Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok a Szeptember...

Mit gondoltok a Szeptember 11. -i "TERRORTÁMADÁS"-ról?

Figyelt kérdés
én azt,hogy az amerikai állam csinálta az egészet, mivel ezt rá tudják fogni a terroristákra, s újabb kőolajháborút tudnak előidézni.
2011. aug. 26. 20:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
39%

"acél nem olyan jó hővezető hogy egészen az épület aljáig levezesse a hőt."


Az acél nagyon is jó hővezető, lécci ha semmi kémia tudásod sincs, akkor ne égesd magad.Amúgy a kerozin nem 900C-on ég, hanem minél több levegőt kap annál magasabb hőmérsékleten ég.Vagyis simán éghet akár 1500C-n is.Ezt bizonyítja hogy a WTC romjai között találtak olvadt fémet,valamint a romok között sok helyen 1100C-s hőmérsékletet mértek, tehát a kerozin több mint 900C-n égett.Amúgy a 40C-os nyári melegben az acél sínek felszoktak púposodni, vagyis az acél már ekkora hőmérsékleten is deformálódik.

2011. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
48%
Csak még annyit magyarázzatok meg, hogyan volt képes 110 emelet SZABADESÉSI SEBESSÉGGEL magába roskadni, A LEGNAGYOBB ELLENÁLLÁS FELÉ, ha nem volt robbantás. De egyébként, hogys volt-e robbantás? Nézzétek meg a saját szemetekkel: http://www.youtube.com/watch?v=972ETepp4GI Ilyen videót a két toronyhoz is találtok.
2011. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
41%

"Csak még annyit magyarázzatok meg, hogyan volt képes 110 emelet SZABADESÉSI SEBESSÉGGEL magába roskadni"


Én a robbantásos teóriát már megcáfoltam néhány hozzászólással ezelőtt.Egyébként az a 110 emelet nagyon könnyen magába tud roskadni, mivel a WTC mind a 110 emelete hatalmas egybe nyíló irodákból állt.Maga a WTC könnyű szerkezetes épület volt teljesen eltért más felhőkarcolóktól.Azt se feledjük hogy 2001-re a tornyok életkora elérte a 30 évet, és hát egy 30 éven át súlyos terhelésnek kitett acélszerkezettől nem tudom mit várnak egyesek.Tehát én nem csodálkozom azon hogy egy ilyen könnyű szerkezetes épület úgy omlott össze ahogy.

2011. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
47%

A válasz írója 38%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:37


Nem cáfoltál meg semmit, fizikából pedig 0 a tárgyi tudásod, azt sem tudod mi az a szabadesés.

2011. aug. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
38%

"Nem cáfoltál meg semmit"


Mutass már egy forrást ami megcáfolja a felvetésem.Olyan értetlen vagy komolyan, mint korábban mondtam az épület nagyjából 1/3-ban tűz volt 1 órán keresztül, vagyis a robbanó szerkezetek legalább 30% vagy előbb robbant be, vagy meghibásodott, így pedig nem tudsz precíz robbantást végrehajtani.Szóval nagyokoska erre mondj valamit, és nem kitérő választ akarok.Én pontosan tudom mi az a szabadesés, te neked viszont látom fingod sincs a WTC szerkezeti felépítéséről.Szóval olvass utána a dolgoknak.

2011. aug. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
34%

No nem. Itt csak te vagy az Gondolkozóó aki még a legegyszerűbb dolgokkal sincs tisztában.


Például itt van ügye az acél lágyulása. Semmit sem reagáltál rá, csal fújod, hogy de akkor se lehetett úgy...pedig alapvető fizikai tény, hogy hő hatására az acél (meg minden fém) lágyul.


De már az összeomlást is kiveséztük. De mégegyszer elmondom.


Tudod, az a fránya acélszerkezet, a magas hő hatására, amit a égő kerozin okozott ellágyult, és többé az épület nem tudta megtartani a saját súlyát, így összeomlott.


Nem a szabadesés a lényeg. Már nem tudom, hogy lehetne neked ezt egyszerűbben elmagyarázni.


De mégegyszer. Hátha felfogod. Na, tudod. Ez nagyon magas épület. Van egy acélból készült vázszerkezet, ez tartja az épület súlyát.

Az ütközéskor ez megsérült. Aztán a tűz miatt tovább gyengül az acél szerkezezet, mígy végül már nem tartja meg az épületet.

Emiatt az összeomlik. És nem jobbra, vagy balra dől el, mint egy kivágott fa, hanem összeroskad. Épp azért mert nem bírja már el a súlyt a váz!


Láttál már kártyavárat?


Amúgy nesze, itt egy videó


[link]


De jó, mégis szerinted hogy kellet volna összedőlnie? Elmagyaráznád?


Meg mit értesz legnagyobb ellenállás alatt? Csak hablatyolsz összevissza.

2011. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
47%

[link]


Nesze Gondolkozóó ezen gondolkodj.

2011. aug. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
35%

18:06, Dantes


Hát ez szó szerint haláli jó! :-D


Pedro

2011. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
33%

http://www.youtube.com/watch?v=-40QpNTP1lM


A két nagy fizikus professzornak üzenem, hogy nézze meg ezt. Bár úgysem fogják, azért belinkeltem, hátha jár itt valaki, akinek nem beszűkült a látóköre.

2011. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
20%

De komolyan, annyira durva, hogy mindig ugyanazokba az érvelési hibákba esnek bele. Mint amiket az előbb linkelt blog is kiparodizál.


Szóval, Gondolkozóó, témát váltasz? Youtube-os videó? Ahelyett, hogy reagálnál arra amit írunk?


De nem vagyok lusta megismétlem.


Te azon voltál elősször fennakadva, hogy az acél magasabb hőmérsékleten olvad.

Igaz, de az acél jóval kisebb hő hatására már lágyul!


Aztán, hogy nem omolhatott úgy össze az épület mert...mert te azt mondod.


Pedig de, mert az acélszerkezet a hő miatt meglágyult, és nem bírta el a saját súlyát, és kártyavárként összeroskadt.


Aztán a hetes épület. Nem tudjuk mit akarsz vele.


Ugyanígy homály marad számunkra, hogy mit tudsz a termitről és esetleg egyéb robbanóanyagokról, vagy arról hogy kell egy épületet felrobbantani.


Ehelyett van youtube videó, ahol századszorra is meglehet nézni ugyanazt.

2011. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!