Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy Hitlert...

Miért van az, hogy Hitlert jobban utáljuk mint Sztálint? Elvégre mindkettő szemét tömeggyilkos, nem?

Figyelt kérdés
Félre ne értsétek én nem szeretem egyiket sem, de nem értem miért van, hogy az egyiket nagyon utáljuk a másikat nem annyira? (Lécci normális válaszokat)
2009. nov. 28. 20:05
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
87%

"a fasizmus eleve egy gyilkos ideológia, alapváltozatában is ölni akar korra, nemre vagy bármi egyébre tekintet nélkül"


Ezt a bar.mságot honnan szedted? Olvastad már mondjuk a Mein Kampf-ot?

2009. nov. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
56%

Mindenféle ideológiától függetlenül kettő közül melyik robbantotta ki a II. világháborút 20millió /jól emlékszem?/ ember halálát és legalább kétszerannyi szenvedését okozva?

Üdv: StMiklos

2009. nov. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat mindenkinek (+pont érte, de számomra a gyilkosság gyilkosság bármily okból is történik. Ezért én mindkettő eszmélyét elutasítom. Látom azért sokan vannak erre akik vagy szimpatizálnak Hitlerrel vagy csak viccelnek vele. :p Én egyiket se kedvelem, de ez a magánvéleményem :D
2009. nov. 28. 20:45
 14/60 anonim ***** válasza:
88%

Talán mert a győztesek írják a történelmet...Ez esetben az oroszok voltak, nekik volt nagyobb befolyásuk...a zsidókat meg nem írtotta Hitler benne volt a Mein Kampfban is, hogy ő deportálni akarta csak őket pl a mostani Izrael területére és kész....De hát a győztesek írják a történelmet, jó ötlet volt a zs*dók részéről kitalálni ezt a holokamus hülyeséget is....bár én lennék ilyen okos...msot is kapja még Izrael Németországtól a holokamuért a több millió dolláros kártérítéseket....szóval nekik jól jött...

[link]

2009. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
22%

Ó, Istenem, már megint ez a 66 kérdéses sz@rság...

Nem lehet tudomásul venni, hogy hazugság, úgy ahogy van? Történészek cáfolták meg tételesen.

Komoly emberek ilyen ideológiai alapú történelem-hamisításokon csak röhögnek...

2009. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
28%
Jó ez a "de nincs benne a törikönyvben" szöveg. Akkor akik ezt írják, azok titkos dokumentumok birtokában állítanak olyanokat, hogy 5-ször annyian haltak meg a Szovjetunióban, és a többi..? (vagy csak a kurucinfoból?)
2009. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
82%
szerintem mindkettőt utáljuk, egyformán
2009. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
89%

"Sztálin azért nem gyilkoltatott le tömegesen gyerekeket csak azért mert egy bűnbaknak nyilvánított csoportba születtek."


Nem? Sztálinnak ugyanúgy megvolt a bűnbakja, az "osztályellenség" és nagyjából ezt bárkire rá tudta húzni, úgyhogy kb. ennek a jegyében lefejezte az egész orosz társadalmat a papoktól, nemesektől kezdve a saját pártvezetőségéig és hadseregéig bezárólag, hogy aztán folytassa a sort az "imperialista ügynökökkel" és a "cionista orvosokkal". Az ukrán (mesterségesen gerjesztett) éhínség 5 millió halottja csak a kezdete volt ennek, aztán folytatódott a telepítgetésekkel, és hadd ne soroljuk tovább. Nem gyilkoltatott le tömegesen gyerekeket? Akkor jobb ha tudod, hogy a szovjetunióban Sztálin alatt a 12 éves gyereken már végrehajthattak halálbüntetést (és hajtottak is, ha az apja "kulák" volt) és hasonló finomságok.

Na akkor "sztálin apánk" tényleg nem tömeggyilkos pszichopata barom volt, mi?


Nem tudom minek kell védeni ezt a grúzból orosszá vedlett senkiházit meg a lábait csókolgatni mai nap is.


A kommunizmus elviekben egy szép és jó eszme? Aha, tényleg szép és jó eszme lehet az, aminek már az alapirataiban is benne van, hogy így vagy úgy de proletárDIKTATÚRÁT fognak bevezetni, és ezt is lehetne sorolni még.


Gyerekek, be kéne ülni néhány történelmi kurzusra az egyetemen, nem a hetekből meg az indexből szerezni a "roppant tudományos" információkat.

2009. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
83%
21.12: Tudom, hogy a hitleri és a sztálini gyilkolási mechanizmusokban vannak egybeesések és biztos estek gyerekek is áldozatul a sztálini terrornak. De tényleg nem látod a két rendszer különbségét? A hitleri állam egy a gyilkosságot ideológiai szinten nyíltan felvállaló, szisztematikus népirtó és tömeggyilkos rendszer volt. Ennek megfelelően sokkal gyorsabban és hatékonyabban semmisítette meg a széles célcsoportját, ez is pl. egy óriási különbség. Meg az, hogy korra, nemre, foglalkozásra, mindenre tekintet nélkül ölt. A sztálini megsemmisítések sosem érték el ezt a szervezettséget. Ha netán egybe is vethetők a hitleri megsemmisítő rendszer "eredményei" a sztálinival, az egyik pár év, míg a másik meg pár évtized alatt produkálta a maga borzalmas számait. Mi lett volna, ha győz a hitleri rezsim? Hol állt volna meg? Lennénk-e mi?
2009. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
85%
Én voltam aki belinkelte és én történelmet tanítok egy szakközépiskolában(persze nem antiszemitizmusra nevelem őket, de elszoktam mondani általában finoman a saját véleményem az ilyen témákról), elég komolynak tartom magamat, szóval én nem igazán röhögtem rajta.. Most azért mert megcáfolta ugyanúgy egy zs*dó történész, aztán gyorsan elterelték a gyanút még attól szerintem ez az igazság ami ebben van...A drezdai szénné égett gyerekekről miért nem emlékezünk meg ami volt Németországban? Miért csak a holokauszról kell?
2009. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!