Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kedves anyaorszagiak, miert...

Kedves anyaorszagiak, miert is romanozatok le az erdelyi magyarokat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
15%

"Én attól aki románnak, szerbnek, ukránnak, szlováknak stb. tekinti a határon túli magyarokat, meg szoktam kérdezni, hogyha az ő faluját, városát holnap elfoglalná pl. Románia akkor holnaputántól ő románnak vallaná magát?"


Csak tudod buci az a különbség, hogy Románia nem tegnap "foglalta" el a területeket, hanem 93 éve. Kilencvenhárom éve.


Tudom, hogy nehéz elhinni, de 93 év már történelmi távlat, nem egy átmeneti időszak. A zsidóság se állítja, hogy "reméljük még győznek a Szövetségesek a II. világháború-ban" és Einstein relativitáselméletéről sincsenek már tudományos viták az elfogadottsággal kapcsolatban. Sztálin is meghalt, az sem vitatéma, ahogy az sem, hogy hippik és a Beatles is nagyon népszerűek voltak a korukban, aztán már nem.


Tudom, hogy a fejetekbe verik itthon, de Erdély, meg a többi rész senki által nincs megszállva. Senki nem kéri számon senkin, hogy miért tartoznak az adott országrészek oda, ahova. Lengyelország volt háromszor akkora a középkorban mint most, szerinted ők picsognak a mostani orosz, litván, belorusz, stb. területekért olyan alapon, hogy egyszer az övék volt?


Erdély, Felvidék, Kárpátalja, Újvidék magyar föld VOLT. Már nem az és nem is lesz az soha. Az ott élő harmad-, negyedgenerációs tiniknek és korahuszasoknak ideje lenne ezt felfogni, mert egyre nevetségesebbek lesznek.


A Mo-ra bevándorolt kínai példa pedig csúsztatás, mert kizárólag az elsőgenerációs ittszületettekre van ekkora igazságtartalma. Ha a Kínából ideérkezett szülők itthon született, magyar kultúrkör szerint felnevelt gyerekének lesz gyereke, majd annak is gyereke és elérünk ahhoz a negyedgenerációhoz, amit most az erdélyi fiatalok képviselnek, akkor igen, lehet azt mondani, hogy a kis Attilának (mert nyugi, az lesz a neve) már csak kínai származása van, de ő maga nem kínai. Ismerek olyan vietnami házaspárt, akik kb. 15 éves korukban érkeztek ide a 90-es évek legelején és már ők is csak úgy-ahogy követik a vietnámi szokásokat, legálisan magyar névre változtatták a nevüket, a lányuk meg (Betti) a BME-re jár és alig beszél vietnámiul, az országban 2x volt nyaralni.


Képzeld, már ő is magyar.

2013. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
84%
Annyiban sántít a példád, hogy te magyar kultúrkörben nevelkedett külföldiekről beszélsz, akik már magyarnak vallják magukat. Az erdélyi magyarok, akik magyarnak vallják magukat, pedig magyar kultúrkörben nevelkedtek, nem románban. Magyarul beszélnek. Az iskolában idegen nyelvként tanulják csak a románt. Magyar szokásokat követnek.
2013. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
74%
Meg amúgy ne döntsd már el, hogy ki a magyar, vagy nem. Hagyd meg nekik. Pláne, azok esetében, akik kettős állampolgárok lettek. Megnézed a személyi igazolványukat, szerepel benne, hogy román és magyar állampolgár, és Te még akkor is tamáskodsz, hogy Te nem is vagy magyar? :D
2013. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
16%

Nekem nincs bajom veletek.


De, Erdély Románia része. Így Románok vagytok.


Hogy ki minek vallja magát,egyrészt magánügy másrészt nem érdekeli az embereket.


A probléma ott van, hogy azért kaptok szalagon állampolgárságot hogy majd jövőre megháláljátok egy bizonyos párt számára.


Na ez az amiatt egyre több itthon élő Magyar utálja az összes "határon túlit"

Ne szóljatok bele abba ami nem a ti dolgotok, majd ha itt éltek,és dolgoztok. És persze adóztok...:)


Kíváncsi lennék hogy ez a "nagy Erdélyi Magyarozás" akkor is meglenne-e ha pl adót kellene fizetnetek..Szerintem akkor elég kevesen élnének az állampolgársággal.


Mondtam ezt minden bántás nélkül.

2013. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
28%

A kérdező kommentje:


Allampolgarsag ? mintha a hires gyurcsanyotokat hallanam !

Nem is csodalkozom mar hogy a magyarsag megerdemli a sorsat,le is kellenne radirozni a terkeprol !



LESZEL AZ ELSŐ????

2013. máj. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:
58%

"Hogy ki minek vallja magát,egyrészt magánügy másrészt nem érdekeli az embereket. "

De valakiket biztos érdekel, mert különben nem kérdezték volna meg a népszavazáson.

2013. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
67%

71%, ahogy az előttem szóló helyesen írta, az, hogy sajtpapír fejében osztogatja Viktor az útleveleket az minden, csak nem a határon túliak magyarságának legitimálása. Egyszerű szavazatvásárlás inkább.


Amikor arról beszélünk, hogy "te román vagy", nyelvtanilag is nyilvánvaló, hogy nem a származást, hanem az állampolgárságot értjük alatta. Obama kenyai és indonéz származású, mégsem ezen két ország egyikének a vezetője.


Az (igazi, nem politikai felsőbb körök igénye szerint adott) állampolgárság pedig mint mondtam nem személyes döntés kérdése.


Az, hogy ki milyen szokásokat követ szintén semmit sem ér. Amerikában az amishok az 1700-as évekbeli protestáns Németország értékeit, szokásait követik, a német egy módosult verzióját beszélik, mégse tartja Pennsylvania vidéki részeit német exklávénak, ahogy Minnesotat sem norvég területnek.


Kérdező, te meg nyugodj le, túl sok medveszaros energiaitalt ittál. Román vagy és kész, ez nem szégyen.

2013. máj. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
10%

Ja, meg a "magukat magyarnak valló nálunk nevelkedett külföldiek": nem. Ők magyarok. Magyar útlevelük van, magyar állampolgárok. Más állampolgárságuk már nincs.


Az egész mondanivalóm lényege az, hogy nem az tesz téged pirézzé, dánná, magyarrá, hogy minek VALLOD magad, hanem, hogy miről van papírod.

2013. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
63%

"De, Erdély Románia része. Így Románok vagytok. " Ez pedig már definíció kérdése, annak hogy hogyan határozzuk meg a magyar fogalmát. Az emberek fejében más és más kép él arról, hogy mi alapján valaki magyar. Van aki szerint a nyelv, van aki szerint a kultúra, állampolgárság, lakhely, hovaadózás dönt, vagy több ezek közül. Én még mindig amondó vagyok, hogy mindenki döntse el saját magáról, és mások ezt tartsák tiszteletben, legalábbis ne jelentsd ki objektív valóságként, hogy te román vagy. (mert nem lehet olyan fogalmat konceptualizálni, ami vitathatatlanul pontos)


Végül is nem baj, hogy ez a véleményed, csak kicsit premodern világszemléletet tükröz, ami szerint minden objektív, és minden úgy van, ahogy te gondolod.

2013. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
63%
egyébként erdélyi ismerősöm már nem tartja magát se románnak se magyarnak, mert ott kinézik a románok mert magyar, itthon meg lerománozzák a magyarok.
2013. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!