Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A "liberális" világrend mikor...

A "liberális" világrend mikor hullik szét?

Figyelt kérdés

Oroszország, és Kína nem kereskedik dollárban, és szorosabbra fonja az együttműködést.

Oroszország és Kína szövetségese Irán, amely az egyik legnagyobb szabad kőolajkészlettel rendelkezik, Irán szövetségese Szíria, amely azt hiszem a negyedik, vagy ötödik legnagyobb haderővel rendelkezik.

Oroszország bármikor elvághatja Europát a földgáztól.

Kína, és Oroszország, Irán mellett India is gyorsabban fejlődik az EU zónánál, és kínával együtt a legnagyobb munkaerőpotenciával bír.

Az egész Euro rendszer az eladósodott, recesszióval küzdő USA dollár rendszertől függ, saját ipara alig van, mert kínába telepítették jórészben.

Az EU demográfiai, és gazdasági helyzete rendkívül sötét.

Az amerikai hadsereg jelenleg két vesztésre álló háborúba öli az erőforrásait.

Ilyen körülmények között vajon hány év alatt omlik össze egészen a "liberális világrend"?


2010. nov. 30. 11:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon szeretitek hangoztatni, hogy a liberalizmus persze nem ez, hanem az egy csodálatos rendszer, ahol mindenki egyenlő, senkit nem vetnek meg azért, mert más, mint a többség, blablabla...


Nem érdekel, hogy elméletben mi a liberalizmus. Ami megvalósítása közben látható belőle, az visszataszító és csak ez számít.


És azzal se gyere, hogy ennek köszönhetjük a nagy jólétünket, mivel azt már máshogy is elérték más módszerekkel és ott nem kellett hozzá liberalizmus.

2010. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"A "liberális" világrend mikor hullik szét?"


A szabadversenyre és piacgazdaságra épülő világrend nem egyenlő a liberalizmussal. Ennek a világrendnek pedig Kína és Oroszország ugyanolyan részese, mint az USA, Svájc vagy Magyarország.


"Oroszország és Kína szövetségese Irán,"


Ezzel nagyon ne áltasd magad. Amerika és a NATO épp jelenleg fűzi szorosabbra az együttműködését. A háttérben Amerika visszaengedte Ukrajnát Moszkva érdekszférájába, cserébe megkapta Putyinék jóváhagyását Irán kilövésére. Az iszlám fundamentalizmus az oroszoknak is a legfőbb ellensége.


"Irán, amely az egyik legnagyobb szabad kőolajkészlettel rendelkezik.."


Azok az olajlészletek valóban sokaknak fontosak, de ez nem kötődik a jelenlegi teheráni rezsimhez. Az Irán esetleges széthullásával keletkező utódállamokkal alighanem sokkal könnyebb lesz jó üzletet kötni.


"Oroszország bármikor elvághatja Europát a földgáztól. "


A gázexport nem adomány, hanem komoly bevételi forrás az oroszoknak, bolondok lennének megfosztani magukat az ebből eredő bevételektől. Másnak egyenlőre nemigen tudják még eladni. Ne nézd őket teljesen hülyének!


"Kína, és Oroszország, Irán mellett India is gyorsabban fejlődik az EU zónánál, és kínával együtt a legnagyobb munkaerőpotenciával bír."


Kínának égetően nagy szüksége van a gazdasága felpörgetésére, hogy a jelenleg 19. századi körülmények között élő, sok száz milliós falusi tömegeket is kiemelje a nyomorból és az elmaradottságból. A kínai gazdaság pedig nagyban függ a Nyugatra szánt exporttól és a Nyugatról importált élelmiszerektől és a világ többi országától beszerzett nyersanyagoktól. A világkereskedelem ellenőrzése pedig Amerikához köthető pénzügyi-gazdasági csoportok kezében van. Szóval Kína nem fogja magára borítani a bilit.


"Az amerikai hadsereg jelenleg két vesztésre álló háborúba öli az erőforrásait. "


Egyik sem áll vesztésre.

