Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kedves anyaorszagiak, miert...

Kedves anyaorszagiak, miert is romanozatok le az erdelyi magyarokat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 Pro Patria ***** válasza:
27%

Ennek politikai okai vannak. Akik szembehelyezkednek a jobboldallal, azok általában kivetítik az utálatukat azokra is, akik a jobboldal számára fontosak - így a határon túli magyarokra.


Akkor kezdődött ez el, amikor az MSZP kormány 22 millió románnal riogatott a kettős állampolgárság megadása esetén, akik "e'veszik a munkát", és a mostani izsáki halálesetben csúcsosodott ki.

Átléptek egy határt, amibe nem szabadna politikát keverni. A határon túli magyarok helyzete minden országgyűlési pártnak szívügyének kellene lennie - ahogyan volt is egészen a Rákosi-féle hatalomátvételig, majd a 40 szocializmusig, amely tovább öröklődött a mai életünkbe is az utódpárttal.

2013. jún. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 Pro Patria ***** válasza:
27%

És bocsánat, hogy csak most válaszoltam, de most szántam rá magamat, hogy végigolvassam a válaszokat.


Ám közben kiemelném a 68%-os válaszolót, aki - hacsak nem egy provokátor, akár a jobboldalról is, aki mondjuk a balosok elleni utálatra játszik rá, mert ilyen is lehet -, tökéletesen bemutatja a baloldal gondolkodását.


"Csak tudod buci az a különbség, hogy Románia nem tegnap "foglalta" el a területeket, hanem 93 éve. Kilencvenhárom éve."

- Buda várát pedig 150 évig tartották a törökök.


Az amerikaiak felhozatala pedig azért torz példa, mert ott eleve nincs etnikai homogenitás, nincs "amerikai nemzet". De kanadai, mexikói sincs. Ott valóban igaz ez a megállapítás. Európában nem.


Az ellenpéldaként felhozott japán manga-hobbis tizenévesek abban különböznek, hogy ők - mindegy, minek vallják magukat - nem beszélik a japán nyelvet (kizárt, hogy azt teljes mélységében megtanulják "kamaszos fellángolásból", külön nyelvtana van a nőkkel, az idősekkel, a gyerekekkel folytatott beszélgetésnek, nem beszélve az írásrendszerről), és még ha meg is tanulják, nem az az anyanyelvük - mely igen kifejező szó: az anyjuk nyelve.

Emellett pedig nem japánok a szüleik sem.


A helyzetük tehát nem összehasonlítható az erdélyi magyarokkal, ezt ugyanis a szülők, és az anyanyelv(!) alapján állapítják meg, a fentebbiek esetében egyik sem valósul meg a japán származáshoz.


-----------


Kedves 05-29 14:46-os!


"A probléma ott van, hogy azért kaptok szalagon állampolgárságot hogy majd jövőre megháláljátok egy bizonyos párt számára."

- Ne aggódj, határon belül is vezetnek.


"Ne szóljatok bele abba ami nem a ti dolgotok, majd ha itt éltek,és dolgoztok. És persze adóztok...:)"

- Akkor zárjuk ki az összes egyetemistát, nyugdíjast, naplopó cigányt és lezüllött kocsmatölteléket, akik szintén nem ide adóznak. Jah, hogy ezek az MSZP szavazótáborát alkotják...?

Ez egy mondvacsinált érv. A Németországba, Angliába kiköltözött magyarok sem veszítik el szavazati jogukat, noha lehet, hogy évtizedek óta nem voltak itthon, és talán soha nem is jönnek már haza. Ez érdekes módon egész eddig senkit nem zavart.


A baj most sem ez - ez csak az ürügy -, a valódi baj az, hogy 2004-ben a baloldal megtagadta a határon túli magyarokat, és ezt ők tudják. Azaz nyilván elásták magukat előttük. Ha balra szavaznának, vagy legalább megközelítőleg fele-fele lenne az arány, senkinek nem lenne kifogása. Az a valódi indok, ami a dolgok hátterében áll, hogy ez párszázezer potenciális szavazatnyi hátrányt jelent a maszopnak.

(Mellesleg valószínűsíthető, hogy igen kicsi lesz a részvételi arányuk.)


Nem véletlen, hogy nemrég elment Mesterházy bocsánatért koldulni Erdélybe. Persze, erre lett volna 8(!) éve, de éppen csak most tette meg. És nem akkor, amikor 2010-ben újra előjött a kettős állampolgárság megadása. Nem is akkor, amikor ténylegesen megadásra került. És mégcsak nem is akkor, amikor szavazati jogot is adtak mellé. Még azt is megvárta, míg tartott az AB vizsgálata. És csak _miután átment_, azután ment el, az utolsó kötél elszakadása után is a kanosszajárásra.

Rendkívül képmutató módon, ugyanis a következő héten Szanyi már újra lerománozta az erdélyi magyarokat.

