Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet, hogy a németek...

Hogy lehet, hogy a németek olyan hatékonyan tudtak fellépni az izraelitákkal szemben, míg az araboknak hetven év alatt sem sikerült szinte semmit elérniük ezen a téren?

Figyelt kérdés
2015. dec. 25. 17:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Tény, hogy nem kis teljesítmény, de a brit-francia segítségek nélkül nem sokra mentek volna.

Az USA valóban hatást gyakorolt Izraelre, hogy áljon meg, de ez az ő érdekük is volt, meg persze az Amerika érdeke is. Miért? Egy részről Szíria népessége olyan 22 millió. Ha megszállták volna, hosszútávon nem lenne nekik hasznos.

Hogy miért? Mert egy olyan kisebbségről lenne szó, ami közel 3x meghaladja Izrael lakosságát. Hosszú távon, ha megpróbálják beolsztani őket, poltikai jogokat és szavazati jogokat adnak nekik, gyakorlatilag elszíresedik Izrael.

Örkké pedig egy ekkora országot NEM tudnak megszállás alatt tartani. A szabadságvágy, mint említettem nem ad fegyvereket, de az arab államok, meg a SZU szívesen. ;)

Emellett az, hogy 22 millió ember az izraeli hadsereg megszállása alatt él, nem jó propaganda.

Ha Damaszkuszig, vagy akár tovább vonulnak, valószínűleg olyan szinten feltüzelné az arab államokat, hogy egy általam említett összefogás gyakorlatolag azonnal megtörténne.

Számold ki, hogy sok százezer szír felkelő (és terrorista akár) és egy az Iszlám Konferencia államai álltal felállított hatalmas akár milliós hadsereg szembeszáll az "izreali megszállókkal". Emellett persze a kommunista államok is segítenének stb stb...

És gyakorlatilag az USA, meg Izrael sem mondhatná, hogy az arabok az agresszorok, mert nem ők szálltak meg egy 20 milliós államot és nem ők voltak, akik semmilyen jogot nem adtak a milliós embertömegeknek.

Persze ez nagyon drasztikus eset lenne.

De semmiképp nem lett volna hasznos poltikailag, ha Izrael nem vonul vissza.

2015. dec. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok benne biztos,hogy nyugati segítség nélkül semmire sem mentek volna(már persze,ha a másik oldalról meg kivonjuk a szovjet-orosz segítséget).Én továbbra is úgy gondolom,hogy azért győzhettek,mert a létükért harcoltak,meg persze azért,mert az arab államok nem egységesek,egymással is voltak,vannak konfliktusaik. Akárhogy is,ha az ember ránéz a térképre,azt látja,hogy arab országoktól határolva,még mindig léteznek.
2015. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Abban egyébként egyetértünk,hogy politikailag nem lett volna hasznos,ha a győzelmeik után nem vonulnak vissza.De ez is csak azt mutatja,hogy jobban fel tudták mérni az erejüket,lehetőségeiket,mint az arab országok.
2015. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Igen, az orosz segítség is sokat számított.

Ugyanakkor MA nagyjából 800 ezer és 1 millió között van a 4 ország GYALOGOS hadereje. Pontosan nem tudom mennyi, de akit érdekel nézzen utána.

Pedig Szíriában gyakorlatilag 3 csoport harcol és mindhárom jelentős területeket birtokol. Irakra is ránézhetünk...

És itt látszik, hogy az arabok valóban nem a fennmaradásért küzdöttek. Ebben igazad van. :)

De, ha Izrealt nem támogatta volna a "nyugat", az arabokat pedig a SZU, több iszlám ország és jelentősebb csapatokkal vett volna részt. Az más kérdés, hogy még ennyire sem lettek volna szervezve az arabok, gyengébben lettek volna felszerelve, de Izrael sem túlságosan "dobálozott" volna a fegyvereivel a nyugat nélkül.

Bár, szerintem nagyon belementünk a "mi lett volna, ha..." témába. Teljes bizonyossággal megjósolhatatlan igazából, hogy ki győzött volna. De az tény, hogy teljesen másképp alakultak volna a dolgok:)

2015. dec. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Igen.

Bár... ha amerika nem gyakorol hatást az izrealiekre, kétséges, hogy visszavonulnak-e. Előbb-utóbb biztosan, ha mást nem, arab seregekkel a hátuk mögött.

Bár, én is kevés esélyt látok arra, hogy megvárták volna, hogy az arabok lépjenek.

De ez ugyanúgy "mi lennen ha"... logikusan ez:)

2015. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Igen,a "mi lett volna ha" kérdéseknek valóban nincs értelme,csak találgatni lehet.Viszont azt azért nem lehet figyelmen kívül hagyni,hogy pont az állandó fenyegetettség miatt,Izraelben 1-1,5 millió a hadrafogható lakosság száma.18 év felett mindenki(férfiak,nők) hadköteles és háború esetén,nyilván behívható.Mindezek ellenére te magad is azt erősíted,hogy sportos hasonlattal élve,nem "papírforma" eredmény,amit elértek.Engem igazából csak ez a része érdekel,mert hogy kinek van,kinek nincs igaza az arab-izraeli ellentétekben,azon történészek,politológusok,elemzők is a végtelenségig tudnak vitázni,anélkül,hogy eredményre jutnának.Valószínűleg azért,mert ebben a történetben nincs olyan,hogy igazság.Tartok tőle,ezért is nem lesz soha béke a Közel-Keleten.
2015. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Az a probléma szerintem, hogy a nagyhatalmak egymást akadályozzák.

Vagy nem így van?

Szíriában:

Aszad-kormány Oroszország támogatását élvezi.

A felkelők az USA-ét.

És ott az Iszlám Állam, amellyel az oroszok, meg az amerikaik is szembenállnak.

Minden támadja az Iszlám Államot. Ugyanakkor Aszadékat véreskezű diktátorként állítja be a nyugat. És akár azokat a bázisokat is bombázzák, amiket az Iszlám Állam mondjuk épp ostromol.

A felkelőket meg szakadár, lázadó, terrorista csoportnak... a lényeg ugyanaz...

És ez jó az Iszlám Államnak.

No, meg a korrupció!!!

2015. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Hát igen,az egyértelmű,hogy minél zavarosabb,kaotikusabb a helyzet,annál jobb az Iszlám Állanak.Meg persze az sem hátrány nekik,ha mindig van valaki,aki üzletel velük (olaj,fegyverek,stb.).
2015. dec. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

El kellene szigetelni az Iszlám Államot.

Súlyosan büntetni azt, aki üzletel velük, illetve ezt nyomozni.

Mondjuk tényleges életfogytiglan.

Persze, mondani könnyű.

2015. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!