2010. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdés. Elé írhattad volna, hogy gazdasági liberalizmusra gondolsz, mert a szabadelvűségnek több irányzata van. Bár téged szerintem a kapitalizmus zavar.


Különben Kína akármennyire is zárkózott, a gazdasági liberalizmusból kapott erőre, hiszen a termékeit a világon mindenhol értékesítik. Ugyanakkor gazdaságuk egyre nyitottab, beengednek nagy kapitalista vállalatokat, szóval nem hinném, hogy még a mi életünkben bármi nagyobb változás történne.

2010. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Sajnálattal közlöm, hogy 12:12 kor a válaszoló megelőzött. Nagyon jó idézetben adta közre a "NEOLIBERALIZMUS", illetve a neoliberális-globalista világrend valódi arcának leírását.

Én a kérdésben természetesen erre a típusú liberalizmusra gondoltam.

Ez "lopakodik" ugyanis az "eredeti" liberalizmus "álruhájában".

2010. nov. 30. 12:22
 15/29 anonim ***** válasza:

Kis Barátom !


Ha nem lenne némileg liberalista ez a rendszer akkor ezt a kérdést sohasem tehetted volna fel egy ilyen nyílt fórumon.


És örülj neki ha ez így marad és ne ismerd meg a fiatalkorom áldemokratizmusát.


Azt senki sem mondja hogy ez így jó, de azért mert nem élted meg azt amiről egyenlőre csak elmélkedsz ne kívánd, hogy eljöjjön. Mert majd akkor meghasonulva, eszeveszetten fogsz küzdeni újra ezért a mostani dologért.

2010. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

12:20

Valóban jól soroltad fel azokat a tényezőket, amelyek a jelenlegi világrend agóniáját még ideig-óráig elnyújtják. A terrorizmus ellen háborúzni sok arab számára egyenlő az ő hazájuk ellen, és az iszlám hit ellen háborúzni. Csak veszíthetnek, és ez már az első percben eldőlt.

Olyan emeberekkel háborúznak akik fanatikus módon naponta ötször imádkoznak, és szent meggyőződésük, hogy Allah azzal a pár kecskével, sziklával, és a kalasnyikovval minden megadhatót megadott nekik. Ezen kívül nem is kívánnak mást, mint a megszálló erők bukását.

Ezek az egyszerű emberek minden bokrot, minden követ ismernek a saját országukban, és generációk óta küzdenek a megszállók ellen, fanatikusabban, és hatékonyabban mint az írek, és olyan kitartóan, mint a palesztinok.

Ezzel szemben az USA katonáit milliárd dolárokért kell odaszállítani, ellátni, minden civilizácios termékkel. Szerintem nem nyerhetnek.

Rögtön minden a régi lesz, amint kivonul az USA.

2010. nov. 30. 12:32
 17/29 A kérdező kommentje:

12:24

A te "kis barátod" 30 éves, és a párbeszédet az elejéről olvasd el legyélszives...

2010. nov. 30. 12:36
 18/29 anonim ***** válasza:

Az előző Okostojás vagyok!


Szeretném ha észrevennétek, hogy minden társadalmi rendszert emberek irányítanak.

Talán mindegyik vezető, némi elferdüléssel, valamilyen formában jót is akar egy bizonyos rétegnek, akár a teljes népének.

Amit tenni kell az az, hogy olyan szabályozó és kontrol lehetőséget kell adni azoknak akikből élnek/élősködnek a vezetőink, hogy eszük ágába se jusson visszaélni a hatalmukkal.


Nem a társadalmi berendezkedés igazából a lényeges, hanem az azt kihasználók aljas szándékának megvalósulása.

2010. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg ha megbántottalak volna!


De egyrészt úgy sohasem mondok véleményt, hogy ne olvassak mindent végig, kivéve persze a fröcsögéseket és az ömlengéseket.


Másrészt pedig ( magamra nézve ) sajnos tényleg a Kis Barátom vagy, egy igen magas szorószámmal közöttünk.

2010. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Nade ha nem "szótári" liberalizmus van a világban, akkor az nem is liberalizmus, tehát nem értem, miért kell az eszmét utálni?
2010. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!