Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért útálják az anyaországi...

Miért útálják az anyaországi magyarok a határokon túl élőket?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet összefogni, és közös erővel többre jutni?
2008. aug. 18. 08:29
1 2 3 4 5
 11/44 anonim válasza:
89%
Én is Vajdaságból vagyok.Magyar. Itt hülye magyar, Magyarországon hülye vajdasági-ránk is mondják. Ne települnék át Magyarországra soha, annak ellenére, hogy magyar vagyok. De azért...nem túlzás kicsit a tűző napon órákat sorban állni, hogy pár alkalommal beutazhassak abba az országba, ahova az őseim tartoztak?! És még ők utálnak bennünket!?
2008. aug. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Vajdasági magyar vagyok, és büszke! Büszke vagyok, h nem adom meg magam, nem szerbesedtem el, nem is vagyok jóba eggyel sem! Számomra barbárok, akik élősködnek rajtunk! Imádok magyarnak lenni!!! El kellene távolítani azokat az embereket, akik kormányon vannak, és magyarellenes beszédeikben hangsúlyozzák a CSŐCSELÉK és HATÁRONTÚLI MAGYAROK elleni harc fontosságát! ÉBREDJÜNK FEL A CSAKNEM 100 ÉVES KÓMÁBÓL, ÉS MERJÜNK VÁLTOZTATNI!!! Erős magyar nemzet vagyunk,csak egy jó vezető kellene, aki ezt közvetíti a nagyvilágnak! HAJRÁ MAGYAROK, MIND A 15 MILLIÓ!!!!
2008. aug. 19. 10:58
 13/44 anonim ***** válasza:
94%
Azért arra nem tudom, miért vagy büszke, hogy egy szerbbel sem vagy jóban. Inkább arra kéne büszkének lenni, hogy nem vagy szűklátókörű, és nem ez alapján válogatod meg a barátaidat, hanem az alapján, hogy milyen ember. Hogy lehet egy népről kijelenteni, hogy egytől egyig barbárok? Te pont egy olyan gondolkodás ellen lázadsz, amit te is képviselsz. Én az ilyeneket nem bírom, függetlenül attól, hová valósiak.
2008. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
90%
én erdélyben lakom és amikor a tavaj kimentem magyarba egy kislány azt kérdezte hogy te nem román vagy?mondtam nem en magyar vagyok de en inkább székelynek érzem magam mert erdélyben inkább székely az ember mint magyar ez van még a történelmeteket sem tudjátok és elitéltek minket és nem élősködni akartunk rajtatok csak egy kis összetartást vártunk el, ehelyett leoláhoztok és ha a ti őseitek éltek volna itt és ti szakadtatok volna el,erre nem gondoltok .De én nem bánom hogy ide születtem mert ha ott élnék nem tudnám ezeket a dolgokat
2008. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Hogy jössz te ahhoz,h itélkezz rólam, főleg olyan dolgokban, amiről fogalmad sincs?! Te átéled minden nap azt, h az utcán, a boltban, a hivatalban szerbül kell beszélned?! Persze magyarul is megszólalhatsz, de akkor vagy megvernek, és még azt is elfelejted, h fiú v lány vagy, v kidobnak, h a lábad se éri a földet...Erről van szó! Milyen érzés szerinted, mikor a családod zaklatják, és éjszaka, ha vmi zaj van, csak azért imátkozol, h éld túl azt az éjszakát...Na most itélkezz! Te nem élsz át otthon ilyesmit, nem vernek meg egy szórakozóhelyen, mert magyarul kértél egy italt! Nekünk ki kell tartanunk, életünk árán-és nem túlzok! Mi mégis büszkék vagyunk! Ti is legyetek! MINDEN MAGYAR LEGYEN BÜSZKE NÉPÉRE!!!! Erdélyiek,felvidékiek, kárpátaljaiak, baranyaiak, muraköziek, délvidékiek és minden magyar tartson ki egy ilyen világban, ahol a tisztesség és erény nem ér semmit! HAJRÁÁÁÁ!
2008. aug. 19. 14:01
 16/44 anonim válasza:
86%

