Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem látjátok egyre inkább úgy...

Nem látjátok egyre inkább úgy hogy az USA, az EU, Ausztrália Új-Zéland, Izrael, Japán és Dél-Korea egy neo-imperialista világbirodalmat alkotnak akik uralkodni akarnak a világ többi részén ami értékrendben politikában és gazdaságban különbözik tőlük?

Figyelt kérdés
Ezen birodalom ideológiája a Kapitalizmus, álcája a Liberalizmus. Annak a beszédnek a leple alatt, hogy ők csak "felszabadítanak országokat az elnyomás alól" és "elhozzák a békét és a demokráciát" komplett országokat konvertálnak át a saját rendszerükre és értékrendjükre, hogy aztán ezen országokat látszólag egyenlő tagként kezelve kiszipolyozhassák, kizsákmányolhassák, majd szolgákká tegyék.

2012. máj. 26. 14:14
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%
Annyiban igazad van, hogy a világban a nyugati értékrend teret hódított magának. Szerintem ez azért van, mert a mai technológia lehetővé teszi az emberek számára, hogy változatos, önmegvalósításra alkalmas életet éljenek, ha van hozzá tehetségük és kitartásuk. Ezt a harmadik világból jövő emberek csak úgy érhetik el, ha kivándorolnak pl. Nyugat-Europába vagy a saját országukat formálják át forradalmak révén.
2012. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
81%

Valaki összegyűjthetné egyszer már egy nagy kötetben, hogy az információ hiányában kialakuló üldözési mánia milyen csodálatos legendákat teremt világszerte.

Na, emberek, itt világuralomra törnek a zsidók a cionizmussal, az amerikaiak a kapitalizmussal, az oroszok a kommunizmussal, a romák a szaporodizmussal, a magyarok a lángeszükkel, a kínaiak a gazdasági dömperrel, a németek a szívós precizitással, az arabok az olajjal, az oroszok a kommunizmussal, az Észak-koreaiak az az atom-kommunizmussal, Venezuela a félkegyelmő Chavezzel, és kikről is feledkeztem még el??? )))

2012. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
80%
Hopp, látom oroszok kétszer törnek világuralomra.., véletlen volt, bocs! ))
2012. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%
Hát én inkább élnék 1980-ban az USA-ban vagy Ausztráliában mint Oroszországban vagyis a Szovjetunióban.
2012. máj. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
96%

Hogy a nyugati berendezkedesu allamok egy szovetsegi rendszert alkotnak, az igaz. Es ebben nincs semmi uj. A kovetkezteteseiddel azonban baj van.

Az iszlam allamok tobbsege pld nem tartozik bele ebbe szovetsegi rendszerbe. Valahogy megis az a leggyakoribb, hogy az emberek tobbsege ONNAN vandorol IDE, es nem forditva. Magyarul ez az ertekrend atkonvertalas sokak szerint nem a rosszabbra konvertalast jelenti.

Azon kivul mindig van a vilagon egy hatalmi csoport. Ha a nyugat lemondana a hatalomrol, azonnal kezbe kapna valaki mas - nem feltetlenul szimpatikusabb tarsasag.

2012. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 Vree ***** válasza:
89%

Az borzaszt el amikor egyébként értelmes emberek kezdenek el nekem pofázni a titkos világkormáyról stb. B

Hol van itt titkolózás?


És mi ez a fúj liberalizmusozás? Értik ezek az emberek hogy mit jelent a liberalizmus szó, egyáltalán érdekli őket? Felfogják, hogy ők is egy loberális (szabadságjogokra és egyenlőségre törekvő, nem elnyomó) táársadalomra törekednek? Valaki elmagyarázná nekem honnan jött ez a leliberálisozás? Mert komolyan érdekelne hogy ki találta ezt ki.

2012. máj. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
12%
Igen ez így van. Az a szomorú hogy Japán is köztük van. Pedig nekik értékes és gazdag kultúrájuk van és mégis behódolnak annak az Amerikának amely két atombombát is ledobott az országukra. Szerencsére van ellenpólus is az Irán, Oroszország, Kína tengely nekünk egyértelműen melléjük kell állni annak ellenére mondom hogy antikommunista vagyok. Itt az ideje végre hogy az antant visszakapja azt a szenvedést és a kínt amit nekünk okoztak ezzel a két világháborúval.
2012. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
76%

Felőlem uralkodhatnak a világon, engem ugyan egyáltalán nem zavar :)


Inkább ők, mint Mohamed követői.

2012. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 bumbi02 ***** válasza:
93%

Onnan jött, hogy nagyon sokan abban a tévhitben élnek hogy a liberálisok oda vannak a melegekért, és drogosokért. (legalábbis az oldalon található kommentekből ítélve)Nagyjából olyan ferdítést, mint azt mondani hogy aki jobb oldali az náci.


Amúgy egy újabb összeesküvés elmélet, bár Új-Zélandot még sose hallottam világuralomra törni. Nem baj, ma is hallottam egy új mesét, köszi:))

2012. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 bumbi02 ***** válasza:
91%

Itt az ideje végre hogy az antant visszakapja azt a szenvedést és a kínt amit nekünk okoztak ezzel a két világháborúval.



Tegyük hozzá, hogy az első világháborút mi robbantottuk ki, és a másodikban is a "kezdeményező" oldalon voltunk. De azért gonosz antant, fujjj...

2012. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!