Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elfogadható 160 ukrán katona...

Elfogadható 160 ukrán katona halála négyzetkilométerenként?

Figyelt kérdés

Pontosan nem tudni, hogy mennyi területet foglaltak vissza az ukránok, de 80-250 négyzetkilométer között írnak hírportálok.

Ha a legoptimistább becslést vessszük alapul akkor, átlagosan 160 ukrán katona halt meg 1 négyzetkilométer területért.

Oroszország 116 000 négyzetkilométer területet vett el Ukrajnától, ez most lecsökkent 115 750 négyzetkilométerre.

Ha továbbra is ilyen veszteségekkel számolunk akkor 18 millió 560 ezer katona fog meghalni mire az utolsó négyzetkilométert is visszaveszi.



2023. aug. 7. 11:40
 141/163 Jeffrey Spender ***** válasza:
54%

Lenin a levelezéseiben nem egyszer nyíltan leírta, hogy gyűlöli az oroszokat és minden oroszokkal összefüggésbe hozható dolgot. Nem véletlenül szüntette meg a cári Oroszországot / Orosz Köztársaságot, csinált belőle Szovjetuniót, kreált tagköztársaságokat, csatolt el tőlük területeket, és kedvezett ott a nemzetiségeknek, ahol lehetett, mert szét akarta az egész orosz államiságot verni, úgy, ahogy volt.


Amit csinált, végülis 100 évvel később beérett.


Jól történt, ami történt ?

2023. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/163 anonim ***** válasza:
0%

139:


“Ukrajnával az a probléma, lehet hogy jogilag / papír szuverén ... de amióta formálisan önálló országként létezett, azóta volt olyan, hogy nem valamelyik oldal bábja volt az aktuális hatalom ?”


Még ha ez így is lenne, miért ne hozhatna olyan döntést egy ország népe, hogy köszöni, nem kér az orosz bábállami létből, a belorusszifikációból, még akkor sem, ha ennek az az ára, hogy a “kollektív” nyugat bábja lesz?


Nézd meg, a magyarok többsége milyen boldog az orosz bábállami jelennel és jövővel. Az ukránok viszont nem kérnek belőle, megtapasztalták, köszönik szépen, elég volt nekik. Ennek eldöntése az érintett ország népének joga.

2023. szept. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/163 Jeffrey Spender ***** válasza:
74%

Ukrajnában 1991 óta 4 évente váltotta egymást az orosz és nyugatpárti oldal. Nem sajátították ki maguknak az oroszok, nem volt semmi Fehéroroszországosodás. Mégis attól rettegsz, 10 évvel azután is.


Megtörtént 2014, azután meg átcsapott az egész egyoldalú, hisztérikus oroszellenességbe, Fehéroroszországosodtak, csak egy zavaros ideológiával. A Nyugattól követelőznek, mert amíg más az hízelegni próbál, ők agresszív tahó csövesként követelőznek, ugyanakkor Ukrajna az egy szélsőjobboldali ország.


Egyoldalú, hisztérikus történelem és kultúrarombolás, állampolgársági és nyelvhasználati törvények, gyűlöletpropaganda, nyugati hátszéllel, és te ennek tapsolsz.


Te név nélkül írogató három és fél csillagos, lenézően írkálsz itt az orosz történelemről, meg a képtelenségüket a működő állam szervezéséről és vezetéséről.


Ukrajna városainak jórészét a cári orosz érában építették, ezért van jogalapja, hogy a sajátjuknak tekintsék. Továbbá egy csomó város nem közfelkiáltással, köznépi szinten döntötte el, hogy harkoviként vagy odesszaiként Ukrajnához kíván tartozni, hanem Moszkvában találták ezt ki. Igen, Moszkvában tettek meg minden tőlük telhetőt orosz területek elidegenítéséért.


Amíg Lenin nem jött, addig nem is létezett olyan, hogy ukrán, és amikor véget is ért az egész, Jelcin az egy nemtörődöm, szabaduljunk meg az bekrepált gazdaságtól a másoknak elpasszolással, és nem egy politikus úgy emlékezik meg róla, hogy egy alkoholista vadbarom volt.


A szovjet korszakban az ukrán nacionalista pártfőtitkárok ellenére is orosz dologként kezelték feléből - harmadából, és pont akkor építették a leglényegesebbeket, az infrastruktúrát.


