Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért útálják az anyaországi...

Miért útálják az anyaországi magyarok a határokon túl élőket?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet összefogni, és közös erővel többre jutni?
2008. aug. 18. 08:29
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Miután elolvastam a válaszokat utánanéztem ennek az egésznek.A választás idején én nem voltam még 18 így nem szavazhattam.


A legnagyobb problémát az emberek félretájékoztatása jelentette és jelenti most is.Leírom, mit találtam és javaslom mindenkinek, hogy mielőtt ítélkezne nézzen utána annak, amiről véleményt alkot.


A kettős állampolgárság azt jelenti, hogy egy természetes személy egyszerre két országnak az állampolgára. A nemzetközi jog nem tiltja, hogy valakinek akár kettőnél is több állampolgársága legyen (ez a többes állampolgárság), de egyes országok nem ismerik el a kettős állampolgárságot, azaz nem ismerik el állampolgáraikat más országok polgárainak is. Közülük vannak, amelyek engedményeket tesznek, például Japánban a kiskorúaknál elismerik.

A kettős állampolgárság létrejöttének leggyakoribb módja, ha két különböző állampolgárságúnak gyermeke születik, vagy ha valakinek olyan országban születik gyermeke, amely a területén születetteket automatikusan állampolgárának ismeri el. (Európában többnyire leszármazási jogon kap állampolgárságot valaki; az Egyesült Államok, Kanada és más országok területi jogon is biztosítják.) Ezenkívül többes állampolgár lehet valaki úgy is, hogy a már meglévő állampolgársága(i) mellé letelepedés, házasság stb. útján szerez újabb állampolgárságot.

Minden országban más követelmények szabják meg, hogy ki számít állampolgárnak, és más szabályok vonatkoznak a kettős állampolgárságra. Egy ausztrál tanulmány szerint 2000-ben 4-5 millió ausztrálnak (a népesség kb. 25%-ának) volt kettős állampolgársága, nagy részüknek ausztrál és brit. A külföldön élő svájciaknak kb. 60%-a rendelkezik kettős állampolgársággal (1998). A világon 89 ország ismeri el a kettős állampolgárságot valamilyen formában.

A határon túli magyarok számára kedvezményesen megadandó magyar állampolgárságért a Magyarok Világszövetsége kezdeményezte az aláírásgyűjtést 2004 nyarán.

A népszavazás kezdeményezőinek véleménye szerint az IGEN válasz győzelme esetén az Országgyűlésnek a kedvezményes honosítás egy új esetéről kellett volna törvényt alkotnia. Ebben az esetben a magát magyar nemzetiségűnek valló, külhoni, magyarigazolvánnyal rendelkező személy (vagy akit a létrehozandó törvény magyarnak mond) kérelemre magyar állampolgárságot kaphatott volna.

A népszavazás kérdése a következő volt:

Akarja-e, hogy az Országgyűlés törvényt alkosson arról, hogy kedvezményes honosítással – kérelmére – magyar állampolgárságot kapjon az a magát magyar nemzetiségűnek valló, nem Magyarországon lakó, nem magyar állampolgár, aki magyar nemzetiségét a 2001. évi LXII. törvény 19. paragrafusa szerinti magyarigazolvánnyal vagy a megalkotandó törvényben meghatározott egyéb módon igazolja?

A népszavazás eredménytelenül zárult, mert sem az igen, sem a nem szavazatok aránya nem érte el a választójogosultak számának 25%-át, amit a népszavazás érvényességéhez a törvény meghatároz.

8 030 760 választójogosult közül 3 017 738 fő jelent meg (az összes választópolgár 37,58%-a). Ezek közül:

• 1 521 143 fő a feltett kérdésre igennel válaszolt (az összes választójogosult 18,94%-a),

• 1 428 736 fő pedig nemmel szavazott (az összes választójogosult 17,79%-a).

Az érvényes eredményhez 2 007 691 azonos szavazat kellett volna.

