Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért útálják az anyaországi...

Miért útálják az anyaországi magyarok a határokon túl élőket?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet összefogni, és közös erővel többre jutni?
2008. aug. 18. 08:29
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Csak tapsolni tudok, és gratulálni, h milyen toleráns ez a társaság! Odadobnak nektek egy darab húst,és cserébe örökre hallgattok,és megalázkodtok! Csak tessék, lehet szidni...Nem a magyarnak kellene bántani a magyart, hanem összetartani! Ilyen a vérmérsékletem, és egyszerűen nem tudok elsiklani ilyen kérdések felett- toleranciával! TI csak legyetek toleránsak, egyszer majd észhez fogtok térni-de még ebben sem vagyok biztos! Nem szerettem volna megbántani azt a kedves Hozzászólót, aki VMSZ tag, én áltanosságban beszéltem, és csak tisztelni tudom a kitartásáért!
2008. aug. 20. 11:41
 22/44 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem téged nem bántott senki. Csak szerettük volna megérteni a nézőpontod, illetve a viselkedésed okát. Tudom, hogy te vagy a kérdező, de mivel ez nem egy információcserére irányuló kérdés, ezét tekinsünk már el az "itt én kérdezek" elv felett. Szóval tényleg kérdeztünk tőled dolgokat, de arra nem válaszolsz, csak a saját igazad hangoztatod. Így nem lehet beszélgetni, csak vagdalkozni. Nem lehetne erről a témáról szépen nyugodtan beszélni? Úgy több értelme lenne, esetleg még meg is tudnánk egymást győzni erről-arról, vagy csak tisztázhatnánk, hogy a másik mit nem értelmez jól. De akkor hagyjuk ezeket a fellengzős megnyilvánulásokat szerintem. Csak nyugodtan, higgadtan.
2008. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a gondok a kilencvenes evek elejen kezdodtek,amikor tomegesen erkeztek Romaniabol a "vendegmunkasok".En 94-tol 99-ig Magyarorszagon eltem(hazassag),es az az idoszak mar az utalat idoszaka volt.Kilencvenben meg mindenki orult hogy megszabadultunk az elnyomastol,de amikor mar mint olcso munkaero erkeztunk Mgyarorszagra akkor mar mas szemmel neztek az anyaorszagiak.En szemely szerint egy olyat kaptam egy munkatarsnomtol hogy "na megjott a roman lany",persze felvilagositottam ugyanolyan kedvesen az anyanyelvemrol,de nem esett jol.
2008. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, kinek milyen jó- vagy rossz tapasztalatai vannak ez ügyben, én szeretnék minden érzelemtől mentesen kizárólag a tényekkel foglalkozni.


Tulajdonképpen miért is lenne jó, ha megkapnák a magyar állampolgárságot a határon túl élő magyarok?


Tételezzük fel, hogy megkapják.

Oké, másnap reggel felkelnek, mennek dolgozni - ugyanoda, mint eddig, ugyanannyiért, ugyanúgy. Adott helyeken pont ugyanúgy megvernék őket, ha magyarul beszélnek, a hivatalos nyelv ezután is az adott ország nyelve lenne, és az adójukat is ugyanannak az államnak fizetnék be, mint eddig. Ugyanannak az országnak lennének a tényleges polgárai, ott élnének az ismerőseik, rokonaik, és ők maguk is. Magyarországra pedig akkor jöhetnének, amikor akarnak - ugyanúgy mint eddig. Ha jól nézem, tulajdonképpen semmilyen tényleges előnyük nem származna belőle.


Ezzel szemben:

Részt kérhetnének - és kapnának - mindabból, amit Magyarország a saját állampolgárainak biztosít, anélkül, hogy az ország életében is részt vennének, hogy adót, vagy társadalombiztosítást fizetnének érte. Helyzetüktől, rászorultságuktól függően jogosultak lennének különböző segélyekre, támogatásokra, szintén anélkül, hogy ezért itt, Magyarországon bármit is tettek volna, vagy tennének ezután, hiszen külföldön élnek.

Választók és választhatók lennének a magyar törvények szerint. Nos annak kicsi a valószínűsége, hogy egy határon túli magyart választanának meg pl. valamelyik városunk polgármesterének. De én, mint itt élő magyar, azt sem venném jó néven, ha a határon túlról szavaznának arról, hogy itt Magyarországon mi jó nekem és mi nem, hogy négy igen legyen, vagy három és fél nem, stb... Én se megyek a Vajdaságba, vagy Erdélybe, Kárpátaljára szavazni, már csak azért sem, mert valószínűleg ezt az ott élők is kikérnék maguknak.


"El kellene távolítani azokat az embereket, akik kormányon vannak, és magyarellenes beszédeikben hangsúlyozzák a CSŐCSELÉK és HATÁRONTÚLI MAGYAROK elleni harc fontosságát!" - Bocs, de szerintem itt csak Te harcolsz. Mi csak egyszerűen azt szeretnénk, ha a saját problémáinkról mi magunk, itt élők hozhatnánk döntést. Nyilván megvannak a Ti életeteknek is a saját problémái, abban pedig mi nem hozhatunk döntést, csak Ti.


Valaki ezt is írta: "Otthon hülye magyar voltam, itt meg hülye román..." - Látod én itt születtem, itt élek azóta is, de én is csak hülye magyar vagyok. Az okos magyar most kinn csücsül Amerikában, és a dollármillióiból él. Nekem viszont csak ez a sors jutott, én itt élek, milliók nélkül - és hülye magyar maradok mindig.