Ő is ezzel védekezett, hogy "ő csak imponálni akart nekik azzal, hogy románul köszönti őket, hiszen ez milyen kedves vendéglátás". Nem hiszem el, hogy valaki ilyen hülye. Ő maga is gúnynak szánja, egy kimagyarázható politikai balhorog a politikai retorikában, ami a szavazók tetszését elnyeri, megtalálja a megfelelő helyét, de "etikailag védhető".

2013. jún. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 anonim ***** válasza:
7%

Kedves kérdező, valljuk be, ez az oldal nem az IQ-harcosok találkozási helye.

Ide -különösen a politika rovatba-, sokszor igen alacsony agyi színvonalon állók írnak, s akinek nem inge, ne vegye magára (bár az nem is fogja).


De művelt magyar (ez nem egyenlő a diplomával) nem románozza le az erdélyi testvérét.


megj.: nem vagyok jobbikos.

2013. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 anonim ***** válasza:
25%

Kicsit későn szólok hozzá, de ez a kérdés még mindig aktuális. Én elfogadom, hogy Románia erdélyi részében élnek magyar nemzetiségűek is, azonban mélyen felháborít az, ahogy az ottani magyarok a magyarországiakról gondolkodnak. Hogy mi nem vagyunk elég magyarok, nem vagyunk valódi magyarok, bezzeg ők turániak, Hun Attila leszármazottai, szkíta keresztyének, stb.

NADE. Mivel eltelt már majdnem 94 év, már ez történelem, és a helyiek ugyanúgy integráns részei Romániának, mint a dobrudzsai törökök (Turcii din Dobrogea), vagy egy Ilfov megyei (Judeţul Ilfov) román. Azaz ők Románok. csak magyar nemzetiségűek, de már egy román környezetben. Ezen nincs mit vitatkozni.


Egyébként ti örülnétek annak, ha mi magyarországiak döntenénk arról, hogy nektek milyen adót kellene fizetnetek? Egyet kell értenem azokkal, akiket ez zavar. Titeket csak a magyarországi juttatások érdekelnek, azért veszitek fel az állampolgárságot. Meg mert a magyar útlevél több helyre jó, ugye.

Gondolkozzatok el azon, amikor felveszitek a magyarországi támogatásokat, és a bőséges juttatásokat, (Mert ugye, ha magyar iskolába jár a gyereked, jár a 30 ezer forintos támogatás, de ez csak egy példa) hogy miattatok például elvettek támogatást a speciális nevelési igényű gyerekektől, Magyarország vezető egyetemei szénszünetre kényszerülnek, nektek meg ingyen építenek egyetemet (Sapienţia) és dől a lé, templomépítésre, főtérfelújításra, múzeumra, népviseletre, hagyománytáborra, és az iránytű és fenyőfa pártok támogatására. Átléptetek már egy határt. Du-te înapoi!


Gondoljatok arra, hogy mivel deficites a magyar költségvetés, a magyarországiaktól vesztek el önző módon, és a szervilizmusotok határtalan Orbánék felé ezek miatt, ami nekünk a későbbiekben problémát okozhat, mert ti ebből rosszul nem jöhettek ki, mi igen.


És nem utolsó sorban a magyarországiak is, ne támogassátok feltétlen az erdélyi magyar sajnáltatóipart.


Egyébként az autonómiátokat támogatom, de ennek nem magyarországi, hanem erdélyi ügynek kell lennie.

2013. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 mustafa33 ***** válasza:
47%

74-es, te állítod magadról, hogy Magyarországi magyar vagy??? Ha az vagy akkor ne csodálkozz azon, amit magad írsz, hogy nem tartanak titeket az erdélyiek igazi magyarnak. Nem, nem titeket - téged! Mert kilóg a lóláb, akarom mondani a román bocskor a kaftánod alól. Neked a keresztanyád térdekalácsa sem volt magyar, öcsém. Azaz öcséd neked a Ţepes vajda hóhérja. Milyen juttatások járnak az állampolgárságal?? te még mindig itt tartasz? Azt a iskolás támogatást pedig inkább innátok el otthon kóser szilvapálinkával, mert mifelénk azért megy a sok cigány purgyé magyar iskolába, a magyar gyereket pedig miattuk inkább álamnyelvibe íratják.

Te nem anyaországi vagy, te csak anyaszomorító vagy, ha magyar vagy. Renegát provokatőr. Húzzál a deltába és lubickolj.

