Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van fogalomzavar a...

Miért van fogalomzavar a fejekben? A magyar az magyar, éljen az itt, vagy határokon túl. Nem?

Figyelt kérdés

Itt gondolok arra, hogy amikor határon túli kisebbségről beszélünk azt mondjuk,hogy a határon túli magyarok ott kisebbség. Aztán átjön szerencsétlen a határon és egyből , szlovák, román, szerb, horvát, ukrán lesz. Holott ő még mindig magyar ,csak éppen az adott országból jött.

Szóval hogy is van ez?


2008. nov. 11. 15:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Igazából itt arról van szó egy példa,hogy világos legyen

Mi lenne a mondjuk Petőfi magyarként Szlovákiában élne. mindenki még itthon is magyarnak tartjuk. Utazik szegénykén a világban ott túl Szlovákiában ,mondjuk dolgozni jár, meg színházba és mindenki le "hülye magyarozza"

Aztán ebben a példában ez a Petőfi fogja az autóját és át utazik hoznánk egy kis nézelődésre, Átjön a Mária-Valéria hídon leül Komáromban egy kávézóban és a pincér le "hülye szlovákozza" Szóval én erről a fogalom zavarról beszélek.

2008. nov. 12. 17:03
 12/13 anonim ***** válasza:

csak van egy halom enber, aki úgy gondolja, hogy az a magyar, akit én annak tartok.


a fogalomzavar abban van, hogy nem tudod definiálni semmilyen támadhatatlan módon, hogy mit jelent magyarnak lenni. Mindíg meglesz az "én nem, de ő igen" és az "én igen, de ő nem" ellentét. Ezért kéne hagyni a franca az egészet, mert csak bajt szül. Nálunk meg főleg, mert mi még azzal sem tudunk dűlőre jutni, akit magunk is magyarnak tartunk. Hátmég a nem magyarokkal.


ez a mi kis világunk valósága.

2008. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
emberek gondolkozzatok!!akinek egy a történelme ekinek egy az anyanyelve akárhol is él szlovákiában szerbiában romániában...az mind magyar!itt nem arról van szó amit az eggyik hozzászóló írt h aki fizeti az álam adót meg ieneket...a történelmi szálak és a nyelv köt össze minket.SOK magyar aki magyarországon él azt sem tudja h a határon túl mennyi demennyi kisebbség van...kérdem én:azok nemtudják a történelmet???vagy mi?tán akkor a kisebbség jobban megbecsüli a hazájának a történelmét??vagy jobban tudja???vagy csak így elfelejtettek minket??
2008. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!