utána nézned, mert te akarod ezzel mosdatni Karácsonyt. (Már látom, hogy 4 év múlva mivel fogod védeni.)


" A Városliget a világ első közparkja, aminek a funkciója gyakorlatilag teljesen megváltozik..."

Pontosan az marad a funkciója, mint ami eddig is volt, csak nem lesz lepukkanva. Eddig sem erdő volt. De nem kell messzire menni, csak a közelben park is, erdő is.



""Az is színtiszta demagógia, hogy az újonnan ültetett fák nem érnek annyit, mint a régiek. Nyilvánvaló, de éppen ezért demamgógia, mert ezt mindenki tudja és azt a hülyeséget minden építkezésnél el lehet mondani."



- Tehát akkor erről nem vitatkozol, hanem teljesen egyetértesz velem, csak kellemetlen belátni?!"


Nem vitatkozok arról, hogy minden építkezés környezetátalakítással jár. Azzal sem vitatkozom, hogy a fiatal fák kisebbek az idős fáknál. Éppen azért demagógia, mert nyilvánvaló részigazság! Ostobaság erre hivatkozva azt mondani, hogy soha nem építsünk semmit, mert fákat kell hozzá kivágni és a beteg fákat se vágjuk ki, mert a fiatal kisebb. Ilyen erővel erdősíteni is hülyeség, mert éveket kell várni az látványos eredményre.

Nyilvánvaló, hogy csak az támad minden egyes építkezést a fakivágások miatt, aki nem akar építkezni.


"- Már megint hazudsz, ferdítesz. Idézd tőlem..."

Na, itt hagytam abba. Főleg, mert azonnal hazugsággal vádolsz, miközben vagy nem érted, hogy nem Karácsonyról, hanem egy itteni kommentről beszéltem vagy sunyi módon szándékosan kerülöd a választ és engem hazugnak próbálsz feltüntetni. Eddig jellemző volt rád, hogy a tiédtől eltérő vélemény hazugságnak állítod be. Ez számomra nyilvánvalóan azt jelzi, hogy érvek helyett vádaskodsz. Én itt elendgedtem ezt a témát.

Normális vitára kapható vagyok, de olyannak nincs értelme vitázni, aki válasz helyett csak vádaskodni képes.

A legszebb, hogy Karácsony kijelentését és kétségbe vontad, amikor meg megnézted a videiót, akkor a tényket kezdted el tagadni. Lehet, hogy ott el kellett volna engednem ezt, mert egy igazi agymosottal állok szemben.

2020. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
70%
Ti a végén összeházasodtok :)
2020. nov. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
28%
Elmehet az egész fidesz a búsba, már semmi zöldfelület nem marad nekünk Budapestieknek.
2020. dec. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!