Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A székelyek a saját "rezervátu...

A székelyek a saját "rezervátumukat" teremtették meg azzal, hogy nem tanultak meg jól románul? Mert Hargita és Kovásza megyéken kívül a román nyelv nélkül már nem lehet érvényesülni.

Figyelt kérdés
Erdélyben csak Kovászna és Hargita megyékben van magyar többség. A román nyelv nélkül a többi erdélyi megyében nem lehet érvényesülni.

szept. 2. 13:38
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
 271/381 anonim ***** válasza:

263 Nem tudom, kik mentek ki a nyolcvanas években, de nagyon ROSSZUL TETTÉK! Sokan ilyen "emberekkel" találkoztak, mint te is vagy. Sokan, nagyon sokan megkapták, hogy ők "románok" - miután egy életen át őrizték kérlelhetetlenül az anyanyelvüket és kultúrájukat, egy olyan sötét diktatúrában, amihez ti hasonlót se láttatok soha!


Nagy hiba volt, úgy tűnik, hogy segítséget fogadtak el. Örülök és büszke vagyok rá, hogy az én szüleim, nagyszüleim, rokonaim, barátaim NEM TETTÉK.


Nem szabad olyantól segítséget, alamizsnát elfogadni, aki így "segít"!


Engem arra tanítottak, hogy ha segítesz, tedd ÖNZETLENÜL - vagy inkább ne tedd. Így is segítettem világéletemben, akin csak tudtam.


Én most is csángó keresztszülő vagyok, az adómon FÖLÜL segítem egy gyermek magyar anyanyelven tanulását. Hát, nem is tudám lebozgorozni, románozni, az anyját szidni, cigány módra veszekedni vele...


Na de ez már neveltetés és kulturáltság kérdése...

szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 272/381 anonim ***** válasza:

“ Úgy látszik, dokumentálódott, hogy második fokozatba tudjon kapcsolni... Azzal kezdte, hogy megjelent egy értelmes vitát szétverve, és románozni kezdett... Mostmár a románozást és anyázást is kevésnek érezte, úgy tűnik...”


Kár komolyan venni. Egy szélsőbalos panelproli. Olcsó provokátor akinek valószínűleg nincsenek magyar gyökerei, vagy román.

szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 273/381 anonim ***** válasza:

264 "A magam részéről ezt a párbeszédet befejeztem."


Ez üdvözlendő! Párbeszédnek mondjuk nem nevezném, azt nehéz volna befejezned - hiszen el se kezdted. Te románozni jöttél ide, aztán anyázni kezdtél, mostanra pedig bozgorozol.


Ez nem párbeszéd, ez buta, tápos gyűlölködés!

szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 274/381 anonim ***** válasza:
265 Ezt szépen és helyesen összefoglaltad. Az ilyen valóban nem magyar.
szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 275/381 anonim ***** válasza:

266 Elég szégyen a szüleidre, hogy ilyen gyermekük lett. Lehet, ők még valóban igaz magyar emberek voltak - végtelenül szomorú, hogy ilyen gyerekük lett!


Ezzel együtt is azt gondolom, szegény erdélyi magyar testvéreink, akik a ti alamizsnálkodásotokra szorultak, nem kellett volna itthagyják a szülőföldünket!


Itt legalább a magyarok nem románozzák és bozgorozzák a magyarokat! Óvjon meg a mindenható Isten minden magyart attól, hogy olyan "magyaroktól" kelljen valaha is "segítséget" elfogadnia, mint te vagy. Aki aztán lerománozza, lebozgorozza, anyázza azokat, akiket "segített" (mármint persze nem is ő, mert az ilyen senkin nem segítene soha, csupán a szülei!).


HA a szüleid valóban tettek ilyet (sajnos annyit hazudtál itt, hogy már ezt is nehezemre esik feltételek nélkül elhinni), akkor nekik jár a tisztelet, ők igaz magyarként viselkedtek.


