Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jó lesz az Új Világrend?

Jó lesz az Új Világrend?

Figyelt kérdés
Szerintetek miért lenne jó, vagy miért nem? És miért?
2011. szept. 28. 21:40
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező be ne vedd ezt a vírosos, kiírtós baromságot. A rendszerelmélet szerint amúgy is lehetetlen lenne megállítani pont egymilliátrdnál, megállíthatatlan lenne, kihalnánk. Ezt csak a félművelt barmok találták ki.


Kérdésre: jó is lenne meg nem is. Jó lenne, mert az emberiség végre emberiség lenne, nem pedig fekete, fehér, kínai, olasz, magyar. Ebből következően nem lennének nagyobb háborúk, max csak kisebb belharcok, amiket időben le lehetne verni. Jó lenne, mert a diplomádat elfogadnák az egész világon, képzeld el: Floridában tanulsz, japán nőt veszel el és mondjuk Indiában élsz. Az egész világ a "tiéd" lenne, teli lehetőségekkel! A föld az egész emberiségé, mindig is utáltam, hogy országok, nemzetek "kisajátítják". Jó lenne azért is, mert globálisan lehetne tenni a klímaváltozás, környezetszennyezés ellen; globálisan lehetne megadóztatni a pénzügyi szektort anélkül, hogy átmenekítené a vagyonát más országba; lenne globális űrkutatás: kiszámoltam, ha a világ összes országa csak a GDP-je 1%-át fektetné "közös" űrkutatásba, akkor a NASA költségvetésének több tízszerese jönne ki. Ebből mi mindent lehetne, Marsutazás, halálcsillag :), stb...


Rossz lenne, ha nem fordítanának figyelmet a kultúrák megmaradására - azt hiszem abban mindenki egyetért, hogy elég unalmas lenne egy homogén világ; rossz lenne, ha nem demokratikus intézmény lenne - ma még mindig vannak diktatúrák, amíg ez így marad, addig hiú ábránd világkormányról álmodni; rossz lenne, ha ettől csak nőne a globális egyenlőtlenség; rossz lenne, ha a bolygó fokozottabb kizsigerelését segítené elő.


Nagyjából ennyi. Véleményem szerint mindenképpen lesz világkormány, de ennek ma még a feltételei nem adottak - meg nem is arra tendál a világ. Talán 100-200 év múlva. Ugyanakkor nagyon fontosnak tartanám, hogy valami fokozottabb globális együttműködés jöjjön létre, mivel mindannyian ezen a bolygón élünk és a mai tevékenységek országhatárokon át ívelnek. Jó volna megegyezni a fejlődő országoknál valamiféle népességszabályozásról, mert az erőforrások fogyatkozóban vannak és 7 milliárd fogyasztónak biztosan nincs elegendő erőforrás, márpedig nekik is joguk van a mi(nyugati) életszínvonalunkhoz. Ha nem tesszük, akkor a természet elvégzi a dolgát, abban nem lesz köszönet, globális háborúk a megmaradt erőforrásokért.

2011. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
90%
Nincs új világrend, a kapitalizmus már 200 éve a "rend" és pont olyan szar, mint akkor. Semmi új nincs benne.
2011. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
41%
A világ egyesítése jó lenne de normális módon, intellektuális, fejlődésre törekvő eszmék alapján, és demokratikus államformával. Sokkal jobban fejlődne a tudomány, nőne az életszínvonal, stb.
2011. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

„nőne az életszínvonal, stb.”


Nem azon múlik.

2011. szept. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Hát ezek a válaszok eléggé fele-fele arányban vannak. Azt hiszem nem lettem sokkal okosabb... valaki azt mondja, hogy nagyon rossz bár nem nagyon fogalmaza meg, hogy miért mások meg hasonlókat , mint, amit gondolok...

De az biztos hogy lesz "ÚJ Világrend" láttam az Amerikai egydollároson. Csak azt nem értem erről, miért nem beszélnek? Hiszen ha jó, akkor miért nem osztják meg? Kiváncsi lennék, hogy milyen. Légyszi küldjetek még válaszokat, de fogalmazzátok meg, hogy miért jó vagy rossz, mert még mindig ugyannott tartok. A gúnnyal nem megyek sokra!!!

2011. szept. 30. 14:21
 16/39 anonim ***** válasza:

"tényleg fontos lenne csökkenteni a létszámot"

Te miről ebszél ... istenem miylen tudatan emberek léteznek és még saját magát akarná ki írtani... csak úgy szólok hogy nem a látszámmal van a gond 6 milliárd ember el férne egy Los Angeles méretű földrészen itt nem az abajd hogy sokan vagyunk hanem az hogy önpusztító és Föld pusztító itt végre azst kéne meg érteni hogy a Föld emberek nélkük is tovább él de az ember nem él a Föld nélkül....

