Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van fogalomzavar a...

Miért van fogalomzavar a fejekben? A magyar az magyar, éljen az itt, vagy határokon túl. Nem?

Figyelt kérdés

Itt gondolok arra, hogy amikor határon túli kisebbségről beszélünk azt mondjuk,hogy a határon túli magyarok ott kisebbség. Aztán átjön szerencsétlen a határon és egyből , szlovák, román, szerb, horvát, ukrán lesz. Holott ő még mindig magyar ,csak éppen az adott országból jött.

Szóval hogy is van ez?


2008. nov. 11. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

sehogyan. Ez tényleg fogalomzavar a fejekben. A tiedben is, mert nincs jó válasz arra a kérdésre, hogy ki a magyar.

Legalábbis olyan nincs, amit általánosan mindenki elfogadna. Így maradnak a tessék-lássék, toldozott-foltozott definíniók, meg a kirekesztés.


Igazából az lenne jó, ha felül tudnánk az ilyen dolgokon emelkedni, merthát végülis emberek volnánk. Amíg ez nem megy, addig mindíg lesz olyan, hogy én az vagyok, te meg nem vagy az, illetve szerintem az vagyok, szerintük meg nem. És aztán utálhatjuk egymást...

2008. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor te minek vallod magad? Embernek?

Már ne is haragudj de nemzetek még sokáig létezni fognak.

2008. nov. 11. 15:34
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

korábban embernek, azon belül magyarnak, azon belül budapestinek valottam magam.


Az utolsót már évekkel ezelött vidéken sem volt célszerű reklámozni (ha tudnád mennyit kaptam pl. a 4es metró miatt a pofámra), a magyart meg külföldön.


Már nem vagyok budapesti, tehát ez kiesett, ha meg azt nézem kik tartják magukat "igazi magyarnak", akkor az meg nem igazán szeretnék lenni.


Maradt az ember. Ez van.

2008. nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor ne haragudj. De engem is leminősítettél.

Én magyarnak vallom magam. Miért? mert ez a hazám, a szülőföldem, magyarul beszélek és nem is akarok máshol élni. Van két szép gyerekem és nem járok tüntetni. Nincs nekem arra időm.

2008. nov. 11. 18:54
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

1. szerintem a határon túli magyarok akkor is magyarok ha hazajönnek nem tudom miért ne lennének magyarok ha annak vallják magukat.

2. én nem neveznék mindenkit magyarnak aki Magyarországon született mert tegyük fel szülei más nép, nemzetből származnak,attól ő sem lesz még magyar hogy magyarul beszél és itt született sőt még az ő gyerekeit sem nevezném magyarnak.

2008. nov. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van. Az igazi megfogalmazás az,hogy én magyarnak vallom magam.

De mint írtad vannak nálunk is nemzetiségek.

2008. nov. 11. 20:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

rávilágítanék egy problémára.


a harmadik válaszoló szerint, az aki (direkt szélsőséget mondok)


még sosem járt Magyarországon, a nyelvet sem beszéli rendesen, de magyarnak tartja magát, az magyar, míg az akinek már a szülei is itt születtek, tökéletesen beszéli a nyelvet, itt él, dolgozik, adót fizet, az még akkor sem magyar, ha annak tartja magát...


Szóval hogy is van ez?

2008. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem meg úgy van ez hogy bárki bármit ír mindenképpen bele lehet kötni és pont.
2008. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez is abszolúte fogalom zavar.


Az én olvasatomban az a magyar aki itt született, itt éltek az ősei, az is magyar aki nem a mostani határainkon belül született és nem itt élnek az ősei, ő határon túli magyar, mert a régi magyar területeken született.


De hogy még pontosítsuk a dogot és akkor vagyunk igazán helyben: mindenki magyar aki a Kárpát-medencében született, magyar nemzetiségűek az ősei. Nem magyar az aki a Kárpátmedencében született de más nemzetiségűnek vallja magát, más nemzetiséghez tartozik. Mindig is éltek nemzetiségek a Kárpát-medencében. Mára ezek közül jó néhány hála két világháborúnak olyan területeken alapíthatott önálló államot amelyeken zömében magyarok élnek. Ez itt a bajok forrása a nemzeti nacionalizmus, ez döntötte romba 1849-ban a Szabadságharcot is többek közt. Szóval én így látom.

2008. nov. 12. 14:22
 10/13 anonim válasza:
Én az első válaszolónak adok igazat.Mert mi is az amiről szó van : az a nemzeti öntudat kérdése.Mindenki az aminek tartja magát.A szüleik révén milyen nemzetiségű is volt Petőfi Sándor,Fekete István,Herman Ottó,Rákóczi Ferenc ...,és még sorolhatnánk.És mégis minek tartották magukat(és szerintem ízig vérig azok is voltak)?: MAGYAROKNAK
2008. nov. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!