Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael miért lőtte le a...

Izrael miért lőtte le a szíriai vadászgépet?

Figyelt kérdés
Szír vadászgép az ISIS terroristák állásait bombázta, erre az izraeli hadsereg tüzet nyitott rá.

2018. júl. 25. 21:19
 71/114 anonim ***** válasza:
75%

Én nem ertem, hogy hogyan kepzelik a palesztinok, hogy el akarjak foglalni a zsidok oshazajat. Van bor a pofajukon olyan hazakat elvenni, amiben zsodo csaladok elnek? Jogosan tesz bármit Izrael, hiszen a hazáját védi a betolakodóktól. A palesztinok nem születtek ott, nem éltek ott, semmilyen jogalapjuk nincs Izraelre. Vagy ennyi erovel Magyarorszag visszakerheti az Uralt, vagy Olaszorszag a Romai Birodalom teruletet? Attol, hogy 70 eve elvettek toluk, meg nem jogosultak arra, hogy visszavegyek. Ugyebar akkor mas idok voltak, a vilaghabkruk alatt es utan folyamatosan valtoztak a hatarok.

El sem tudom mondani, milyen felhaborito dolog, hogy a palesztin terroristak nyiltan fel akarnak szamolni egy orszagot, es a sajatjukkemt deklaralni. Pofamrol sul a bor...😀😉😀😀

2018. aug. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/114 anonim ***** válasza:
100%
Na most van némi különbség 70 év és 1500-2000 év között szerintem. 1500 év túlságosan régen volt. Nem hiszem, hogy a zsidókban őszinte vágy égett még Izrael újraalapítására. Talán a vallásuk diktálta ezt. Nagyon régóta elmentek onnan Európába, ide-oda vándoroltak.
2018. aug. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/114 anonim ***** válasza:
75%

Valoban nagy kulonbseg van az 1500 ev es a 70 ev kozott. Az 1500 evbol kb 1300 even keresztul erdemben nem valtozott a vilag kulpolitikai beallitottsaga, mig az elmult szaz evben fejreallt:D

Nem egett oszinte vagy a zsidokban Izrael ujraalakitasara? Herzl Tivadar a cionizmus atyja ezt irta: az antiszemitizmus olyan mint egy oroszlan, minel tovabb szunnyad, annal kegetlenebbul es annal eroszakosabban csap majd le. Ezutan 60 evvel megtortent a holocaust.

A zsido felvilagosodasnak az alappillere volt Izrael ujradeklaralasa, gyakorlatilag a 19. Szazad kozepetol a zsidosag ezt tekintette az egyetlen jarhato utnak a problemajuk megszuntetesere. Igazabol ilyen ervet, hogy a zsidok nem akartak tiszta szivvel Izraelt, meg sosem hallottam. Azert ilyen dolgokat nem kellene megkerdojelezni. Majd 100 ev folyamatos kuzdelme vezetett ahhoz, hogy ujra legyen Izrael, azelott pedig szimplan tul kicsi volt a nemzet. Nezh keleket arrol hogyan fogadtak az izraeliek a hirt amikor az ENSZ szavazas megtortent: ezutan mondd hogy nem egett oszinte vágy bennuk.

2018. aug. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/114 anonim ***** válasza:
100%
Ha az antiszemitizmus miatt alakították meg önkényesen Izraelt, akkor miért nem él a zsidók többsége Izraelben? Költői kérdés volt. Meg ez amúgy sem egy súlyos érv. Az egyes pogromokat, antiszemitizmust némileg ellensúlyozza az uzsora, a világválságok, a Kun Béla-féle kommunizmus a 100 millió áldozattal, a nemzetellenesség, a fehér országok multikultivá alakítása a Soros Györgyök által, stb. stb. 1-200 millió áldozat sokkal több, mint 5 millió.
2018. aug. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/114 anonim ***** válasza:

Talan azert nem el ott, mert az amtiszemitizkus tortenetesen a nyugati vilagban a leheto legkisebb mertekre ledaraltak? Tovabbra is vannak problemak, de nem eleg nagyok ahhoz hogy oda menjenek a zsidok amiatt es felrugjak az addigi eletuket.

Mindazonaltal nezz Franciaorszagra. Omlenek a zsidok onnan Izraelbe, megint rossz peldat hoztal fel. Ahogy az antiszemitizmus megugrik a zsidok elhagyjak az adott orszagot es Izraelbe mennek. Az en csaladom azert nem ment, mert felesleges lett volna. Biztositani tudtak a csalad boldogulasat itt is, miert menjunk hat egy mas nyelvet beszelo orszagba, mas eghajlatra stb? Na mar most, en fontolgatom hogy fogok.

Masfelol a komfliktusok Izrael korul sokakat arra sarkall h inkabb bevallaljak a kulfoldi antiszemitizmust, plusz nagyon szukseges a diaszpora zsidosaga, IZRAELNEK is.

2018. aug. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/114 anonim ***** válasza:

"Szerinted a nácik által gettóba zárt és végül fegyvert fogó zsidók terroristák vagy sem? (már kérdeztem de mivel kínos a kérdés, tudom kerülöd a válaszadást)"


Hat akkor nezzunk mehany kepet! A feladat, talald ki, hogy melyik keszunk a varsoi gettoban es melyik Gazaban.



https://www.youtube.com/watch?v=W4xObOaJgCI

https://www.youtube.com/watch?v=uDOjtUBtiEU

[link]

[link]

2018. aug. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/114 anonim ***** válasza:

"Szerinted a nácik által gettóba zárt és végül fegyvert fogó zsidók terroristák vagy sem? (már kérdeztem de mivel kínos a kérdés, tudom kerülöd a válaszadást)"


Nyilvánvaló, hogy azok-e. De nem jó a párhuzam. A palesztinok nem loptak országot, nem ők vezetik az IMF-et vagy a FED-et, nem öltek meg több mint 100 millió embert a kommunizmusban, nem palesztin volt minden 10 népbiztosból 9, stb.

2018. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/114 anonim ***** válasza:

Miss Jihad, te az osszes allitasodat arra a bloffre epited, hogy a zsidok a palesztinokat irtjak.

Tudjuk, hogy Izrael letezese ota a palesztinok szama az Izrael altal ellenorzott teruleteken nem csokkent, hanem megsokszorozodott. Akkor megis, mire alapozod a hazugsagodat?

2018. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/114 anonim ***** válasza:

"Szerinted a nácik által gettóba zárt és végül fegyvert fogó zsidók terroristák vagy sem? (már kérdeztem de mivel kínos a kérdés, tudom kerülöd a válaszadást)"


A nacik altal gettoba zart zsidok az adott orszagok allampolgarai voltak, mig a "gettoba zaaaaaaart" palesztinok nem allampolgarok, hanem egy masik nemzet tagjai amely nemzettel nyilt haboruban all Izrael. Erre ennyi a valasz.

2018. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/114 anonim ***** válasza:
Kun Bela egy allat volt de a kommunizmus 10p millio aldozatanak szamat eleg sarkalatos általa a zsidok szamlajara irni, ismert ugyebar a "zsido orvos uldoztetesek" kifejezes ami a kommunizmus idejen szinten jelen volt. Az Izraelbe kerult orosz zsidok pont azert jobboldali erzelmuek, mert var alapvetoen tobbseguk szekularis, elnezik a jobboldal erosebb kapcsolatat a judaizmussal mint vallassal cserebe azert hogy kozuk nincs a balhoz. Ugyebar be lettek oltva baloldal ellen a 20. szazad Oroszorszaga miatt, mert boven nem volt jo nekik.
2018. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!