Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ide vezetett europában a...

Ide vezetett europában a "liberális" modell"?

Figyelt kérdés

A fejlett, szabad nyugat mára egy diktatúra segítségére szorul.


"A Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung szerint kína - mint írta - saját jólétét nem habzsolta fel, hanem - a kommunista párt nyomására - arra használja, hogy megvásárolja mindazt, amire a világ egyik nagyhatalmának szüksége van. Mégpedig jó kapcsolatokat akár a fontos kereskedelmi partnerekkel, nyersanyagot mindenhonnan és mindenekelőtt egy erős hadsereget - tette hozzá a lap, emlékeztetve arra, hogy a kínai fegyverkezési kiadások évről-évre növekednek, és a jövő egyik legerősebb hadserege jön létre.


A jelenlegi - világtörténelmi szempontból döntő - időszakban ugyanakkor Európa súlyos költségvetési gondokkal küszködik. Nemcsak Görögországban, hanem más országokban is generációk éltek hitelből, a világ legeladósodottabb országok listáján egy sor uniós tagállam szerepel. Európa már elfogyasztotta saját jövőjét - vélte a lap, példaként hozva fel, hogy Németországban a szociális kiadások és az adósságtörlesztés a költségvetés legnagyobb kiadási tételét jelenti.


Ebből kiindulva nem azért kell aggódni, hogy Kína befolyása növekszik Európára - írta a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. A lap szerint sokkal inkább az az aggasztó, hogy Európa annyira legyengül, hogy azon már Kína sem segíthet.


2011. júl. 4. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Hülyeség.
2011. júl. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nemzetiszocialista ***** válasza:
61%

Igen, ez a gazdasági része, ahova az európai liberális modell vezetett.

A másik kettő sokkal rosszabb: a gondolkodásmód-válság és a demográfiai-válság.

2011. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 boldogblog válasza:
Az vEuropai uniónak a saját túlélése végett előbb utóbb tudomásul kell vennie, hogy az úgynevezett "harmadig világ" országait már nem tudja tovább kihasználni-kirabolni. Az EU gazdag országaiban, bevett gyakorlat, hogy a fejlesztéseken kivül szinte az összes gyártási folyamatot ki telepiti a fejletlenebb országokba. De a gyártás kitelepitésével együtt, igaz akaratlanul technológiai tudást és gyártási szemléletet is exportál. Nagyon nehéz a belső életszinvonalat fenn tartani hazai gyártás nélkül, hiszen gyártás nélkül érték termelés sincs. És amig aa EU és az egyéb országok átlagjövedelme között 100 szoros viszony áll fenn, addig nehéz eszt megakadályozni. De már ma is súlyos probléma, hogy a kinai áruk áraival nem lehet versenyezni. A kinai áruk pedig egyre jobb minőségűek.... Ezen a problémán rövidtávon védővámokkal lehet védekezni, de hosszú távon csak a világ élet szinvolanának az egyenlővé tételével.
2011. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!