A népszavazás eredményét az egyes politikai pártok saját érdekeiknek megfelelően, eltérően magyarázták. A kérdésben az óta sem került törvényjavaslat az Országgyűlés elé. A Magyarok Világszövetsége nem mondott le arról, hogy a jövőben újból kezdeményezi népszavazás kiírását erről a kérdésről.


A kettős állampolgárságot Magyarország, Románia és Szlovákia ismeri el. Szlovénia, Ausztria és Ukrajna nem. Szerbiáról nincs adatom.


10 megye igennel szavazott.


Én nem utálom sem a határon túli magyarokat sem az anyaországiakat.Személyes tapasztalatom Erdélyhez kapcsolódik.Közvetlen a népszavazás után jártam Hargitán a Gyimesekben és Csíksomlyó környékén.Ott sem gyűlölnek senkit.Egy szó elmond mindent:csalódottság.Az emberek szeretettel fogadtak minket anyaországi magyarokat a szavazás ellenére.Én tudom, nem hiszem hanem tudom, hogy akikkel én találkoztam és sokan mások is így vannak ezzel, nem akartak semmit annál jobban minthogy kimondhassák azt a 3 szót, ÉN MAGYAR VAGYOK.Aki nem járt határon túli magyarok közt az elképzelni sem tudja mit jelent ez a 3 szó.Könnyű azt mondani, ha annyira akartok gyertek! Ahol én voltam az a határtól is igen messze van és néznének egy nagyot, ha sok 100 lovasszekér megrohamozná az országot.Mintha megállt volna az idő.Elsőre olyan az egész. Csak kis időt eltőltve jössz rá milyen az élet ezeken a helyeken.


Nekem és senki másnak sincs joga ítélkezni senki felett.Mi nem nemet mondtunk, mi elsem mentünk szavazni és ez a hoányos tájékoztatás következménye.

Remélem hasznos volt, amit írtam, bár az érzéseket nehéz leírni...


Itt nézzetek utána ti is a dolgoknak:

[link]


www.wikipedia.hu

2008. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
76%
Ha a fenti sorokat elolvastátok rájöhettek, hogy IGENT mondtunk csak kevesen voltunk...
2008. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
88%
Én csak annyit mondok, ha majd fejetekre nő a sok cigány, akkor majd mindenki befogadná a határon túliakat, hogy a magyarok legyenek többségben. Ha így haladunk, akkor már késő lesz.
2008. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
Én Erdélyben pont azt vettem észre, hogy inkább a határontúliak utálnak minket. Van néhány ottani ismerősöm, és ott helyben is beszélgettünk néhány velünk egykorúval(15-16 év). Úgy kezeltek minket, mintha nyugati seggarcok lennénk, akik egész nap gyorséttermekbe meg plázákba járnak. Mondjuk lehet, hogy igazuk is volt, az ő szemszögükből nem látom a dolgokat.
2008. szept. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
En erdelyi vagyok es Magyarorszagon eltem negy evig,sajnos mondtak ram elegszer hogy a "roman" lany es ez bizony fajt,raadasul sokszor olyantol,akinel sokkal magyarabb voltam,ugy beszed mint helyesiras szempontjabol.
2008. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim válasza:
100%
utolsó előtti váalszolónak: Csodálkozol a december 15-ei szavazás után?
2008. szept. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
en ukran alampolgar vagyok,voltam szovjet katona,nagyapaink meg eltek magyar ,cse,meg roman zaszlo alat,anelkul,hogy atkoltosztek volna barhova.Nalunk nem olyanok a korulmenyek,mint szerbiaban,se a szovjetek alat,se most ukrajnaban sem nemkelet felnunk atolhogy megkulomboztetnek,persze szelsoseges politikusok itis neha megjelenek.a ketos alampolgarsagal kapcsolatban;mi is tudtuk,hogy gyakorlati jelentosege az igen szavazatoknak sem let volna,az elozo hozaszolo eszt nagyon jol megirta a ketos allampolgarsagra utalo torvenyekel.De a nepszavazasnak moralis erteke volt,felre vezetek a nepet,nemlet volna szekeres honfoglalas,manapsag mar inkab kifele igyekeznek magyarorszagrol,nempedig oda.Sajnos a politikai iranyitasa miat olyan szintre sujed az orszag,hogy a magyarok fogjak a vendeg munkas szerepet betolteni a kornyezo orszagokba,remelem nem olyan banas modba fognak reszesulni mind amijeneket ok adtak.Romania a moldavoknak semilyen nepszavazas nelkul megadta a ketos alampolgarsagot,az oroszok,lengyelek ugyszinten,szerintem etol nem lettek gyengebek,meg a szlovak gazdasag is lekorozi a magyart.higyetek el nemvagytok egy amerika,ahova mindenki vagyik.
2008. okt. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegy hova szuletsz,ha az anyanyelved magyar,azt beszeled,ugy nevelkedsz,tanulsz,es felvallalod,akkor magyar vagy.Amellet ismerhetsz meg szaz mas nyelvet is.Szerintem aki amiatt utalja a masikat,hogy nem ugyanabban az orszagban szuletett es el,mint ő,az buta ,muveletlen ember.