És mégis úgy beszélsz, hogy nem kérnek az orosz adminisztrációból.



Az ukrán az annyira eredeti nép, mint a moldáv. Vagyis egy nagyobból lett kiszakítva, nem pedig a helyiek döntöttek, hogy ők nem szeretnének Romániához tartozni.


Amúgy az orosz és ukrán nép elválása annyira ment, hogy az Ukrán SzSzR-ben próbálták promotálni az ukrán nyelvet, de 1991 után valamiért az orosz lett a köznyelv, a mindennapok nyelv, az "ukránok" vagy inkább a kis-oroszok 50 - 60 %-a beszélt oroszul, 25 - 30 % a szurzsikot, és 10 % az irodalmi ukránt.


Zelenszkijnek is két hét alatt tért át oroszról ukránra, ennyire eredetiek :D

2023. szept. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/163 A kérdező kommentje:

#143

Nem csak ma éjjel.

Az elmúlt években többször meghalt.

2023. szept. 29. 22:40
 145/163 Jeffrey Spender ***** válasza:
77%

" Nézd meg, a magyarok többsége milyen boldog az orosz bábállami jelennel és jövővel. "


Lennél kedves konkretizálni, hogy Magyarország mióta orosz bábállam, évszámmal ? És ez miben is nyilvánul meg ? Mert ez így üres hangulatkeltés, öncélú, és beszűkült Fideszezés.


Horvátország nem orosz bábállam ?


Ausztria nem orosz bábállam ?


Franciaország nem orosz bábállam ?


És Görögország nem orosz bábállam ?



Ilyen szintű az érvelésed.

2023. szept. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/163 Jeffrey Spender ***** válasza:
68%

Három és fél csillagos,


A Mióta van Ukrajna meg ukrán nép című kérdésre nem tudtál válaszolni, saját gondolatokkal és szavakkal leírt, lényegretörő választ vártam, nem pedig egy igénytelen wikis regényt.


A területszervezésre meg pont rosszul válaszoltál.


A háború oka pont a Krím, és azzal lehet bemutatni, hogy miért rossz a válaszod.



A Krím 1783 - 1954 között Oroszország része volt, jogilag. Akkoriban nem léteztek nemzetközi szervezetek, mégis Oroszország részének ismerték el.


1917 után is az Orosz SzSzK része volt, oblasztyként, és 1954-ben Hruscsov passzolta el az Ukrán SzSzK-nak, belügyi hatáskörben. Csak mire volt jó ez a döntés ?


Amikor 1991-ben összemlott a Szovjetunió, akkor a hatalmat megragadó, jellemzően annál gátlástalanabb és gyenge formátumú politikusok elsődleges célja többnyire csupán a személyes meggazdagodás volt. Minél előbb meg akartak szabadulni a tagköztársaságoktól, részben azért, hogy függetlenedjenek azok szintén kapzsi, korrupt, harácsoló vezetőitől, részben azért, hogy semmi felelősségük ne legyen azok összeomló gazdaságának rendbetételében.


Így kerülhetett sor arra, hogy az egykori adminisztratív belső határok, és 1 - 1 mesterséges nemzetiség néhány tollvonás nyomán nemzetközi államhatárokká és népekké avanzsáljanak - bármiféle változtatások nélkül.


Az oroszok érezték, hogy ez nagyon nem volt jó döntés, ezért legalább a Krím közös használatáról állapodtak meg az ukránokkal, ami mindkét félnek megfelelt, és működött 2014-ig. 2014-ben erőszakos hatalomváltás történt az ukránoknál, az ukránok követelték az oroszok összeszedelőzködését és kiköltözését, erre az oroszok megmakacsolták magukat, és bejelentették, hogy ők maradnak, sőt az ukránok szedelőzködhetnek össze, és költözhetnek ki, vagy elfogadják a tulajváltást, és az új főnököt.


Évszázadokig orosz volt. Miben lenne erősebb hozzá a tulajdonjoga egy 20 éves, és bizonytalan identitású országocskáé ?

2023. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/163 anonim ***** válasza:
0%

144:


“Ukrajnában 1991 óta 4 évente váltotta egymást az orosz és nyugatpárti oldal. Nem sajátították ki maguknak az oroszok, nem volt semmi Fehéroroszországosodás.”


