A szlovák politikusok és a társadalom miért fél ennyire Magyarországtól?
Most nem Slotára gondolok, mert egyértelmű, hogy idegbeteg. Inkább a normálisabb politikusokra, mint Fico. Nem tudom, hogy ő mennyire normális, de nem tűnik kreténnek. Akkor viszont miért beszél úgy, mintha csak órák kérdése lenne egy Pozsony elleni magyar légicsapás ? Nem látja, hogy a mi hadseregünk nincs a helyzet magaslatán ? Ehhez nem is kell túl sok belső információ, elég megnézni a Wikipédiát.
Mivel a szlovákok elég jól haladnak, ezért feltételezem, hogy nem idióták ülnek a parlamentben. Biztos valami belpolitikai oka lehet, de mi ? Főleg felvidékiek válaszát várom.
És ne gyertek azzal, hogy "azért, mert a tótok hülyék". Nem hiszem, hogy egy átlag szlovák ennyire félne tőlünk.
Ákossal aligha érdemes vitatkozni, mert minden érvre van egy ellenérve; ex cathedra kijelentései nyomán szerintem még Romsics Ignác, Raffay Ernő vagy Salamon Konrád is behúzná fülét-farkát. Ő a tisztánlátás apostola, már most tizenévesen is a fejében van az egész egyetemes történelem, mi lesz, ha huszonéves lesz, vagy még idősebb és ezzel párhuzamosan még bölcsebb, még tisztánlátóbb?
El se merem képzelni.
"Ákossal aligha érdemes vitatkozni, mert minden érvre van egy ellenérve."
Erre nem tudok ellenérvet, kérlek mond meg mi értelme a vitázásnak, ha nem az érvek és ellenérvek felsorakoztatása?
Már megint úgy kérdezett vissza, hogy meg kell hajolni előtte... hihetetlen ez a csávó, de most komolyan, nem cikizésből mondom. Előbb-utóbb biztos, hogy valami magas pozícióban találja majd magát. Tizenévesen úgy oltja itt a népet, hogy csak ámulok és bámulok, s esküszöm, Romsics professzort is kenterbe verné.
(Ez nem Ákosnak szól, mert ő biztosan tudja, de aki nem tudná: Romsics napjaink talán legjelentősebb magyar történésze... addig, amíg még Ákos nem kap nagyobb nyilvánosságot a mostaninál.)
Nem, nem, tényleg tetszik, hogy ennyire érdekel a történelem, s ilyen fiatalon valóban óriási olvasottságról teszel tanúbizonyságot. Annyit javasolnék csak, hogy próbálj meg egyetlen témában elmélyedni, mert ha a történelem minden szegletéről tudni akarsz, akkor előbb-utóbb a fejedre fog nőni a dolog. Ezért vannak a történészeken belül is különféle "alműfajok", például Holocaust-történész, Trianon-kutató, egyiptológus stb.
Így kerülhetjük el azt, hogy netán "túl sokat markolunk, de keveset fogunk".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!