2011. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
93%

"Te miről ebszél"

Te miről beszélsz???


"miylen tudatan emberek léteznek"

Az, hogy ilyeneket irogatsz mutatja, hogy kettőnk közül ki is a tudatlan.


"még saját magát akarná ki írtani"

Ki írt ill. beszélt itt kiírtásról?! Egy szóval sem említettem! Ha bajok vannak az olvasási és értelmezési készségeiddel, akkor irány az ált. iskola alsó tagozata!


"6 milliárd ember el férne egy Los Angeles méretű földrészen"

Los Angeles területe dúrván 1.300 nkm, azaz 1.300.000 nméter. Szóval, ha egy emberre jut 1 négyzetméter, akkor sem férne el a 6 milliárd embered! Amúgy már, ha jól tudom 7 milliárdan vagyunk és a legjobb becslések szerint is az évszázad végére elérjük a 10 milliárd főt.


"itt nem az abajd hogy sokan vagyunk"

De pontosan az a baj.


"hogy önpusztító és Föld pusztító"

Ez nem teljesen igaz! Ha te 7 milliárd embert akarsz jó viszonyok között eltartani a Földön, akkor az csak úgy lehetséges, ha lejjebb adunk az életszínvonalból egészen az afrikai szintig. A legtöbb embernek ez nem felelne meg - lefogadom neked sem, csak addig jár a szád, amíg otthonról a kényelmes foteból interneten keresztűl teszed azt. Az, hogy a környezetszennyezés ellen tenni kell, tény, de ha a világ összes elhasznált termékét is újrahasznosítod, alacsony-kibocsátású autóval is jársz, sem fog menni 7 milliárd ember ilyen színvonalon történő eltartása.


"kéne meg érteni hogy a Föld emberek nélkük is tovább él de az ember nem él a Föld nélkül...."

És ki mondta az ellenkezőjét?

2011. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

"De az biztos hogy lesz "ÚJ Világrend" láttam az Amerikai egydollároson."

Kérdező!


Miért vagy ebben olyan biztos? Azért mert rajta van az egy dollároson? Mégis mi van rajta? Egy háromszög rajta a mindentlátó szemmel alatta az USA alapításának éve és a "korok új rendje" felírat. Na akkor tegyük már tisztába a dolgokat! A mindentlátó szemet még a keresztények is használják, a francia forradalomnál az emberi- és polgári jogok nyilatkozatánál is használták. Egyébként ezek a szimbólumok 1935-ben kerültek rá Franklin Roosevelt terve alapján.


Amúgy ki csinálná az új világrendet, honnan indulna? USA-ból? Tényleg ennyire naív vagy? Az USA egyedül esélytelen lenne a világgal szemben, akármilyen erős is önmagában!

A Bilderberg-csoport? Tudod honnan, mely országok képviselői vesznek részt rajta? Nagyjából a nyugat! Se az arab világ, se Kína, se Oroszország, se India, se Dél-amerikai országok képviselői nincsenek jelen a tárgyalásokon. Mit gondolsz nélkülük menne? Hát nem!


Ha Magyarország az ötezres bankjegyre rányomtatná a világ meghódításának tervét vagy a Mars meghódítását, akkor az igaz lenne, mert ott van? Ugyan már!

Fogd már végre fel, akármilyen csoportosulások vannak is, amelyek világkormány irányába terelgetnek, nincs eredménye, mert az aktuálpolitika és a jövőre vonatkozó trendek teljesen más irányt mutatnak! Ahhoz sok tényezőnek kellene megvalósulnia, hogy a világ egyesüljön. Majd 100-200 év!

2011. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

17:19 :)

Ez nagyon poén :)

Én szerinted mondtam hogy minden embernek 1 nm2 ? (szerintem nem)

És el lehet tartani 6 milliárd ember, mivel csak nézd meg mondjuk Magyarországot: mennyi föld hever parlagon ...és ez még a fejlett országokban sem 100% a kihasználtság (rosszul tudod még nincs 7 milliárd) Ja és ne nyilatkozz rolam hogy mit csinálok és mit nem meg stb meg hogy nem tudnák nélkülözni .... szerintem te nem ismersz engem nem tudod hol nőttem fel (javíts ki ha tévedek....)

Eszt nem én állítom hanem több száz tudós.

2011. szept. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Elözö

Ja és én igenis teszek a környezet szennyezés ellen a magam módján.1 ember nem tudja meg váltani a világot de 6 milliárd már igen

2011. szept. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!