Mindannyian tudjuk mi eszkalálta a helyzetet: Janukovics próbált egyensúlyozni a nyugati orientáció és a Moszkva-barátság között, de ebből az ukránok többségének elege lett, mert nem vezetett sehova. Putyin érezte, hogy eltávolodóban van tőle a régi kapcsolata, így megfenyegette Janukovicsot, hogy ha tovább halad az EU-s társulás irányába, akkor úgy megemeli az orosz energiahordozók árát, hogy abba belebukik. Janukovics észhez is tért, és elállt az uniós társulási szerződés aláírásától. Az ezt követő népfelháborodás (Maidan) közismert.


Oroszország tehát ha “kisajátítani” nem is, de nem akarta kiengedni a befolyási övezetéből Ukrajnát, az ukránok többsége viszont úgy döntött, hogy ha ilyen választás elé vannak állítva, akkor a nyugati orientáció fontosabb, mint az oroszbarátság.


“Megtörtént 2014, azután meg átcsapott az egész egyoldalú, hisztérikus oroszellenességbe”


Hogy egyoldalú lett volna, azt te sem gondod komolyan.. mint ahogy azt sem, hogy bármely más nemzet barátsággal fogadta volna azt az intervenciót, amit Putyin művelt Ukrajnában 2014-ben.


“A Nyugattól követelőznek, mert amíg más az hízelegni próbál, ők agresszív tahó csövesként követelőznek, ugyanakkor Ukrajna az egy szélsőjobboldali ország.”


Egy másik klasszikus Origo.hu-s toposz, hogy az ukránok “követelőznek”.


Az számomra szimpatikus, hogy nem virágnyelven hizelegve pitiznek, hanem egyértelműen megfogalmazzák azt, amit kérnek. Akinek épp rabolják a házát és gyulkolják a családját, mégis milyen módon kéne segítséget kérnie? Egyébként lehet nekik nemet mondani, ha nem tetszik a stílus.


“Egyoldalú, hisztérikus történelem és kultúrarombolás, állampolgársági és nyelvhasználati törvények, gyűlöletpropaganda, nyugati hátszéllel, és te ennek tapsolsz.”


Nézd, én elég sok orosz műsort és oroszpárti milbloggert nézek, azt teljes bizonyossággal mondhatom neked, hogy a másikkal szembeni módszeres gyűlöletkeltés minimum nem egyoldalú.


Egyébként az esztelen russzofobia nekem sem tetszik, mint ahogy a kritikátlan ukránimádat sem.


“Te név nélkül írogató három és fél csillagos, lenézően írkálsz itt az orosz történelemről, meg a képtelenségüket a működő állam szervezéséről és vezetéséről.”


Ha ennyire erdekel a nevem: Alex (nem a Soros). Ezt nem tudom honnan veszed, nagy kedvelője vagyok az orosz kultúrának, Dosztojevszkijnek, Csehovnak, Sosztakovicsnak, stb. Meg az ukrán származású de oroszul író Gogolnak.


“Ukrajna városainak jórészét a cári orosz érában építették, ezért van jogalapja, hogy a sajátjuknak tekintsék. “


A mai dél-Ukrajna viszonylag későn, jórészt csak a 18 században került orosz uralom alá (nem véletlenül kapta a “Novo”-Rosszija nevet a térség”. Kiépült itt néhány nagy cári helytartóság, mint Odessza, de ezek szigetszerűek voltak. Érdekes kérdés, hogy ilyenkor ki formálhat jogot a területre: a szigetszerű jelenlétet kiépítő hódító, vagy a vidéki többséget megőrző meghódított nép.


“Továbbá egy csomó város nem közfelkiáltással, köznépi szinten döntötte el, hogy harkoviként vagy odesszaiként Ukrajnához kíván tartozni, hanem Moszkvában találták ezt ki.”


Mint ahogyan e városok 2014-es Oroszországhoz tartozása melletti köz(?)felkiáltásban is nagy szerepe volt Moszkvának, a Moszkvából odaküldött Girkinnek es társainak. Ugyankkor én nem vitatom el a szerves helyi felkelések létét sem, sajnálatos, hogy nem volt mód e városok lakói valós orientációjának felmérésére. Ez nagy bűne Európának, hogy fetisizálja az 1945-ös és 1991-es határokat.


