Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek lesz Európai...

Szerintetek lesz Európai Egyesült Államok?

Figyelt kérdés

Cikk: [link]

Ki támogatná, és esetleg tagként is látná M.o.-t, És ki ellenezné a dolgot? És miért?



2012. jún. 11. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez a dolog alapból nem működne így mert akkor tuti hogy csak a balhé menne hogy ez meg ez nem lesz jó meg így akkor az összes normálisan működő országot is tönkretennék.

Az odáig jó hogy az adósságokat szeretnék csökkenteni azzal hogy másokon segítsenek meg rajtunk is de én szerintem ez csak egy ilyen fellángolás nem hinném hogy ez tartósan működne.

2012. jún. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem lesz , soha.Nem lehet összehasonlítani Európát az USA-val.Itt nincs közös nyelv , nincs közös kultúra.Nagyon eltérőek az államok.Lehetetlen őket egyesíteni.


Közös nyelvet hogyan döntenék el?Mert tuti német vagy francia lenne , de ha német akkor a franciák pattognának ha francia akkor meg a németek.


Meg nagyok gazdasági , életszínvonal beli különbségek.Attól mert egyesülne attól nem lenne Magyarországnak vagy Lengyelországnak magasabb életszínvonala.Ezt meg kellene érteni.Még ha Ausztriához vagy az USA-hoz is csatolnád Magyarországot itt akkor is ugyanolyan maradna a helyzet.

2012. jún. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Indiában is rengeteg nyelv van és közvetitő nyelvként az angolt használják, ezzel nem hiszem, hogy gond lenne.
2012. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Én támogatom az úgynevezett „Európai Egyesült Államok” létrehozását. Hogy miért? Mert a történelem megmutatta, hogy csak akkor lehet békében fejlődni, ha minél szorosabb az együttműködés. Nézd meg, hányszor volt korábban háború Nyugat-Európában, és hányszor a II.vh óta. És ha nincs háború, a terület is rendben fejlődik – és nem csak gazdaságilag gondolom, hanem társadalmilag is (nézd meg Svájcot vagy Svédországot).

Persze, ez azt jelenti, hogy feladjuk a szuverenitásunk egy részét, de ez nem lesz komolyabb, mint mondjuk ahogy feladja Nyíregyháza az önállóságát Magyarország felé – ezen problémázunk most? És hogy vannak gazdaságbeli különbségek? A pici országunkon belül is meg vannak már ezek a különbségek: Budapest most is az EU átlag felett van, míg BAZ megye az EU egyik legszegényebb régiója.

2012. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Előbb-utóbb lesz. De ez önkéntes lesz, ahogy Merkel is mondta. Vagyis nem várnak a nacionalistákra, kialakul egy mag-Európa, amelynek tagjai önkéntesen mondanak le a szuverenitásukról. A többiek meg idővel kénytelenek lesznek csatlakozni, ha nem akarnak lemaradni és nem akarják, hogy a ruszkik és a jenkik játszanak velük, mint macska az egérrel. Amúgy, ahogy a cikk is írja, ez nem új dolog, már az euró bevezetésekor hisztiztek a közgazdászok, hogy politikai unió nélkül nem fog menni a közös pénz. Ez van.
2012. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Amerikában ahogy tudom nincs hivatalos nyelv, csak annyi, hogy az angolt beszélik legtöbben. EU-ban meg szintúgy szinte minden ember tud angolul, tehát ott se gond. Amerikai kultúra, meg az utóbbi néhány száz év terméke, egyébként ott se egységes.

Szerintem javulna a helyzet gazdasági téren, nem hinném hogy egy központi hatalom is populáris politikát, vagy egyéb olyat folytatna, ami hosszú távon tönkretenné a egész uniót. Persze azonnal nem lenne gyógyír minden bajra, sőt kezdetben biztos rosszabb lenne.

Hogy fellángolás lenne... Ha az is, kell valamit tenniük, mert attól se lesz jobb szerintem a helyzet, ha teljesen széthullik az unió.

