Miért vannak a görcsös ragaszkodások, a dacoskodás olyan esetekben is, amikor nyilvánvaló a tévedés? Van-e olyan pont, amikor már az ember nem tarthat tovább egy álláspontot anélkül, hogy ne veszítse el a hitelességét?
Még korábban volt egy vitám egy bizonyos 68%-os válaszolóval arról, hogy a szlovákok jelentős számban harcoltak a magyar szabadságharcban 1818-ban.
Ő válogatott jelzőkkel minősített engem, hazugnak nevezett és becsületsértőn szidalmazott, a forrásaimat "youtube-os összeesküvésvideóknak" nevezte, és "történészekre való hivatkozással" ellenezte, de történészi véleményt nem mutatott fel. Ellentétben én idéztem az Új Képes Történelem ezen korszakra vonatkozó kötetéből, de ezt sem tartotta elég hitelesnek, és amiket mondok "baromságoknak" tartotta, hogy a legenyhébben idézzem.
Íme, tessék:
Az Új Képes Történelem 6. kötete:
A könyv írója, Hermann Róbert, a téma elismert szakértője (akinek műveire egyébként a Wikipédiánál is hivatkoznak):
A könyv minősítése:
És az idézett szövegrész:
Kedves 68%-os válaszoló. Most már nem hátrálhatsz ki a hazugság vádja és a válogatott jelzők használata miatti bocsánatkérés, valamint az igazam elismerése elől. Pontosabban de, ám azzal viszont mindenki előtt véglegesen leírod magadat ezen a fórumon.
Biztos igazad van, de mit vársz egy ANONIM oldal senkiházi látogatóitól?
Kevés úriember van ám itt - bár találkoztam már olyannal, aki még a tévedéséért is elnézést kért az oldal látogatóitól.
Nézőpont kérdése.
A tucatnyi zászlóalj kb 5-10 ezer fő között mozog.
A "jelentős szám"-ot nem tudom hány főben határoztátok meg a vitában, de a vitapartnernek lehet, hogy (erősen felfelé kerekítve) 10 ezer szlovák önkéntes már jelentős.
Lengyelek kevesebbet (kb 2-3 ezer) küldtek, mégis számon tartja mindenki.
Passz.
Ő maga azt vitatta, hogy tucatnyi szlovák zászlóalj lett volna, mondván hogy összesen 24 zászlóalj volt, azaz "ki ne találjam már, hogy az egész szabadságharcot a szlovákok vívták meg a magyarok helyett", és erre bemutatott egy wikipédiás cikket arról, hogy hány zászlóalj volt összesen.
Ám a wikipédia ezen számadatokat csak a szabadságharc kezdeti(!) időszakáról írta, ennyit könnyen láthatott volna ő is, hiszen az általa megadott zászlóaljmennyiség messze nem tesz ki 160 ezer embert, ami a honvédsereg teljes létszámát jelentette.
Az Új Képes Történelem egy érdemi történettudományi vitában nem a legjobb forrás, nyugodtan lehet érvelni vele szemben, a komolyabb szakirodalom alapján.
Másfelől valamiért az az érzésem, nem egy történésszel sikerült összefutnod, és nem a szakirodalom hivatkozásával próbálta cáfolni az érveid...:)
Tanácsom: engedd el a problémát, ne érdekeljen, nincs értelme.
Ezen kötetét Hermann Róbert írta (a szabadságharcra vonatkozó szakaszt), aki pedig a téma egyik legelismertebb és legfoglalkoztatottabb szakértője, a Magyarország Története c. könyvsorozathoz is őt kérték fel ezen időszak ismertetésére. Nem tudom, mi vagy ki lehetne hitelesebb forrás.
Azért nem teszek pontot az ügy végére, mert a becsületemet sértette meg.
Ez esetben hívd ki párbajra!
Vagy fogadd el, hogy az oldalon nem mindenkinek egyforma a véleménye és a felkészültsége.
Annyi pénzem lenne, ahány tényekkel vitatkozó embert ismertem...
Családomban is van ilyen, aki mindenbe beleköt. Nem lehet beszélgetni mellette. Régen ilyenkor fél órán keresztül kerestem a pontos szakirodalmat, kinyomtattam és az orra alá dugtam. Azt se fogadta el és tovább rázta a fejét.
Azóta leszarom.
Nem mondom, hogy nem idegesít, ha meghazudtolják az embert, de azt kell nézni ki mondja és nem azt, amint mond.
Párbaj kérdés.
Pompás dolog volt, akkoriban kétszer is meggondolták az emberek kire mit mondanak.
(nem voltak hosszadalmas sajtóperek hazug bulvárfirkászok ellen: újságírókat is simán bekaszliztak)
Ugyanakkor a párbajnál létezik olyan, hogy párbajképesség.
Romlott, züllött, hazug alakokat anno még annyira se tartották, hogy leköpjék vagy belerugjanak, nemhogy párbajozzanak vele, és ezzel megalázták a becsületsértőt férfiúi mivoltjában.
Csak egyenlő felek között jöhetett létre párbaj.
Szép világ volt, mikor az életeddel szavatoltad a szavad. Nem volt kecmec. Tiszta viszonyok.
Politikusok sokszor párbajoztak.
Persze ez a csúnya retrográd, maradi, avítt, konzervatív, rasszista, trappista, masiniszta világban volt.
Ezzel szemben a felvilágosult liberalizmusban bármit megtehetsz!
Mi az hogy? Nagyon is! Törvényesen és tisztességesen!
Ma a hazug böszméknek áll a világ.
Reggel, éjjel meg este...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!