“Amíg Lenin nem jött, addig nem is létezett olyan, hogy ukrán”


Akkor a cári Oroszországban miért tiltották az ukran nyelvet, ha nem is létezett?


“és amikor véget is ért az egész, Jelcin az egy nemtörődöm, szabaduljunk meg az bekrepált gazdaságtól a másoknak elpasszolással”


Igen, az Ukránoknak ölükbe hullott az az önálló állami lét, amiért évszázadokon át küzdöttek. Most pedig nem akarják ezt elveszíteni. Ezen csodálkozol?


“A szovjet korszakban az ukrán nacionalista pártfőtitkárok ellenére is orosz dologként kezelték feléből - harmadából, és pont akkor építették a leglényegesebbeket, az infrastruktúrát.”


Az oroszok sokat áldoztak a szovjet időkben a perifériákra, igen. Ez feljogosítja őket az így fejlesztett területek újbóli annektálására? Szerintem nem.


“És mégis úgy beszélsz, hogy nem kérnek az orosz adminisztrációból.”


Mert ez tény. Hogy hálátlanok? Lehet. Az oroszok jócskán tettek azért, hogy azzá váljanak.


“Az ukrán az annyira eredeti nép, mint a moldáv. Vagyis egy nagyobból lett kiszakítva, nem pedig a helyiek döntöttek, hogy ők nem szeretnének Romániához tartozni.”


Az ukrán nép fejlődése már a kijevi Rusz mongol hódítás miatti szétesésekor elvált az orosztól. Az nézőpont kérdése, hogy a mai orosz nép szakadt-e ki a mai ukrán nép őséből, vagy fordítva. Az a helyesebb megközelítés, hogy a két mai nemzetnek közös ősei voltak a Kijevi Rusz idején, és azóta külön utakon, hol egymassal szövetségben, hogy egymassal hadakozva léteznek.


“az Ukrán SzSzR-ben próbálták promotálni az ukrán nyelvet”


Ez azért egy egyoldalú túlzás. Ha lesz idom, bővebben írok majd erről.


“1991 után valamiért az orosz lett a köznyelv, a mindennapok nyelv, az "ukránok" vagy inkább a kis-oroszok 50 - 60 %-a beszélt oroszul, 25 - 30 % a szurzsikot, és 10 % az irodalmi ukránt.”


Ha ez így van, akkor az oroszok nagy előnnyel indultak az ukránok baratsagaert, annál nagyobb kudarc, hogy ezt a birodalmi megközelítésüknek hála, mégsem sikerült elnyerniük. Van ilyen. Az elutasítást egy udvarló úriember tudomásul veszi.


“Zelenszkijnek is két hét alatt tért át oroszról ukránra, ennyire eredetiek :D”


Mégis elfogadtàk az ukránok. Erős kritikája ez a Moszkva-barát versenyzőnek, nem?


Üdv, Alex C.

2023. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/163 Jeffrey Spender ***** válasza:
72%

" Mindannyian tudjuk mi eszkalálta a helyzetet: Janukovics próbált egyensúlyozni a nyugati orientáció és a Moszkva-barátság között, de ebből az ukránok többségének elege lett, mert nem vezetett sehova. "


" a nyugati orientáció fontosabb, mint az oroszbarátság. "



Az ukránok 2006-ban kezdtek tüntizni. Akkor nem is Janukovics volt kormányon. És kapásból a szélsőjobbal rukkoltak elő.


https://www.youtube.com/watch?v=tHhGEiwCHZE



Every year, since 2006, Svoboda marches on the 1st of January, in memory of Bandera. And to spread his ideas.


Nyilatkozza büszkén az interjúalany a kamerába.


Banderán kívül Roman Suhevics is nemzeti hőssé veszett el, és amilyen kampányt kerítenek köré ...


[link]


Mondjuk ez a lengyel bandákról való írkálás már az nem jelent jókat ...


[link]



Izrael normális körülmények között érdektelen Ukrajna iránt, azonban az ukránok valamit tudnak, hogy mégis kivívják Izrael rosszallását is :D És odáig süllyedt az egész, hogy Izrael is szemét oroszbarát ország lett :D


[link]



A BBC, a The Guardian, a Reuters, és sok más ilyen nyugati sajtó is egy időben, bár ez rég volt, simán lenácizták az Ukrán Hadsereg egyes, és nem is elhanyagolható részeit.


