Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hatékonyabban működne az...

Hatékonyabban működne az Európai Unió, ha az USA-éhoz hasonló politikai berendezkedéssel működne?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az EU-nak is lenne közvetlenül választott elnöke és szenátusa, a törvények minden tagállamra egyformán vonatkoznának, nem lennének néhány tagállamnak mentességei stb.

2012. máj. 25. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem, mivel ugyanakkora területen belül rengeteg különleges kivétel élne. Másra van szüksége Franciaországnak és Észtországnak. Ami Spanyolországban működik, az nem biztos, hogy jó Csehországban. Egyébként ott sem vonatkozik minden tagállamra egyformán az összes törvény, jóformán csak az alkotmány közös.
2012. máj. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
A törvényeket az USA-ban is az államok hozzák, csak persze egyeztetni kell az alkotmánnyal is. Amúgy Európa túl "öreg" ehhez, túl különbözőek az országok, és mindegyik ragaszkodik az önállósághoz, szerintem teljesen érthető módon. Észak-Amerika államai fiatal államok voltak a csatlakozáskor, többé-kevésbé hasonló örökséggel/származással, szóval ott több volt az előnye a csatlakozásnak, mint hátránya. (Szabad kereskedelem, közös pénz, stb., amit itt is próbálnak, de nem fog ugyanúgy működni.)
2012. máj. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Az EU SOHA nem lesz olyan mint az USA.Még ha akarna sem tudna.Ott egyenjogúság van a tagállamok között.Az Eu-ban soha nem lesz olyan szoros kapcsolat az államok között mint az USA-ban.Az USA egy szövetségei köztársaság pont mint Németország vagy Oroszország nem pedig pár ország összefogása egy unióba.


Az Eu-ból nem lesz egy szövetségi köztársaság.A gazdagabb országok nem fognak osztozkodni mindenben a szegényebbekkel.

2012. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
Meg itt nem is működne ez a dolog, mert ha netán azt mondanák hogy innentől kezdve olyanok leszünk mint az USA akkor szinte minden össze lenne vegyítve másrészt kötelező lenne mindenkinek az egyforma valuta (euro) ami sokaknál elég nagy érvágás lenne főleg nálunk, mert még Szlovákiában is nagy gondot okozott amikor átálltak erre. Másrészt a gazdasági helyzet elég siralmas nálunk meg már egyre több helyen és ez szintén elég rossz lenne, és ugye ha belegondolunk amit az előttem szólóak is írtak mindenki ragaszkodik a saját dolgaihoz mindenkinek másra van szüksége, és ezért ez nem működne. Egyébként lehet hogy ez megoldás lenne ha valaki fellép és aztmondaná hogy na ez van sajnos erre van szükség ahhoz ha mindenki egybe akarna maradni és azt kell csinálnunk mint az USA akkor egy ideig talán működne de akkor ugye minden tagállamban kéne egy egységes nyelv pl.: angol vagy német amit sokan nem beszélnek főleg az idősebbek meg már nem is fognak és sajnos itt lesznek a nagy gondok, plusz mindenki fellázadna ha ez meg ez nem jó neki meg miért nem stb.. és csak a balhé menne és ez miatt kb az egész európa úgy lesüllyedne a mélypontra hogy már annyi mindenünk sem lenne mint most. Én azt mondom hogy ez így nem működne véleményem szerint.
2012. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%
Hogy érted azt, hogy "hatékonyabb"? Teljesen más a két szervezet célja. Az USA egyetlen államként funkcionál, egy ország. Az EU egy nemzetközi szervezet, melynek célja Németország és társai gazdasági érdekeinek biztosítása a perifériaországok (Spanyolországtól Magyarországon át Görögországig) rovására. Az USA szövetségi államainak közös érdekeik vannak, az EU országok érdekei sok kérdésben ellentétesek.
2012. máj. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

kedves #5

az a görögök rovására megy hogy német pénzből tartják fent saját gazdaságukat??!

egyébként az EU egy gazdasági szervezet, ahol fontos a tagországok szuveneritása. Az Európai Parlament tagjait meg a tagországok választópolgárai szavazták be.

