Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek lesz Európai...

Szerintetek lesz Európai Egyesült Államok?

Figyelt kérdés

Cikk: [link]

Ki támogatná, és esetleg tagként is látná M.o.-t, És ki ellenezné a dolgot? És miért?



2012. jún. 11. 08:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves #10-es! Nagyjából egyetértek azzal amit leírtál, sőt jó lenne, ha az emberek nagy része így gondolkodna, mint te ("És a közös cél az, hogy minél jobban éljen mindenki, békében. A nemzetek közti rivalizálás és gyűlölködés semmire nem visz.")! Csakhogy épp e közös cél, a BÉKE az ami hiányzik. Nemcsak az EEÁ-hoz, hanem a normális európai mindennapokhoz. Nekem személy szerint nincsenek rossz tapasztalaim még itt a Kárpát medencében sem, Kassán a szlovákok kézzel-lábbal magyarázták, merre kell menni, segítettek, egy fintort nem vágtak arra, hogy magyar rendszámú autóból szálltunk ki, habár gyanús volt, hogy lehet, hogy értettek angolul...

Csak egy aktuális példa: most mikor a görögök, spanyolok borzolják a németek idegeit, joggal, vagy eltúlzottan, már most sem lennénk abban a helyzetben, hogy egy szorosabb együttműködés kialakuljon, és ez a közeljövőben sem aktuális. A #9-es voltam.

2012. jún. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy régen volt már a II. világháború, sokan elfelejtették azt, hogy miért is jött létre az EU. Itt viszont én a politikusok szerepét látom, hogy nem magyarázzák el azt, hogy mi a cél, és hogy a mai világban, ha az egyik bukik, a másik ugyanúgy szívni fog (ha becsődölnek a déliek, akkor Németország is elveszíti a piacait; és hogy azt a pénzt, amit a szövetségi állam átutal a görögöknek, az visszajön az Audin, a Mercedesen, a Siemensen meg a Deutsche Telekomon keresztül; de a másik oldalnak is el kell magyaráznia azt, hogy változtatni kell, és nem lehet csak a fele jövedelmet bevallani, meg folyamatosan sziesztázni). Itt mindenkinek változnia kell, mert ha nem, akkor csak rosszabb lesz – és akkor már kenheti mindenki a fejére a szuverenitást meg a nemzeti büszkeséget.

De abban igazad van, hogy én is elég sok helyen megfordultam már, és soha nem fogadtak még ellenségesen – mondjuk ehhez kell is egyfajta nyitottság mindkét féltől (pl. nem egy „mivanhelóta” köszönéssel mész a másikhoz).

De nem félek, mert pl. csak erasmusos diákból 2,5 millió volt eddig (ez az 500 milliós EU-s lakosság 0,5%-a!), akik sok-sok nemzetközi baráttal gazdagodtak, és sokkal inkább gondolkoznak egy közös Európában.

2012. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!