Az Ukrán Kormányban is vannak szélsőjobboldaliak, kapásból Anton Gerascsenkó.


Mégis a NATO az teljesen más valóságot gyártott, és próbál kommunikálni.


Ukrajna nem nyugati orientációjú ország, hanem csak egy militarizálható proxy.


Ukrajna az Románia 2.0, nem azért akarnak nekik is vadiúj és jónak kinéző fegyvereket adni, mert annyira megérdemlik a románok, vagy van pénzük, hanem rangsorolják, hogy ki az, aki bepalizható, és ki az, aki már sokkalta nehezebben.



" Hogy egyoldalú lett volna, azt te sem gondod komolyan.. mint ahogy azt sem, hogy bármely más nemzet barátsággal fogadta volna azt az intervenciót, amit Putyin művelt Ukrajnában 2014-ben. "


Megint csak arra tudok visszatérni:


Mikor legális, és mikor illegális egy beavatkozás ?


Az amerikás példára visszatérve én sajnálom, hogy Kuba nem lett rendes amerikai tagállam, már Polk elnök alatt.


A másik, hogyan lehet a Krímből kulminálni a közhangulatot ? Miért kell nekik annyira pl. az, amikor történelmileg az nem volt ukrán föld, és a javak újraelosztásánál is az oroszok szereztek egy 80 %-os tulajdoni hányadot ?



" Egy másik klasszikus Origo.hu-s toposz, hogy az ukránok “követelőznek”. "


Ki dönti el, és hogyan, hogy mi számít megbízható / értéktelen híroldalnak ?


Én mind az Origót, mind a Telexet, mind a HVG-t elfogadom, és még a Portfóliót is. Pont itt írtak erről a jelenségről:


[link]


Már tavaly nyáron ő is megmondta az ukránoknak, hogy Nagy-Britannia "nem online házhozszállító szolgálat", amikor fegyverszállításokról van szó.


Tizenegy órát autóztam (Kijevbe), csak azért, hogy a kezembe nyomjanak egy listát - és akkor megmondtam, hogy én nem az Amazon vagyok.


Tetszik vagy sem, az emberek szeretnék látni a hála jeleit.



" Akinek épp rabolják a házát "


Területi vitában állnak, történelmi és kormányzási alapokon, nem pedig öncélú hódító háború ez.



" és gyulkolják a családját "


A veszteségek azok szelektívek.


Az ukrán katonai veszteségek azok valóban borzasztóak. De az a politikusok döntése, hogy meddig kívánják folytatni a harcot.


A civil lakosságot viszont kímélik.


Az Ukrán Kormány oblasztyonként regisztrálta az elhunytakat és eltűnteket, és minő meglepő, Kijev, Harkov, Donyeck, Luganszk, Nyikolajev, és Herszon oblasztyokból regisztráltak érik el a 3,000 - 5,000 - afölötti áldozatot.



" Egyébként lehet nekik nemet mondani, ha nem tetszik a stílus. "


A Nyugat egyébként ezt csinálja. Minél lassabban, minél később, és minél átlátszóbban adományoz nekik valami fegyvert, közben meg a komplett Krím elfoglalásáról, és azon túlmenően Oroszország megbüntetéséről szónokolnak.


A politikusi szónoklat, és a tényleges cselekvés ellentétben áll.


Mire jó az ilyesmi ?



" A mai dél-Ukrajna viszonylag későn, jórészt csak a 18 században került orosz uralom alá (nem véletlenül kapta a “Novo”-Rosszija nevet a térség”. Kiépült itt néhány nagy cári helytartóság, mint Odessza, de ezek szigetszerűek voltak. Érdekes kérdés, hogy ilyenkor ki formálhat jogot a területre: a szigetszerű jelenlétet kiépítő hódító, vagy a vidéki többséget megőrző meghódított nép. "



Odesszánál eredetileg török erőd volt, Hacibey / Yeni-Dünya néven, semmi más. Volt egy erőd ott, és más nem. Semmilyen városka nem volt ott. A terület háború után gazdát cserélt.


