Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért útálják az anyaországi...

Miért útálják az anyaországi magyarok a határokon túl élőket?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet összefogni, és közös erővel többre jutni?
2008. aug. 18. 08:29
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
70%

Közös erővel többre jutni? Ezt hogy érted?


Nem utáljuk őket! A kettős állampolgárság nem lett volna megoldás a problémáikra. Ha annyira magyar állampolgárok akarnak lenni, jöjönek ide és telepedjenek le az anyaországukban! Ha megkapták volna a kettős állampolgárságot, akkor mivel lett volna jobb nekik? Könnyebben boldogultak volna Romániában, Szlovákiában ...? Nem hiszem!

2008. aug. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
88%

Van egy ismerősöm, ő erdélyből menekült át még a rendszerváltás előtt. Ő mondta a következőt:

"Otthon hülye magyar voltam, itt meg hülye román...".

Elgondolkoztató, nem?

2008. aug. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván nem beszélhetek mindenki nevében, de én egyáltalán nem utálom őket. Sőt, drukkolok nekik (bár ez nem sokat ér :-( ).
2008. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem, hogy utálnák őket. Én pl kifejezetten szeretem. Amúgy pedig ez a kommunista agymosásnak köszönhető, mert a kommunizmus alatt erről nem lehetett beszélni, hogy a határon kívül is ugyanolyan magyarok vannak mint belül, így aztán generációk nőttek fel úgy, hogy erről semmit nem tudnak. Ezen kívül beadták az embereknek, hogy a határon túli magyarok csak ki akarnak használni bennünket, meg élősködni rajtunk. Pedig lassan már olyan rossz a helyzet itthon, hogy érdemes lesz kiköltözni Felvidékre vagy Erdélybe ha magasabb életszínvonalon, magyar környezetben akar élni az ember.
2008. aug. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
84%

Rossz a kérdés. Szerintem is az első válaszolónak van igaza.

Úgy általánosságban nem utáljuk a határon kívül élőket, bár némely politikusok ezzel etetik a népet. A kettős állampolgárság leginkább azoknak lett volna jó, akik ettől anyagi hasznot vártak, valamint gyorsították volna az áttelepülést, pozícióink feladását.


De utáljuk pl. a határon kívüli (érdekes módon mindig jobboldali) politikust, aki rendszeresen előadja, hogy aki a határon belül él, az szar, csak a határon kívül van igazi magyar. A nyugatra szakadt hazánkfiát, aki kintről ugat, hogy mit hogy csináljunk.


A határon túliak megítélésének mondjuk nem tett jót, hogy anno az első időkben többségükben a kalandor, semmirekellő, egzisztencia nélküli fazonok jöttek át, akik ott sem dolgoztak, meg itt sem, de itt ellébecoltak egy darabig a segélyekből. (Ismerőseim közül minden 5 közül 4.) Sokan közülük továbbmentek Nyugatra. És az emberek ezekkel azonosították a kintieket. De ez már a múlt. Meg egyébként is, az értékesebb rész otthon maradt. :)

2008. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
93%

En nyugatra szakadt anyaorszagi magyar vagyok. Sajnos 8 eve nem voltam otthon...en nem utalok senkit sem es nagyon nem ertek egyet azzal, hogy azok akik 56-ban a segguket mentettek most probaljak osztani az iget Mo-n es megjatszak a nagymenot azok elott, akik most probalkoznak egy uj elettel...

En szeretek magyar lenni. De sokszor szegyenlem magam honfitarsaim viselkedese miatt akar itt, akar otthon.

2008. aug. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
69%

Szégyelheted is magad, hogy az emberek nagy része még mindig nem veszi észre, és nem tesz semmit az élősködök ellen. Bármit elhisz a tv-nek, vagy a zsidó ujságoknak.

Ezért szégyelhetjük is magunkat.

2008. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
61%

Egy előző válaszolónak: "Otthon hülye magyar voltam, itt meg hülye román...".

Ejha, ezt a sztorit én is egy Erdélyből hazánkba szakadt magyartól hallottam, szóval tényleg van ilyen.

-

A kérdésre:

A határon túl élőket nem utálják az anyaországi magyarok, csak sajnos a 2002 óta hatalmon lévő Magyar Kommunista Nagyorrú Fletópártnak rengeteg híve volt a december 5-i népszavazáskor, így a kettős állampolgárságra nemet mondtunk. Ez volt a második Trianon. Ezt nem én mondtam, rengeteg helyen hallottam Erdélyben és a felvidéki barátnőm is mesélte, hogy ők is második Trianonként fogják ezt fel.


Szégyen, hogy a magyar magyar ellen fordul, de sajnos most ez történik. Az ország egy része (hála Istennek egyre többen vagyunk) nagyon tiszteli azokat az elcsatolt területen lévő magyarokat, akiket egy hülye papír 1920-ban elszakított tőlünk.

A szélsőjobbnak nevezett oldal (az igazi magyarok, ugye) szíves örömest összefogna, de sajnos nem vagyunk elegen. A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom az egyetlen értelmes összefogó erő jelenleg...


A kérdés így szólt: Miért útálják az anyaországi magyarok a határon túl élőket?


A határon túl élő szlovákokat, románokat és szerbeket viszont k******ul utáljuk. Néhány hete jártam Nyitrán, mivel egy barátom ott él. Úgy éjfél körül búcsúztunk el egymástól, persze magyarul - mert én csak kulturált nyelveken vagyok képes megszólalni, tótul nem, na meg ugye mindketten magyarok vagyunk - erre három kis surmó tót elénkállt, hogy "büdös magyarok" és készítették a viperát. Hála Istennek a sorozatos magyarverések miatt felkészültünk az esetleges atrocitásukra, így a Walther CP99 felmutatása és a paprika beígérése hallatán elhúztak a francba.

2008. aug. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
53%
Az előző hozzászóló vagyok. A zsidókat kifelejtettem... A magyar média és már lassan az egész ország a zsidók kezében van, hát, ezek után ne is várjunk semmi pozitív változást.
2008. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim válasza:
94%
Azért szégyen, hogy bennünket, Vajdaságban élő magyarokat állandóan kifelejtetek, kedves anyaországiak!Csak az erdélyi meg a szlovákiai magyarok a valakik. Minket meg le lehet szerbezni, pedig mi is itt vagyunk, csak egy kicsit délebbre!Állandóan azt kell hallanom, hogy jaj de szépen beszélsz magyarul!És nem hiszik el, hogy a magyar az ANYANYELVEM!Muszáj volt megírnom, már elegem van, hogy minket semmibe vesznek!!!!
2008. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!