2012. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

18:34


Egyoldalú német propagandát nyomatsz, miközben észre se veszed. Ha német vagy, még megértem, de ha nem vagy az... akkor kicsit bővítsd a látókörödet.

2012. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Az EU-nak keletkezése óta az a célja, hogy később egy hasonló politikai unióvá váljon, mint most az USA. Ezt tudja az összes már-csatlakozott ország is. Azért céljuk ez, mert a világgazdaságban egy átrendeződés folyik, és a mostani nagyhatalmak (EU, Japán, USA) közül csak az USA elég erős ahhoz, hogy megtartsa (nagyjából) a helyét. A másik két fő tényező India, és Kína lesz (ha csak már most nem az). Ha az európai államok szeretnének egy kicsit is megtartani a mostani szerepükből, az integrációk magasabb szintjére kell lépniük. Ezt, amit írtam, minden világgazdaságban érintett tudja. Persze az európai államok ilyen hosszú múlttal nem szívesen mondanak le az teljes szuverenitásukról, ez érthető. De azok is ezen országok tagjai, akik az integrációt támogatják. Azért ilyen lassú ez a folyamat, mert egyik országra sem ráerőltetni akarják ezt a folyamatot (legalábbis csak kis részben), és ki akarják tapasztalni, hogy ilyen államok hogy tudnának szorosabban együttműködni.


Nem is értem, hogy a magyaroknak ilyen nagy százaléka miért akar kilépni az EU-ból. Nem függ ott majdnem minden fejlesztéses plakáton, hogy az eu-s pénzből épült? Magyarország rengeteg támogatást kap (sokszor úgy érzem többet, mint amit megérdemel), csak ezt valamiért alapvetőnek érzi. Ha kilépnénk, mégis melyik ország lenne Magyarország legfőbb kereskedelmi partnere? Kína? Mert valószínű, hogy Kína az EUs piac helyett a hatalmasnagy magyar piacot választaná. Vagy próbálnánk egyedül meglenni? A környező országok majdhogynem utálnak, és az EUba törekednek, és az aztán egy magas fejlettségi szintet mutatna, ha kivonnánk magunkat a kereskedelemből...


Ami az én személyes véleményem, hogy a magyarok gyávák és gyengék, ezért mindig az egyszerűbb (legtöbbször ostobább) megoldásokat keresik (jobbik, Fidesz adócsökkentéses propagandája), ahelyett, hogy felvállalnák, hogy igen, szar évek következnek, nehéz lesz, és fájni fog, de a végén akár a gazdaságunk is rendbejöhetne. Az élet is folytonos küzdésből áll, nem a legegyszerűbb út a legjobb is egyben (legalábbis hosszú távon biztosan nem). Ez személyes véleményem (nagy valószínűség szerint) elég elfogult vagyok. :)


A kérdéshez visszatérve: az fogja eldönteni, hogy az EU hogyan folytatja tovább, hogy az országok képesek-e a sértettségeiket, és büszkeségüket félretenni, és együttműködni, vagy visszatérnek a régi rendszerhez. Egy biztos, az EU nem maradhat ebben az állapotban. Vagy szétesik, vagy létrejön az a politikai unió, ami a célja. Személy szerint én az utóbbira szavazok.

2012. jún. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Az EU-nak keletkezése óta az a célja, hogy később egy hasonló politikai unióvá váljon, mint most az USA."


Ha a vezető nyugati politikusoknak ez lenne a céljuk, megcsinálnák, ki akadályozza őket meg benne? A pakisztániak?


Természetesen nem ez a cél, hanem a kevésbé fejlett európai országok munkaerejének lefölözése és piacainak megszerzése a német, holland, belga stb. gazdaság számára.

2012. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Ami az én személyes véleményem, hogy a magyarok gyávák és gyengék"


Te szlovák vagy, esetleg román? Akkor ne pofázz bele a magyar belügyekbe.

2012. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!