[link]



Délnyugat-Oroszország / Dél-Ukrajna az vitatott terület volt az oroszok és a törökök között, ezért lett Novo-Rosszija.



" Mint ahogyan e városok 2014-es Oroszországhoz tartozása melletti köz(?)felkiáltásban is nagy szerepe volt Moszkvának, a Moszkvából odaküldött Girkinnek es társainak. "


Mindkettő oldal, Nyugat, és Oroszország is bérlázongókkal akarta kisajátítani az egészet.



" Akkor a cári Oroszországban miért tiltották az ukran nyelvet, ha nem is létezett? "


Most 2023-at írunk, akkoriban pedig 1860 volt. 160 évvel ezelőtt másként gondolkodott mindenki, vaskalaposabbak voltak. Tekintve, hogy az orosz nyelv népszerűbb az ukrán emberek körében, mint az ukrán, ilyenkor értelmetlen is tiltogatni. De nem ér itt véget a történet.


A franciáknak Mi félnivalójuk van, hogy mind a mai napig megtagadják a Regionális és kisebbségi nyelvek európai kartájának az elismerését, aláírását, és jogrendjükbe integrálását ?



" Az oroszok sokat áldoztak a szovjet időkben a perifériákra, igen. Ez feljogosítja őket az így fejlesztett területek újbóli annektálására? Szerintem nem. "


Ki vagy mi dönti el, hogy az adott terület az periféria, vagy nem ?


Oroszország, önmagában nézve, nem számítva Fehéroroszországot és Ukrajnát, úgy is európai ország, a lakosságuk 80 % az Urálon innen él. Nekem az Urálontúl az orosz periféria.


[link]


Ez megy másikabb, ugyyanakkor itt is az európai rész a normálisan lakott, központi országrészük:


[link]



" Az ukrán nép fejlődése már a kijevi Rusz mongol hódítás miatti szétesésekor elvált az orosztól. Az nézőpont kérdése, hogy a mai orosz nép szakadt-e ki a mai ukrán nép őséből, vagy fordítva. Az a helyesebb megközelítés, hogy a két mai nemzetnek közös ősei voltak a Kijevi Rusz idején, és azóta külön utakon, hol egymassal szövetségben, hogy egymassal hadakozva léteznek. "


Én azt nézem, hogy a történelemben kiket jegyeztek népekként.


Voltak népek, amelyek eltűntek / kihaltak. Ilyen egy csomó ókori / középkori nép


Vannak olyan népek, melyek egykoron tekintélyes lélekszámmal bírtak, mára megfogyatkoztak, de attól még léteznek. Ilyenek a kozákok.


Vannak olyan népek, melyek állták a történelem viharait, de mindmáig léteznek normális lélekszámmal. Baltiak, lengyelek, mi, magyarok, és sok más is.


Vannak viszonylag fiatal népek, mint a román.


Miért van, hogy kozákokat jegyeztek, tatárokat, és hasonló nomád népeket, de az ukránokat nem ?



" Ez azért egy egyoldalú túlzás. Ha lesz idom, bővebben írok majd erről. "


Ugyanazt a népszavazási kérdést kiírták


irodalmi orosz nyelven:


Считаете ли Вы необходимым сохранение Союза Советских Социалистических Республик как обновлённой федерации равноправных суверенных республик, в которой будут в полной мере гарантироваться права и свободы человека любой национальности?



és irodalmi ukrán nyelven is:


Чи вважаєте ви за необхідне збереження Союзу Радянських Соціалістичних Республік як оновленої федерації рівноправних суверенних республік, у якій будуть повною мірою гарантуватися права і свободи людини будь-якої національності?

2023. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/163 Jeffrey Spender ***** válasza:
72%

" Ha ez így van "



Both Ukrainian and Russian are commonly spoken in Kiev. In the 2004 sociological survey, when the question "What language do you use in everyday life?" was asked, 52% says "mostly Russian", 32% "both Russian and Ukrainian in equal measure", 14% "mostly Ukrainian", and 4.3% "exclusively Ukrainian".