Erdelyi magyar vagyok,es nem ertem meg azokat az embereket,akik amiatt,hogy itt szulettem es itt elek,leromanoznak.Azonkivul,hogy ismerem a nyelvuket(mert muszaj..),semmi kozom hozzuk,sem szarmazasilag,sem genetikailag,sem tortenelmileg.

2009. jan. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Elozo vagyok,annyit meg hozzafuznek,erdekesseg keppen, amit ugy magyar forumokon,mint tarskeresokben vagy pl.csetten tapasztaltam,amikor valaki elmondja magarol,hogy pl.vajdasagi magyar,vagy erdelyi magyar,sokan,Anyaorszag-i magyarok leszerbezik vagy leromanozzak,lekezeloek vele szemben,de ha azt talalja mondani,hogy pl.Munchen-i,vagy Parizs-i magyar,mert epp oda menekult valsagban,akkor mar rogton sztarkent kezelik...Mi ez???

Belatom,vannak joparan,akik a forradalom idejen,'89 -ben kimenekultek,kiszoktek Magyarorszagra,mert akkor az itteni viszonyokhoz kepest jobb volt ott az elet.Es most,ahogy lassacskan fordul a kocka,20 ev utan "haza"telepednek Romaniaba,mert ott mar nem habzsolhassak ugy az eletet,mint eddig.Na nekem ezektol borsodzik a hatam,ezek az emberek a senkihaziak,nem tartoznak sehova.Sem ide,sem oda.Oda loccsannak,ahol jobb nekuk.Es sajnos,miattuk (is) lettunk mi,erdelyi magyarok megpecsetelve.

2009. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:
100%
Gyurcsány is azt mondta hogy neengedjétek a kulfoldieknek hogy beleszoljanak a dolgaitokba,de sokkal jobban érezném magam hogy nem szar szlovák hanem buszke lehetnék a magyar állampolgárságomra igaz hogy nekunk is jogunk lenne mindenre mint a magyar állampolgároknak de MO nincs olyan jo helyzetben hogy még ennyi embert eltartson mert ez ugy lenne helyes hogy Magyarországra adoznánk de ez lehetetlen Szlovákia ugyse engedné és hogy mondhatjátok hogy menjunk oda? és mit kezdjunk ott nekunk itt van a munkánk,házunk,családunk harcolnunk kell érte hiszen szlovákia Magyar Fold volt és nem fogjuk ott hagyni mert hulyeség még ha meg is vernek érte én is dunaszerdahelyi vagyok ott voltam a dac-slovan meccsen majdnem én is kaptam a rendoroktol mégse nyafogok és osszes meccsre kifogok járni és a tobbi 5-6-12 ezer emberrel egyutt fogom énekelni a Magyar himnuszt és a Ria ria hungáriát hogy az egész világ megtudja vesszen trianon!!!!!!!!
2009. febr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!