De ez nem öröklődik (sajnos). Rendes magyar szülőknek is lehet elkorcsosult, tápos gyereke, sajnos... :(


Mindenesetre te az ő cselekedeteikkel ne hencegj, a hála csakis nekik jár, nem neked! És csakis attól a családtól, akiket befogadtak, nem a teljes erdélyi magyarságtól! Mi ITTHON megmaradtunk a legnehezebb időkben is, nem mentünk el, tehát segítségre sem volt szükségünk, nem minket fogadtak be, akik befogadtak!

szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 276/381 anonim ***** válasza:

272. "Kár komolyan venni. Egy szélsőbalos panelproli. Olcsó provokátor akinek valószínűleg nincsenek magyar gyökerei, vagy román."


Igazad lehet... bár sajnos sok tápos van a jobboldalon is. Azok akkor kezdenek el románozni, ha Orbán Viktorra teszel egyetlen kritikai megjegyzést is (akkor nekik is román leszel hirtelen).


Szerencsére azért van - jobb és baloldalon is még - sok normális magyar ember is Magyarországon, nemcsak táposok.

szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 277/381 anonim ***** válasza:
Szerintem egyikőtök sem normális. Továbbra is cigány módjára veszekedtek, de talán sok cigány sem süllyed idáig. Ment itt a románozás mint szitokszó, bozgorozás, egymás torkának átharapásával, és a másik belének bicskával történő kiontásával való fenyegetőzés. A másik táposnak nevezése. A másik korcsnak nevezése. Orbán kutyázás. Egymás magyar származásának kölcsönös kétségbe vonása. Nem sorolom tovább. Aztán mint az óvodában: " Nem én kezdtem Pisti volt". Ezért nem lesz soha nemzeti egység.
szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 278/381 anonim ***** válasza:

277 Ez a te, meglehetősen szubjektív és megalapozatlan véleményed. De annyi mindenesetre bizonyos, hogy azzal nem emeled magad sem a beszélgetés színvonalát, ha a románozást, bozgorozást, anyázást megtetézed egy kis cigányozással. :)))))


Itt értelmes vita zajlott, míg meg nem jelent a tápos románozni. Aztán anyázni. Aztán bozgorozni.


Ez nem a véleményeden múlik, ez egyszerűen TÉNY, kronológiailag így történt.


Azt pedig hidd el, hogy aki a székelyeket, erdélyieket románozza, az bizony mindig meg fogja kapni VÁLASZUL a tápos jelzőt - és ez a legkevesebb!


Ettől még a dolgok nem úgy kezdődnek, hogy a másik visszaütött! Az, hogy táposnak neveztem azt az EGY, KONKRÉT EMBERT, aki románozott és bozgorozott, nem egyenértékű azzal, hogy ő az ÖSSZES ERDÉLYI MAGYART, KOLLEKTÍVE lerománozta! De még a cigányozásoddal sem egyenértékű...

Már csak a rasszizmus hiányzott ide nagyon a táposok eszköztárából...


A gyűlölködés ezerszínű szivárványát rajzoljátok itt fel... Elég szomorú...

szept. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 279/381 anonim ***** válasza:
278"Már csak a rasszizmus hiányzott ide nagyon a táposok eszköztárából" Én nem hoztam ide semmilyen rasszizmust, csak megjegyzem, hogy sok cigány is kulturáltabban vitatkozik annál amit Ti itt műveltek. Ez az én véleményem.
szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 280/381 anonim ***** válasza:

279 Ebből szerintem úgy tudnál kilépni, ha egy újabb, mindenkire (a cigányokra és a lecigányozottakra nézve egyaránt) sértő jelzővel való dobálózás nélkül esetleg PÉLDÁT MUTATNÁL és elkezdenél kulturáltan, TARTALMILAG hozzászólni a kérdéshez (akár az eredeti témára visszakanyarodva). Azzal nem sokat javítasz a vita színvonalán, ha a románozás és bozgorozás után elkezdesz cigányozni IS.


Ez meg az én véleményem.

szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!