Dnipro:


In a survey in June–July 2017,


- 9% of residents said that they spoke Ukrainian at home,


- 63% spoke Russian,


- and 25% spoke Ukrainian and Russian equally.[213]



Mykolaiv oblast has a dual-ethnic composition: The most common ethnicity is Ukrainian; but the most common language is Russian. As of 2017,


- 63% of the population spoke Russian at home,


- 7% Ukrainian,


- and 28% spoke both Ukrainian and Russian equally.[42]



Russian language dominates in informal communication in the capital of Ukraine, Kyiv.[34][35] It is also used by a sizeable linguistic minority (4-5% of the total population) in Central and Western Ukraine.[36] 83% of Ukrainians responding to a 2008 Gallup poll preferred to use Russian instead of Ukrainian to take the survey.[37]



Mondjuk azért a Közép-Ukrajnát lehetne definiálni.


Az ellen semmi kifogásom nincs, hogy Nyugat-Ukrajnában 3 %-os az orosz nyelv elterjedtsége.


Közép-Ukrajna nehezen definiálható, én jobban szeretem az ilyen jobb / bal parti Ukrajna kifejezéseket. Jobb partinál hivatalosan 30 % körüli. A bal partinál ott 45 - 60 % is.


És Dél és Kelet-Ukrajna azok, amik stabilan 80 %-os oroszajkúak.



A 2012 study showed that


- on the radio, 3.4% of songs were in Ukrainian while 60% were in Russian


- over 60% of newspapers, 83% of journals and 87% of books were in Russian


- 28% of TV programs were in Ukrainian, even on state-owned channels



Russian is by far the preferred language on websites in Ukraine (80.1%), followed by English (10.1%), then Ukrainian (9.5%). The Russian language version of Wikipedia is five times more popular within Ukraine than the Ukrainian one, with these numbers matching those for the 2008 Gallup poll, in which 83% of Ukrainians preferred to take the survey in Russian and 17% in Ukrainian.



Források:


- Center for Insights in Survey Research


- U.S. Agency for International Development (USAID)


- GfK Ukraine


- Kyiv International Institute of Sociology


- Gallup



" Ha ez így van, akkor az oroszok nagy előnnyel indultak az ukránok baratsagaert, annál nagyobb kudarc, hogy ezt a birodalmi megközelítésüknek hála, mégsem sikerült elnyerniük. Van ilyen. Az elutasítást egy udvarló úriember tudomásul veszi. "



Az oroszok nem a birodalmi / nagyhatalmi ábrándjaikkal vágták el magukat, hanem a kormányzásukkal.


A háború előtt volt egy berozsdásodott, alulfinanszírozott, rosszul szervezett államháztartás, a köznépnek, és egy, az EU-val való üzletelésben erősen érdekelt orosz felső tízezer, akik vígan talicskázták ki a közvagyont, és építgették a villáikat Európában és a Perzsa-öbölben.


Ha Oroszország sikeres lett volna, akkor valóban, vonzóbbak lettek volna, nem pedig népszerű lenne a szélsőjobb is Ukrajnában. Ezt elqúrták, nem kicsit, nagyon.



" Mégis elfogadtàk az ukránok. Erős kritikája ez a Moszkva-barát versenyzőnek, nem? "


Amikor volt az ukrán elnökválasztás, akkor Zelenszkij 30 %-al vezetett, Porosenkó és Julija Tyimosenkó 15 - 10 %-al, és volt egy negyedik jelölt is.


A második fordulóban meg a közismerten leszerepelt Porosenkó ellen szavaztak, nem pedig Zelenszkij mellett.


Mind az amerikaiakat, mind a briteket meglepte a harcok elhúzódása, ők is 3 nap - 2 hetet adtak Zelenszkijnek, mert szintén nem valami jól kormányzott.


Ahogy a háború haladt, 8 millióan is leléptek Ukrajnából.


Aki meg nem tudott, minél kevesebb eredménnyel próbálja lefizetni a sorozóbiztosokat és határőröket.

2023. szept. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/163 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 118


" Nem látom jelentőségét a miért-nek, csak a ténynek, hogy Ukrajna nem kívánta a keletiszláv népeket a saját zászlaja alatt egyesíteni, Oroszország azonban ilyen küldetéstudattól szenved. "



[link]


[link]


[link]


[link]



Az ukránoknak is voltak nedves álmai a Kis-Oroszországról, ami nem a 600,000 km2-es mai országukat jelentette, hanem jóval azon túl is ...

2023. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!