Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kedves anyaorszagiak, miert...

Kedves anyaorszagiak, miert is romanozatok le az erdelyi magyarokat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
96%
Egyre trollszagúbb ez a kérdés!
2013. máj. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 A kérdező kommentje:
Troll ? Elnetek kisebbsegben aztan beszelhetnenk.De ugy latom vannak itt akik el sem ismerik hogy a hatarokon kivul 3,5 millio magyar van,akkor tenyleg hulyeseg a kerdesem !
2013. máj. 28. 22:41
 23/87 anonim ***** válasza:
42%

Hagy rájuk kérdező.

Baloldaliak ,a magyarság kiirtásában mesterkednek.

A cigányok szaporodását is azért támogatják olyan bőszen.


Az internácizmus ide vezet ,Gyurcsány , Bajnai , és még megannyi hazaáruló ember azon mesterkedik , hogy elpusztítsa az országot teljesen.

2013. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
79%

"Troll ? Elnetek kisebbsegben aztan beszelhetnenk.De ugy latom vannak itt akik el sem ismerik hogy a hatarokon kivul 3,5 millio magyar van,akkor tenyleg hulyeseg a kerdesem !"


Ne nekem írjad! Én tudom, hogy ott nektek nem leányálom az élet!

2013. máj. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
41%

Nem értem a kérdést. Azért, mert románok vagytok, ez nem vitatéma, hanem tény.


Felőlem lélekben csingacsguk csabakirályfinak is vallhatnátok magatokat, még románok maradtok.


Amivel tudtommal rendben is vagytok, mert amikor nálatok voltam, szinte mindenki felháborodott lenézéssel beszélt rólunk, igazi magyarokról és sokszor kihangsúlyozták, hogy ti igazából hunok vagytok. Felőlem mondjátok annak magatokat, kedves románok.

2013. máj. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim válasza:
80%

Kedves Kérdező! Szerintem nem kellene felháborodnod, nem kell általánosítani. Mindig is lesznek olyanok, akiknek az erdélyi magyarok "büdös románok" (már bocsánat) lesznek, olyanok is, akik teljesen közömbösek az erdélyi magyarokkal, valakik szinte semmit nem tudnak a helyzetről, sőt olyanok is vannak, akik meg külön örülnek neki, ha megtudják, hogy határon túli magyar az illető. Mindemelett az erdélyi magyarok nagy része megőrzi a magyar identitását, viszont sajnos vannak olyanok is, akik könnyen asszimilálódnak a román társadalomba (szerencsére csak kevesebben). Nem tudom, hogy ez helyes-e de én egy minimális szinten valahogy mindig is előnyben részesítem a határon túli magyarokat. Én mindig is előnyben részesítem a nemzetiséget az állampolgársággal szemben, hiszen a nemzetiséget te öröklöd, vagy akár választod (tehát felvállalod), míg az állampolgárság az csak úgy van, hogy oda születtél. Igaz, nekem is rosszul esne, ha erdélyi magyar létemre csakúgy lerománoznának, hiszen nem érezném magam annak. De próbálj meg elvonatkoztatni ettől. Ha valaki lerománoz, akkor nyugodtan mondd, hogy nem vagy román, te magyar vagy, csak éppen nem a mai Magyarországon születtél, és magyarnak vallod magad, magyarok az őseid, a magyar az anyanyelved, a magyar szokásokat követed, stb., míg Romániához csak annyi közöd van, hogy román állampolgár vagy, ott élsz. Nekem volt szerencsém járni Székelyföldön kétszer is, valamint Erdélyben más helyeken is néhányszor. Ott családoknál szálltam meg, így beszélgetünk is a helyzetről, van egy kis rálátásom ebben az ügyben. Sajnos az utóbbi 93 évben elég sanyarú sors jutott a határon túli magyarok többségének, rossz dolgokon kellett átmenniük. Elég nagy probléma, hogy ők Romániában nem románok "csak" magyarok, Magyarországon pedig ők nem magyarok, hanem "csak" románok (persze nem mindenki szerint). Valamint még megszeretném kérni mind a csonkaországi magyarokat, mind a határon túli magyarokat, hogy ezentúl ne használjuk ebben az esetben ezeket a szavakat, hogy "mi" meg "ti". Itt csak MI vagyunk, magyarok. Magyarok, akiknek magyar a nemzetiségük - egy részük más állampolgársággal rendelkezik (de ez most teljesen lényegtelen) - és akik összetartanak. Vagyis inkább ez lenne a cél, hogy a magyarság összetartson. A magyar nemzet számítson, ne az országok. És semmi szükség nincs a szomszédos nemzetekkel (románok, szlovákok, szerbek, stb.) bármiféle viszályra, lehetőleg ne generáljuk a feszültséget, viszont ha úgy adódik álljunk ki magunkért!