Engem még nemakartak megverni azért, mert magyarul szólaltam meg. Nem utálom a szerbeket csakazért, mert szerb. A magyarok között is van ugyanolyan szar alak, mint a szerbek között. De ez más nemzetre is igaz, minden hol vannak semmire kellő, gonosz emberek. A szerb nép, egy kicsit hirtelenebbül és durvábban reagál, viszont bárhol a világban összetartanak, míg a magyarok csak a saját érdekeiket nézik a máséval szemben (ha megdölött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is)-TISZTELET A KIVÉTELNEK. Én nem vagyok büszke arra, hogy magyar vagy szerb vagyok, én arra vagyok büszke, hogy vajdasági magyar vagyok. A magyrországi embereknek nem kellettünk. Itt kell, hogy maradjunk és megéljünk. Azzal, hogy te a melledet vered, hogy mekkora magyar vagy, nem fogsz elérni semmit...a határon túl nem fog ezért megdícsérni senki, itt pedig épp ezzel vonod magadra a figyelmet, és ezért kell rettegned a szerbektől. Én egy nagyobb százalékban magyarok lakta városban élek (de szerbek közé jártam egyetemre), de ha kell megszólalok szerbül a boltban és a hivatalos helyeken, még, ha azonnal le is jön nekik, hogy nem vagyok szerb. Egyszer próbáltam nem szerbül beszélni egy boltban csakazértse, na akkor kötött belém az eladó. Nézd, te aban az országban élsz, ahol a hivatalos nyelv a szerb, akkor is, ha te nem vagy hajlandó ezt tudomásul venni. Nekem sem esik jól, hogy december 5-én úgy szavaztak, ahogy, de ez van. Ez a baj, hogy hiányzik az emberekből a tolerancia egymás iránt. Azért tartunk ott, ahol tartunk. Ez pl. a szerb nemzetre jellemző tulajdonság.

Megjegyzem neked kedves kérdés író, hogy nekem ez a véleményem az általa észrevételezett dologról, mindannak ellenére, hogy a VMSZ tagja vagyok, és teljes mértékben magyar...vajdasági magyar!!!

2008. aug. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Az összes politikai párt azért van, h egységbe tömörülve lopják ki a jóemberek szemét! Pedig nem ez lenne az igazi cél! És az, hogy Te VMSZ tag vagy számomra nem jelent semmit! A fiatal pártagok kapják az ösztöndíjat, ingyen járnak egyetemre! Akinek meg vmennyi esze is lenne, nem megy, mert a szülei( ha állandóan is dolgoznak) nem keresnek annyit! Veritek melljetek, h pártagok vagytok és segítitek a népet, hát akkor hol a garancialevél a vizumhoz stb. stb.??? Hol vannak a vajdasági magyar pártok?! Viszont nem ítélem el azt a pártagot, aki meggyőződésből van ott, sőt tisztelem, de sajnos nagyon sok haszonlesőt is ismerek!
2008. aug. 19. 15:31
 18/44 anonim válasza:
90%
Kezdenek kissé elfajulni a dolgok, nem? Nem kellene bántanunk egymást, legalább, mi, vajdasági magyarok ne tegyük ezt. Gonosz emberek mindenütt vannak, tényleg. De igaz itt élünk.Nekem se tetszik, hogy állandóan szerbül kell hivatalos helyen - tisztelet a kivételnek - megszólalni, de ez van. Tegnap este nagyon fölkavart ez a téma, meg is írtam a véleményemet. Minket tényleg elfelejtenek az anyaországiak! Ha annyira "szeretnének" nem kellene vízum, ha az ember évente egyszer meg szeretné látogatni a rokonait, barátait. Az egészben aza szomorú, hogy tényleg egy kalap alá vesznek a többségi nemzettel. Ez olyan mintha a skótnak azt mondanád, hogy angol.
2008. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim válasza:
91%
Ha érdekel, bár semmi közöd hozzá, édesapám rokkant nyugdíjas, édesanyám egy egyszerű munkás. Tanulni akartam. Biztos hallottál már a budzsetról, tudod, akik jól tanulnak, azoknak nem kell tandíjat fizetni. Ez mellett megpályáztam egy ösztöndíjat (ekkor még nem voltam párttag), ja és persze dolgoztam. Nem a szüleim pénzelték az egyetemem. Egyedül az akarat hiányzik az emberekből, meg a tolerancia a másik iránt. Csak ismételni tudom magam.
2008. aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim válasza:
92%
Nem tudom, miért vagy ilyen agresszív. Minden kommentedből sugárzik a paranoia. Ha kicsit higgadtabb lennél, akkor több értelme lenne ennek a tásalgásnak. De ha valaki kritikával illet (még ha finoman is), akkor te olyan vehemenciával támadsz, mintha az életedre törnénk. Miért hiszed, hogy a te problémád a legszörnyűbb a világon? Másnak is vannak gondjai, más élete sem könnyű, még ha a problémáink nem azonosak is. Miért kell ebből mindig versenyt csinálni, na kinek a legszarabb?? Mert ez megy állandóan. Pláne, hogy a kérdésed nem is kérdés, csak az a lényege, hogy siránkozhass és támadhass mindenkit, aki nem sajnál eléggé. Gondolom ezen megint felháborodsz, de ez az igazság.
2008. aug. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!