Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kedves anyaorszagiak, miert...

Kedves anyaorszagiak, miert is romanozatok le az erdelyi magyarokat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
63%
"ne jelentsd ki objektív valóságként, hogy te román vagy. " na jó, azt kellett volna írnom hogy "ne jelentsd ki objektív valóságként, hogy te nem magyar vagy"
2013. máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
65%

Én Erdélyben élek,sokan románnak szólítanak,de engem nem zavar,csak a székelyek vannak úgy felháborodva emiatt.

Román vagyok,és ??

2013. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
83%
Köszi a lepontozást :)
2013. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
82%

"Az egész mondanivalóm lényege az, hogy nem az tesz téged pirézzé, dánná, magyarrá, hogy minek VALLOD magad, hanem, hogy miről van papírod."

ez egy ökörség.


román = román származású, nemzetiségű.

romániai (magyar) = ott élő, született.


ahogyan egy kurd sem török, akkor sem ha 3 generációra visszavetítve török földön éltek.

és ahogyan egy ujgur sem kínai.

vagy a szandzsák sem szerb.

vagy az írek sem voltak angolok sosem (ki is vívták függetlenségüget)

sőt, még a dél-afrikai búrok is külön nemzetként hirdették magukat szinte a telepes korszak óta, pedig ők csak sima angol/holland telepesek voltak nagyrészt.

2013. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
36%

De, egy Törökországban született kurd pontosan török, akármennyire is pattognak Öcalanék, hogy ők egy ország. Az iraki kurdok meg irakiak.


Összemosod a népcsoportokat az állampolgársággal. Jóhogy nem minden ujgur kínai, amikor élnek Kazahsztánban is és Oroszországban is. De a nyugat-kínai régióban szó szerint évszázadok óta élők ha a fene fenét eszik is, kínaiak maradnak. Nem han kínaiak, hanem ujgur kínaiak, de ettől még kínaiak. Tudom, hogy sokkoló, hogy egy Európánál nagyobb országban 1-nél több nemzetiség is élhet, de így van.


Ezt a szandzsákos hülyeséget meg nem tudom melyikőtök találta ki, az egész wikipedián egy említés nincs arról, hogy a Sandzak nevű földrajzi területen, amin Montenegró és Szerbia osztozik akármilyen egyező identitású kisebbség lakna, csak azt, hogy bosnyákok és szerbek vegyesen.

2013. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
73%
Szóval arról vitatkozunk hogy a magyar nemzetiségű vagy a magyar állampolgárságú ember a magyar ember?
2013. máj. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
81%

nem igazán érted mindegy. vagy te olyan helyzetben vagy hogy egyedül megmondod egy adott nemzetiségű ember valójában mi? igaz ez minden fentire.


mindegy itt csak a száját tépi mindenki (én is).


ja még annyit egyik fentire: nem igaz h egyre többen utálják a határon túliakat. csak egy nagy hangú kisebbség.

2013. máj. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim ***** válasza:
58%

"Tudom, hogy sokkoló, hogy egy Európánál nagyobb országban 1-nél több nemzetiség is élhet, de így van. "

igaz ez romániára is, vagy ott mégse? élnek ott a román és magyar nemzetiségűek mellett (azaz a magyarok és románok...) pl moldávok is. és cigányok is. akik cigánynak vallják magukat (pl gáborok). nem véletlen a népszámlálási lapon a nemzetiségre vonatkozó rubrika. itthon is.

és aki zsidó? annak is azt mondod hogy te nem zsidó vagy hanem magyar, pont? (annak ellnére hogy ugye általában mindkettőnek vallják magukat, azért speciálisabb)

2013. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
13%

Utolsó, összekeversz a velem vitatkozókkal, én pontosan ezt mondom, hogy az állampolgárság és a nemzetiség (etnikum) két teljesen különböző, egymással párhuzamosan létező dolog. Tehát vannak olyan magyarok, akik zsidók és olyan románok, akik székelyek. Egyszavas formában a "magyar" vagy a "svéd" nem vélt vagy valós etnikumra utal, hanem a tényekre: az állampolgárságra.


De már feleslegesen ismételgetjük ugyanazt, tény, hogy többféleképp értelmezhető ez. Szerintem az erdélyiek magyar származású románok és a népszerű hittel szemben ebben semmi szégyellnivaló nincs.

2013. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 mustafa33 ***** válasza:
30%

te 69%-os kupírozott, adót ott fizet az ember ahol jövedelme van, minek kevered ezt az állampolgársághoz? Ha te Bantusztánban kapod a fizut, akkor ott adózol, hiába vagy Izraeli állampolgár. Capisco?

A lengyel példát meg gyorsan felejtsd el, mielőtt egy kasub gyerek kézelfoghatóan elmagyaráza neked mi az a psza krev. Vagy egy morva, hogy ő miért nem cseh.

És nem te mondod meg nekem, hogy én mi vagyok. Én is szívesen kézelfoghatíoan elmagyráznám neked. Mondom elmagyaráznám, nem elrománoznám ☻.

Egyébként a te logikád szerint mi a csudának verték szét a monarchiát mikor nem volt egy szerb, román, szlovák és egyébb nemzet, csak magyar volt mindenki akkor. Szerinted! vagy mégsem?

Te tudod egyáltalán mi vagy? Gyanítom, hogy kupírozott magyar, akinek ősei 5000 éven át cserélgették a hazájokat és azért nem érted meg a magyar ősök utódját aki ragaszkodik ősei identitásához.

2013. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!