2013. nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 anonim ***** válasza:
25%
Na, ez egy tipikus irredenta székely hozzászólás. Szerintetek mindenki kommunista, zsidó, aki nem lenget folyton a magyar és/vagy székely lobogót. Egyébként nem vagyok zsidó, távol tartom magam a vallásoktól. És természetesen te kérdőjelezed meg az én magyarságom, pocsék helyesírással. De nálatok van a hamvas, igazi magyar beszéd. Amúgy voltam Székelyföldön és a deltában is, látogasd meg Crișant és Caraormant, Csatalköjt, Sfântu Gheorghe-t se hagyd ki. Ti nem szenvedtetek semmit hozzájuk képest. Ahhoz képest Székelyföld egy Svájc, na azok a románok és lipovánok bizony szenvedtek, sok helyen a falurombolás sem maradt el. De minden nap külön sajnáltatóműsor megy miattatok a Kossuthon. Egyébként az állam két L.
2013. nov. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 mustafa33 ***** válasza:
63%

Írhatod te az álllamot akár 3 L-el is, attól te magyar nem leszel. És ha már a helyesírásba kötsz bele, azt jelenti fogynak az érvek. De érveid eddig sem voltak, csak demagóg papagájkodásod Qurcsányt ismételve.

Írod, távol tartod magad a vallásoktól. Nagyon helyes, tartsd távol magad a székelyektől is (mert ők tudnak kézelfoghatóan is érvelni ☻). Nem a vallásoddal van baj. A lelkeddel! Mert egy magyar lelkű izraelita sokkal többet ér nálad. Neked a lelked hontalan, kozmopolita az a baj. Mit kevered ide a lipovánokat? Pocsemu zgyesz michaes staroverciv? O nyich zgyesz beszedy nebylo. (bocs,ezen a gépen nem írhatok azbukával; egyébbként érdekes, hogy magyarországi létedre milyen szépen írsz román betűkel ☺).

Én vagyok szerinted a tipikus székely irredenta?

Megtisztelsz. Mámint azval, hogy székelynek nézel. Pedig én bizony palóc vagyok mint a sompájinka ☺.

2013. nov. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
19%

Azt nem teljesen értem, hogy én itt magyarul kommunikálok, magyarul tanultam a szüleimtől, Magyarországon élek, milyen jogon kérdőjelezed meg a magyarságomat. Érveim igenis vannak - Nem akarom, hogy a határon túli magyarok eldöntsék, mennyi adót fizessek, jöjjenek át, és megmagyarázzák, hogy itt ŐK vannak itthon, ŐK valódi magyarok, én meg Judapesti vagyok, stb. Ennél még egy szorgalmas pakisztáni menekült is több megbecsülést és toleranciát érdemel. És továbbra is várom az érveket azért, hogy minek kéne egyoldalúan támogatni őket, mikor ellátja őket a román állam, és a román életkörülményekhez képest jobban élnek. A mi pénzünkből, amit elvesznek tőlünk.

(Egyébként a lipovánok jelentős része még beszéli az óegyházi szláv nyelvet, bár igaz, hogy csökken a számuk, szegényebbek jóval a románoknál is, és a média valamint az oktatás sem rendezett náluk.)


Ja és abba lehetne hagyni a Qrcsótányozást, Viktor semennyivel sem jobb, vagy hazafiasabb, Vona Gábor is csak "szájmagyar". Gyurcsány alatt legalább épült valami, most pedig csak a Simicska. Orbán is hazudott éjjel meg este, csak még annyi bátorsága sincs, hogy kimondja.

2013. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 mustafa33 ***** válasza:
43%

Nem attól vagy magyar, hol élsz. Sem attól hogy kommunikálsz. Hanem attól hogy gondolkodol. mert aki aszékelyt románnak tartja, azmagyar nem lehet. És ha szerinted egy pakisztáninak több megbecsülés jár mint egy székelynek, akkor nekem van igazam.

Ki a búbánat akar beleszólni a te adódba? Ezt milyen demagóg propaganda anyagból szoptad be? Mindenki ott adózik ahol dolgozik. És olyan adórendszerben amilyen érvényes az adott országban. Ki viszi el a pénzed? Hová? Romániába? Ne mondd, hogy Nyíri Mózes Küküllősomorjáról a fejedhez szorítja a mordályát és viszi a forintocskádat? Összetéveszted Rockefeller Mózessel Nyújorkból akitől a devizahiteledet vetted fel. Siránkozol a lipovánokon, hogy milyen szegények, hogy a román állam nem ad nekik, viszont a székelyek gazdasgságát irigyled, mert hogy a román állam mindent megadd nekik. Most mit is akarsz? Segély a lipovánoknak? Szólj az ukrán és orosz kormányoknak, meg a románnak. A nyelvükkel meg mit akarsz? Legyen az egyházi szláv egyik változata, és? Beszélik. És? Beszéljék még sokáig, adja isten nekik. (egyébbként, ha nem vetted észre azon a nyelven is válaszoltam két mondatot neked, de ha akarod úgy is komunikálhatunk, bár nekem nem anyanyelvem és nem is felekezeti nyelvem mégis ismerem ☺)

Azt a Judapestet még nem hallottam, de kösz, egész jó. ☺

2013. nov. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 mustafa33 ***** válasza:
43%
Ja, a Qurcsótány is jó. Én csak a Qurcsányt ismertem eddig. Majd ezentúl így használom, kösz. ☺
2013. nov. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!