2012. jún. 11. 12:16
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Szeretem, amikor a nyelvet meg a kulturákat hozzák fel ellenérvként. Normális? Nyilvánvaló, hogy egy ilyen szerveződésnek elsősorban gazdasági szerepe lenne. Ugyanaz, mint az EU, csak szorosabb kapcsolattal. Elég nagy tájékozatlanságra és gyerekességre utal, ha valaki egy ilyen feltevésre rögtön azzal jön, hogy ja de a nyelv! Emberek, azért a 21. század Európájában csak nem olyan lehetetlen feladat megoldani egy tolmácsrendszert (megjegyzem most is megoldják valahogy). Nem azt jelentené egy ilyen "állam" létrehozása, hogy azonnal lebontjuk a határokat, megszűnik Németország, Hollandia, meg a többi ország, ilyen fel se merülne senkiben, ha mindenki rendesen követné a híreket.
2012. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem, hogy az EEÁ létrejön. Az EU is elég nagy bajban van. Lehet, hogy csak idő kérdése, és szétesik az egész unió. Az EEÁ-rá visszatérve, az európai nemzetek között óriási nyelvi, kulturális, történelmi, gazdasági s a többi különbségek vannak, nem beszélve a nemzetek közti évszázados ellentétekről. Ha létre is jönne, kik vezetnék? A németek? A britek és a franciák ezt nem hiszem, hogy jó szemmel néznék. A britek? A németek és a franciák nem lennének oda ezért az opcióért. A franciák? A briteknek és a németeknek ez sem tetszene. Ha létre is jönne az EEÁ, az európai nemzetek közötti évszázados ellentétek miatt valószínűleg rövid időn belül fel is bomlana.
2012. jún. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem lesz, mert nem lehet. Nem csak, mert nincs közös nyelv (mi az, hogy Európában majdnem mindenki beszél angolul? A franciák csak franciául beszélnek pl.),

- a múltbéli sérelmek sokasága (szép, szép a francia-német kibékülés, de szerinted lehet-e valaha Bihar régió a mo-i Hajdú-Bihar megyéből és a romániai Bihorból? pl.)

- a gazdasági, logisztikai egyenlőtlenségek miatt.

Hanem a közös cél hiánya miatt. A mai EU-ban élő emberek nem fognak beleegyezni egy EEÁ létrehozásába.

2012. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Attól, hogy nincs közös nyelv, még lehet egy soknemzetiségű államalakult. A nyelvet felejtsd el! Ahogy most is működik az EU a sok nyelvével, ugyanúgy működhet az EEÁ is. Nem 100%-ban lesz ugyanolyan, mint az USA, de a lényeg az, hogy egy ország lesz.

És hogy rengeteg múltbéli sérelem van? Ha a franciák és a németek ki tudtak békülni, mi miért nem tudunk? Szerintem elég sokan vagyunk, akik lesz@rják, hogy mi történt Trianonban, és inkább az érdekel, hogy minél jobban éljünk, és hogy a többi magyar is jól éljen – függetlenül attól, hogy a határ melyik oldalán él. A lényeg pont az lenne, hogy nem a népek és a nyelvek szerint különülnek a területek, hanem a régiók egészséges, országhatárokon, nyelveken és népeken átnyúló egységként működjenek – ahogy tették azt pl. a Monarchia idején is (az egyik legnagyobb baj az volt, hogy egészséges, összetartozó gazdasági régiókat téptek félbe, így a régió mindkét felét hanyatlásra ítélték). Egyik nagyapám Wehrmacht katona volt, legjobb barátom meg zsidó. Vannak román és szlovák barátaim is (Erasmuson barátkoztunk össze). Nem foglalkozunk azzal, hogy mi történt régen, mert nem mi tettük azt, hanem az őseink, akikért mi nem tartozunk felelősséggel. Mi azért felelünk, hogy a mostani korszakban a lehető legjobbat hozzuk össze.

Amúgy most sincs gazdasági egyenlőség Magyarországon belül: egy soproni nagyon nem él úgy, mint egy borsodi zsákfaluból származó ember. Mégis egy ország, mégis a soproniak adójából is megy a felzárkózás.

És a közös cél az, hogy minél jobban éljen mindenki, békében. A nemzetek közti rivalizálás és gyűlölködés semmire nem visz.


Érdemes elolvasni, legalább az első kérdésre adott választ:

[link]

2012. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!