Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem látjátok egyre inkább úgy...

Nem látjátok egyre inkább úgy hogy az USA, az EU, Ausztrália Új-Zéland, Izrael, Japán és Dél-Korea egy neo-imperialista világbirodalmat alkotnak akik uralkodni akarnak a világ többi részén ami értékrendben politikában és gazdaságban különbözik tőlük?

Figyelt kérdés
Ezen birodalom ideológiája a Kapitalizmus, álcája a Liberalizmus. Annak a beszédnek a leple alatt, hogy ők csak "felszabadítanak országokat az elnyomás alól" és "elhozzák a békét és a demokráciát" komplett országokat konvertálnak át a saját rendszerükre és értékrendjükre, hogy aztán ezen országokat látszólag egyenlő tagként kezelve kiszipolyozhassák, kizsákmányolhassák, majd szolgákká tegyék.

2012. máj. 26. 14:14
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
65%
18:16: neked sem erősséged a szövegértés, vagy direkt forgatod ki mások szavait.
2012. máj. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
32%

"Mert a fejükbe szugerálta a média, hogy a pazarló, másokat kizsákmányoló, fényűző amerikai életstílust kell másolni, nem törődve semmilyen eszmével, elhivatottsággal, csak az anyagi dolgokkal.


Ha kivándorolsz Kubába, az állam egyből ad neked egy szolgálati lakást és egy munkát, ha kimész Iránba és nem játszod a sznob nyugatit, a helyiek olyan kedvesek, hogy egyből segítenek neked elhelyezkedni valahol, és a kormányuk is támogatja a bevándorlást.


Nyugaton mi a helyzet? Bevándorolsz mondjuk télen, este lefekszel az első padra aludni a parkban, ott fagysz meg, senki se segít, senkit se érdekelsz."


Tudod a nyugati világba csak életképes emberek maradnak életben.A gyengék oda nem kellenek.Nem is értem hogy az állam hogy adhat csak 1 lakást az embernek?

Sznob nyugati?Miért tagadnám le hogy nyugati ember vagyok?Ha nyugati vagyok akkor az vagyok.Egyébként is ha te olyan országokban akarsz élni ahol nincs civilizáció akkor csak rajta.

Márpedig a civilizáció Németországnál kezdődik és Japánnál végződik.

Azt hiszem hogy te ezzel a felfogással nem tudnál életben maradni egy igazi nyugati országban.A gyengékre nincs szüksége ennek a rendszernek.A gyengék a kommunizmust választják.Az élet egy nagy küzdelem , fel nem fogom hogy miért várja el sok ember hogy az állam lakást vegyen neki meg eltartsa.

Ennek a kérdésnek nagyon kommunista szaga van kérdező.

2012. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Kedves előző! Monológod után pedig arra a következtetésre jutottam, hogy ezek szerint a nyugati világ és a kapitalizmus lényegében a nácizmus elvei szerint működik.
2012. máj. 26. 20:44
 24/45 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező , ez nem Amerika hatása.Pont ne , az arab országokat mond mert az ottani gazdagok 10x pazarlóbb és fényűzőbb életet élnek mint a nyugatiak.

Nem kell mindent Amerikára fogni!

Az emberi természet ilyen , mindig is ilyen volt már jóval azelőtt hogy felfedezték volna azt a kontinenst.Régen a parasztok mindig olyanok akartak lenni mint a földesurak , nemesek.Arisztokrácia volt.A nyugat nem csinál a parasztból földesurat de a paraszt státuszból feljebb juthat.

Az emberek ilyenek.Ez nem Amerika hatása , csak egy ország a sok közül , vannak nála jóval gazdagabb országok is.Ilyen az ember , ezek vagyunk mi.

2012. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
21%
A válaszokon látszik hogy egyes emberek pénzért hajlandóak eladni elveiket pontosabban ahhoz az eszmeiséghez állnak amely pénzt ad. Pont mint a k*rvák csak ők a testüket árulják. Értem én hogy fontos a pénz. Kinek nem fontos? De nem fogom ezért feladni az elveimet és majd a liberálisok közé állni. Ugyanis a náci Németországban is jó volt az életszínvonal és gondolom ezért nem lettetek volna nácik.
2012. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
86%

21:41

"Ugyanis a náci Németországban is jó volt az életszínvonal..."


A náci Németországban folyamatosan csökkent az életszínvonal...

2012. máj. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
86%

A náci Németországban?

Hitler megígérte nekik a magas életszínvonalat , könnyű megélhetést.És ezzel el is intézte hogy a német nép bármit megtegyen amire kéri őket.

2012. máj. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 yossarian44 ***** válasza:
Egy kubai kollégám azt találta mondani, hogy nem lenne semmi baj Kubával, ha a havi bérek nem havi 50
2012. máj. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

26-27es válaszolók aludtak töriórán...

Hitler 40%os munkanélküliséget nullára vitt pár év alatt, majd munkaerőhiány is lett. 6 év alatt úgy bepörgette a gazdaságot, hogy az egész világgal képesek voltak felvenni a harcot másik 6 évre. Tudom, hogy gyűlölettől forr a vére itt sokaknak, de akkor is ez az egyetemes igazság világnézettől függetlenül. Azóta soha, egyetlenegy ország nem volt képes utánozni amit gazdaságilag elért a náci Németország, habár ez elsősorban nem Hitler érdeme, hanem az NSDAP szakembereié.

Ennyi, pontozzatok le. Aztán lapozzatok fel egy történelemkönyvet.

2012. máj. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy pontozunk le! Akárhonnan nézzük, a náci Németország kivérzett. Nem voltak háttérüzemek, nem volt munkáskéz, nem termeltek utánpótlást, nem volt alapanyag, nem volt fém, nem volt üzemanyag, nem volt hús, állatttartás, zöldség, gyümölcs, stb. A végén már nem dolgozott senki semmit, csak a hadiiparban... Az emberek éheztek az utcán, rongyosak voltak, a járművek már álltak a végén... akarsz lepontozni? Tessék...
2012. máj. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!