Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért pont a diákok tudtak...

Miért pont a diákok tudtak ilyen hatékonyan szembeszállni az Orbán-rezsimmel?

Figyelt kérdés

Most még vitatható, hogy ténylegesen is elértek-e valamit, vagy csak egy újabb hókusz-pókusz lesz, de az nem vitatható, hogy két és fél év után a diákság az első réteg, akiket Orbán legalább a maga módján komolyan vesz.


Merthogy eddig több százezres rétegeken egyszerűen szó nélkül átgyalogoltak. Gondolok itt pl. a kiskeresetűekre, akiket sújtott az egykulcsos adó, a rokkantakra, akiktől visszamenőleg megvonták a nyugdíjat, a hajléktalanokra, akiket kitiltottak az utcákról, a rendőrökre, katonákra, akiktől elvették a szolgálati nyugdíjat, a kisegyházakra, akiket leradíroztak, vagy akár a bankokra és a nagy multicégekre, akik semmit nem tudtak kilobbizni.


Orbánék senkit nem vettek komolyan, senki nem kapott semmilyen visszajelzést a tiltakozására. Beterjesztették, megszavazták, megcsinálták, oszt jónapot. Most meg már azt se tudják, hogy engeszteljék ki a diákokat, és azt is tagadják, hogy valaha is keretszámot akartak csökkenteni. Hogy van ez?



2012. dec. 17. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

Az Orbán-rezsimmel nem szembeszállni kell, hanem felfogni, hogy Magyarország csak ezen az úton tud kilábalni a Medgyessi-Gyurcsány-Bajnai-féle válságból.


Amelyik fiatal ezt nem képes felfogni az menjen külföldre, vagy maradjon itthon, de ne vonulgasson mint valami hős harcos, hanem maradjon csendben.

2012. dec. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Lol, az elsőn behaltam xD Nem akarsz elmenni stand-uposnak? Kitűnő humorista lennél :D


Talán azért, mert a diákságot össze lehet fogni, ők fiatalok, van erejük tenni. De szerintem ezek az engedmények csak látszatintézkedések. Majd átnevezik valami másra, és egy kerülőúton valósítják meg, amit akarnak.

2012. dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mások választ se kaptak, meg látszatintézkedéseket se.
2012. dec. 17. 16:29
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

nem a fiatalság a lényeg, hanem, hogy azoknak a fiataloknak családjuk van ... márpedig ha egy fiatal a kormány szűkítő intézkedése miatt nem kerülhet egyetemre (és tételezzük fel, hogy megérdemelné), akkor a fidesz nem egy szavazót, hanem minimum hármat, de valószínűleg többet veszít 2014-ben egy-egy ilyen gyereken


megnézte a kormány a statisztikát, hogy hány gyereket érint a döntésük, ezt megszorozták 3,5-el és beszartak ijedtükben

2012. dec. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 rémuralom ***** válasza:
100%
A diákok fiatalok. Nézz körül a magyar és az egyetemes történelemben, kik szoktak a felkelések keménymagjához tartozni. Nem a rokkantak, nem a hajléktalanok, nem a rendvédelmisek, nem a bankok és a nagy vállalatok vezetői, és nem a mellőzött egyházak.
2012. dec. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ez tényleg így van. De engem akkor is meglepett. Úgy látszik, Orbán is tisztában van ezzel az összefüggéssel.
2012. dec. 17. 17:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Most még vitatható, hogy ténylegesen is elértek-e valamit,"


Hát ez az. Ne igyunk előre a medve bőrére...

2012. dec. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én már azt is eredménynek tekintem az előzményekhez képest, hogy megrettentek tőlük.
2012. dec. 17. 20:29
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem nyárig nem derül ki hogy elértek e valamit. mindenesetre szerintem hasztalan ez az egész. arra játszanak szerintem hogy a diákok örömittasan ünepeltessék magukat oszt felvételikor kiderül hogy igazából nincs is mit ünnepelni.

de most komolyan: az EU meg az IMF böfögései sem érdekli a kormányt(ami egyébként nem baj)de majd 1000 noname egyetemistától megijednek persze... a diákság annyit ér max el hogy most már nincs mire hergelnie magát de nem azért mert minden oké lesz hanem mert fogalma sem lesz hogy az A verzió helyett életbe léptetett B verzió mit takar

2012. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ebben is lehet valami. (Bár az EU, meg az IMF messze van, a diákok és a szüleik meg itt fognak szavazni.)
2012. dec. 17. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!