A "liberális" világrend mikor hullik szét?
Oroszország, és Kína nem kereskedik dollárban, és szorosabbra fonja az együttműködést.
Oroszország és Kína szövetségese Irán, amely az egyik legnagyobb szabad kőolajkészlettel rendelkezik, Irán szövetségese Szíria, amely azt hiszem a negyedik, vagy ötödik legnagyobb haderővel rendelkezik.
Oroszország bármikor elvághatja Europát a földgáztól.
Kína, és Oroszország, Irán mellett India is gyorsabban fejlődik az EU zónánál, és kínával együtt a legnagyobb munkaerőpotenciával bír.
Az egész Euro rendszer az eladósodott, recesszióval küzdő USA dollár rendszertől függ, saját ipara alig van, mert kínába telepítették jórészben.
Az EU demográfiai, és gazdasági helyzete rendkívül sötét.
Az amerikai hadsereg jelenleg két vesztésre álló háborúba öli az erőforrásait.
Ilyen körülmények között vajon hány év alatt omlik össze egészen a "liberális világrend"?
Most nem értem, hogy ennek mi köze a liberalizmushoz. Vagy szerinted, ha pl. a ruszkik és a sárgák Dollárban kereskednek, akkor ott kitör a liberalizmus. Vagy Európában fűteni kell, hogy liberalizmus legyen, mert a hideghez csak usankás kommunizmus áll jól? Szerintem te fogalomzavarban vagy.
Vagy ez megint egy liberalizmus gyalázó álkérdés, úgy, hogy a kérdezőnek fingja sincs arról, hogy mi is a liberalizmus, csak nyomatja, hogy "pfejj, az az utolsó liberalizmus már megint!"?
"a kérdezőnek fingja sincs arról, hogy mi is a liberalizmus"
Szerintem épppen arról van szó, hogy ismeri a liberalizmus lényegét, hiszen benne él. És úgy látom, hogy nem túlságosan jön be neki, mert meg akar tőle szabadulni. Sőt, nem csak ő egyedül.
Prsze, fejlődjünk ész nélkül, és termeljünk ugyanígy... Jól fog jönni még egy gazdasági válság... Főleg, hogy az előzőt alig hevertük ki...
Térjünk vissza a nemzetgazdaságokhoz, és akkor annyira sem leszünk versenyképesek (értsd Európa), mint így együtt...
Tényleg remek ötlet... Ne kívánd annyira, mert ha ez beteljesül, akkor nekünk tényleg befellegzett...
A liberalizmus lényege az individuális társadalom kiépítése:
"Megszűnik a közös erkölcsi felfogás. Szabadosság és önzés lép a régebbi szilárdabb erkölcsi érzés helyébe. Az egyének kíméletlen küzdelmet folytatnak egymás ellen az érvényesülésért és a hatalomért. De a szabadverseny már nem a tehetségeseket, hanem a kevésbé kényes erkölcsi felfogásúakat veti felszínre. A népképviselők már nem a népet, hanem az őket megvásárló tényezők érdekeit képviselik. Az üzleti életben az igazságos haszon eszméje eltűnik és a spekuláció lesz úrrá. Sokan munka nélkül óriási vagyonokat varázsolnak elő. A munkás élet ostobaságnak látszik. Szégyenletes valóság, hogy „aki dolgozik, nem ér rá pénzt keresni.” óriási tömegek jutnak koldusbotra. Az egyik oldalon a jólétben való dúskálás, a másikon szörnyű nyomor. Az ideális dolgok értékelése megszűnik és az anyagiasság teljesen elhatalmaskodik. Az összetartás érzése elsorvad. Nincs már semmi korlát, árulók, kalandorok, banditák szabadon garázdálkodnak. A magát másokért vagy eszmékért feláldozó hős bolond, mert az eszmékben való hit komikus. A közös meggyőződések, világnézet és a kölcsönös bizalom helyébe minden vonatkozásban a kétely lép. Az emberek elvtelenek és bizalmatlanok. Szilárd egyéni meggyőződések sincsenek. Minden ingadozó, bizonytalan és viszonylagos. Nincsen már többé közös mérték a dolgok értékelésére. Az egyének mindinkább egyéni alkotásokat hoznak létre, amelyeket végül csak maga az alkotó (pl. művész) képes megérteni és értékelni. Az életnek mindinkább csak a hátrányait látják. A blazírtság, életuntság pestisszerűen terjed. A születések száma ijesztően csökken, az öngyilkosságok száma megdöbbentő gyorsasággal növekedik. Nincsen már érdeklődés, lelkesedés, áldozatos akarat. Nincsen már kultúra, csak szenvedő, tülekedő, vagy mindentől megcsömörlött, unott emberek tömege. A halott érdeklődést csak perverz, idegizgató eszközök támasztják fel rövid időre. A kultúra megőrült."
Bácskay B. Béla: Rend vagy Káosz?
Liberalizmus alatt természetesen nem a liberalizmus "szótári" formáját értem, mert az a következő:
<lat.> a 18. sz.-ban kialakult politikai mozgalom és eszmerendszer. Népképviseleti parlamentet, az uralkodók abszolut hatalmának megszüntetését, közteherviselést, az egyén szabadságának növelését, az állami beavatkozástól mentes gazdasági életet, vélemény, és gondolatszabadságot követelt. Virágkora a 19. sz..-ra esett Magyaro.-n a reformkorban jelent meg, és gyakorolt erős hatást a politikai gondolkodásra. A 19. sz.-ban már erősen konzervatív jellegűvé vált. A Horthy-korszakban (1920-44) politikai, és gazdasági téren egyaránt háttérbe szorult.
A liberalizmusnak ez az eredeti formája egyáltalán nem bűn.
Mindössze egyszerű tévedés, elsősorban gazdasági tekintetben, másrészt "erkölcsi" tekintetben.
A kérdező tehát ismeri a fogalmakat, és reméli, hogy a válaszolók is ismerik őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!