Tehát a lényeg, kedves Kérdező! Kérlek ne hidd azt, hogy a mai Magyarország elzárkózik a határon túli magyaroktól, és nem érdekel minket a nemzettársaink helyzete. Tény, hogy valakit tényleg nem érdekel, de hidd el, még ha számodra néha nem is tűnik úgy, hogy igenis, sok magyarországi magyart érdekel a helyzetetek. Büszkén vállald magyarságodat akár egy román társaságában, akár egy téged lerománozó magyarországi magyar társaságában! :)

Bocsánat, hogy hosszúra sikeredett, de úgy éreztem, hogy ezt meg kell osztanom veled.

2013. máj. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki lerománoz, akkor nyugodtan mondd, hogy nem vagy román, te magyar vagy, csak éppen nem a mai Magyarországon születtél, és magyarnak vallod magad, magyarok az őseid, a magyar az anyanyelved, a magyar szokásokat követed, stb., míg Romániához csak annyi közöd van, hogy román állampolgár vagy, ott élsz."


Ehhez csak annyit fűznék, hogy minden országban van egy átlag 15-30 év közötti japánb.zi, mangafüggő korosztály. Na ők pont ugyanezt csinálják Japánnal, japánnak vallják magukat, japán tradíciókat (próbálnak) követnek(ni), csak épp nem a mai Japán területén születtek, de ettől még japánnak vallják magukat és beszélik is a nyelvet általában! Őket japánnak tartanád a bevallásuk alapján?


Az, hogy ki milyen NEMZETISÉGŰ ténykérdés, és nem a szíved választása. Az meg, hogy milyen SZÁRMAZÁSÚ vagy igazán érdektelen, akármelyik amerikai turistát megkérdezed, kb. 6 nemzetbeli származást fog felsorolni, mert az ük-üknagyszülei Litvániából, Brazíliából, Indiából, Hollandiából, Svédországból meg Japánból vándoroltak be. Na, ez folyik a kedves határon túli magyarul beszélő román testvérekkel is, csak ők még "csak" másod-, harmad-, negyedgenerációsak, nem kilenc-, tizedesek.

2013. máj. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
63%

"Tisztelt" kérdező! Te barmozol le minket anyaországiakat?

Milyen Magyar ember vagy te állampolgárságtól függetlenül hogy még az ékezetet sem ismered? Ne gyere azzal hogy tableten írsz vagy nincs ékezet a billentyűzeten.Szégyen!!

2013. máj. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim válasza:
58%

Kedves 23:52!

Nem rossz meglátás. Nem, nem tartanám őket japánnak. Viszont te kihagytál a felsorolásomból egy igen fontos, hanem a legfontosabb érvet. Azt, hogy az ősei magyarok. Gondolom a kérdezőnek is magyarok a szülei (legalább az egyik mindenféleképpen), akinek az ősei szintén magyarok voltak, és így sokáig vissza lehet menni. Persze itt már lehet vitatkozni azon, hogy meddig (egy-, két generációig, vagy Árpádig). Az a tini, akinek egy átmeneti japánőrülete van csak azért, mert a múlt hónapban túl sok jujúhákusót nézett, attól nem lesz japán. Ennek a jelenségnek van egy neve, idegen eredetű szó, "a" betűvel kezdődik, de sajnos most nem jut eszembe a neve.

A nemzetiségnek kapcsolódnia kell a felmenőkhöz. Viszont most felvetek még egy kérdést, itt valószínűleg lesznek ellentmondások: egy magyar (minden tekintetben magyar) pár Magyarországon örökbe fogad egy afrikai néger kisgyereket, például egy egyéves gyereket. Akkor most az a gyerek magyar? Hiszen fekete, a magyarok pedig fehérek, ő valamilyen afrikai törzsben született. Viszont a szülei magyar szellemben nevelkedett fel, magyar az anyanyelve, magyar szokások szerint él: szereti a túró rudit, locsolkodni jár húsvétkor, és még sorolhatnám.

Szerinted magyar? Én annak tartanám, még ha elég különös is a helyzet.

2013. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
81%
Azért kérdező te is elég primitív vagy a hosszászólasaidat elnézve. Legyél kicsit nyugisabb és magyarázd el azoknak szépen és kedvesen, akik lerománoznak téged, hogy te magyar vagy és egyből másképp fognak hozzád állni.
2013. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!