Valaki ezt is írta: "...a kettős állampolgárságra nemet mondtunk. Ez volt a második Trianon." Valóban ennyire súlyos a helyzet? Az ország kétharmada ismét odaveszett volna? Vagy csak valaki naív ábrándokat, reményeket támasztott a határon túl élőkben, s mikor szembesülni kellett a valósággal, az igen rosszul esett. Szerintem eleve kár volt ilyen reményeket kelteni, mivel ilyen esetnek a nemzetközi jogi vonatkozásai is egészen messzire vezetnek.


Tudjátok-e például, hogy Románia diplomáciai jegyzékben tiltakozott az ellen, hogy Magyarország bármilyen (pl. nemzetiségi) megkülönböztetéssel illessen román állampolgárokat? - Vajon mi lett volna a helyes megoldás, talán az összes román állampolgárnak magyar állampolgárságot kellett volna adni?


Vagy meg tudná-e valaki mondani, hogy Szlovákia, vagy Románia, Ukrajna, Szerbia, Szlovénia vajon felajánlotta-e az itt éló szlovák, román, ukrán, stb. nemzetiségeknek a megfelelő állampolgárságot?


És még egy adalék: a jelenlegi magyar jogrendszer ismeri ugyan a kettős állampolgárság fogalmát, de azt magyar állampolgárokra vonatkozóan nem ismeri el. Azaz a magyar törvények szerint ha magyar állampolgár vagy, akkor a mi jogrendszerünk nincs tekintettel arra, hogy egy másik államnak is polgára vagy. Szerintem nem így kellene Nagy-Magyaroroszágot visszacsinálni.

2008. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

.."Büszke vagyok, h nem adom meg magam, nem szerbesedtem el, nem is vagyok jóba eggyel sem! Számomra barbárok, akik élősködnek rajtunk.."

Erre ne legyél büszke, Van szemét magyar,szerb,német,orosz,francia...stb. Ennyi . Ne legyél szűk látókörű, olvass filozófiát értsd meg azt.És legyél büszke arra,hogy egy nyitot szemléletű vajdasági Magyar vagy.

2008. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
58%
Ha ennyire utálsz ott élni, akkor miért nem jössz át " drága szeretett hazádba"? Csak a szád jár, de tenni nem teszel ellene, hogy jobb legyen!
2008. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
89%

Mert szerinted minden olyan könnyen megy...

Változtatni...? Mit és hogyan? Trianont visszaváltoztatni már késő és lehetetlen is volt, a határon túlélő magyarok pedig szépen folyamatosan beolvadnak és eltűnnek. Én hülyeségnek tartom, hogy a "fiatalok maradjanak, mert bennók van az új jövő a szülőföldön"... a jövő...? meddig?... max pár évtizedik még. Ha most hazamegyünk az anyaországra, akkor még túléljük, és újra magyarok leszünk, nem románok, nem szerbek, és nem szlovákok.

Persze odaátról, aki nem tapasztalja meg az ilyen dolgokat, azoknak könnyű ugatni és magyarnak lenni. De egészen más érzés az, amikor az anyaországiak megtagadnak, lerománoznak. Jaaa, és hogy a fiatalság más... 2 napja vásároltunk kint GYőrben egy bevásáráló központban, amikor megkérdezték, hogy honnan jöttünk. És amikor aztmondtuk, hogy SZÉKELYudaverhelyről, azt kérdezik, hogy az Szlovákiában van? A legtöbb hátrányos megkülömböztetést pont tőlük kapjuk. És nemhiszem, hogy ők túl sokat tapasztaltak volna, amiből rossz véleményük lehet rólunk. Törtéenelemórákon pedig épp, hogy megemlítik Trianont. És még hogy mi vagyunk úgy el, élősködni akarunk rajtatok, meghogy csak elhúznánk a belünket innen, mer há nekünk milyen jó itt, határontúlinak lenni.

Inkább nem is gondolok bele, mert akkor csak felháborítom magam, pedig egész jókedvemben voltam

2008. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
39%
Ne felejtsük el hogy az "Anyaország"népessége rohamosan apad,de nem baj,itt vannak a kínai testvéreink akiket nem utálunk annyira és hasznot is hoznak,nem?
2008. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
58%
Ne felejtsük el hogy az "Anyaország"népessége rohamosan apad,de nem baj,lesz ki benépesítse ha mi nem kellünk.Nem akarok senkit megsérteni de amikor annak idején lejártam a lábomat amig megkaptam a végleges letelepedésit,családegyesítés címén hisz a férjem magyar állampolgár,kb.egy évig húzódott a dolog,addig a kínaiak pillanatok alatt kapták meg a 20 éves tartózkodási engedélyt...
2008. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
66%

Pár napos hír: az EU gazdasági retorziókat fontolgat Oroszország ellen, mivel a Dél-Oszétiában élő orosz nemzetiségeknek orosz útlevelet osztogatnak... A nemzetközi jog szerint ez tilos, elítélendő, megosztó eljárás.


Ha jól emlékszem, mi is valami hasonlót akartunk a határainkon kívül élő magyarokkal. Mivel nem sikerült, nagyon meg is vagyunk (és nagyon meg vannak) sértődve. Kíváncsi vagyok, ha sikerült volna, most mi lennénk aki ellen gazdasági retorziókkal lépnek fel?


Ja, nem, tudom, a mi helyzetünk ugye mindig más, és össze sem hasonlítható holmi oroszokéval, ugye? És az, hogy nekik nem szabad, még nem jelenti, hogy nekünk se...


Gondolkozzunk már néha, csak egy kicsit, még ha nehéz is!

2008. aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!