Elfogadható 160 ukrán katona halála négyzetkilométerenként?
Pontosan nem tudni, hogy mennyi területet foglaltak vissza az ukránok, de 80-250 négyzetkilométer között írnak hírportálok.
Ha a legoptimistább becslést vessszük alapul akkor, átlagosan 160 ukrán katona halt meg 1 négyzetkilométer területért.
Oroszország 116 000 négyzetkilométer területet vett el Ukrajnától, ez most lecsökkent 115 750 négyzetkilométerre.
Ha továbbra is ilyen veszteségekkel számolunk akkor 18 millió 560 ezer katona fog meghalni mire az utolsó négyzetkilométert is visszaveszi.
#98
Háború az 2014 óta van, nem 2022 óta.
Ez nem öncélú agresszorkodás, hanem elfajult területi vita, olyan területekért, amik egykor Oroszországé voltak, de egypár féleszű forradalmár, meg pártfőtitkár elidegenített.
A másik, az oroszok akkor vesztettek haditechnikát, amikor megpróbáltak Kijevbe bevonulni.
Ellenben a védekező műveleteknél teljesen jól vannak.
Ukraine’s overall gains along the three axes of the counteroffensive (Map by Nathan Ruser, based on data from DeepState, an established Ukrainian OSINT source)
Amúgy az ukrán harci helyzet nagyon rosszul áll.
Ukrajnában már a tuberkolózissal kezelteket, meg az ideggyengéket toborozzák közkatonának. Korábban ez a kategória alkalmatlan volt, de most szükséghelyzet van, még az alkalmatlant is besorozzák.
Mind a bahmuti harcok, mind ez a védekezés eredményes volt az oroszok számára, miközben az ukrán veszteségek nagyon rosszak.
Az oroszoknak meg kell tanítani, hogy a nemzeti érdekeiket a saját hataraikon belül védjék, ne akarják előírni a szomszéd népeknek - sem pánszlávista, sem más alapon - hogy hogyan éljenek, hogyan (ne) gondoskodjanak a saját védelmükről, stb.
Úgy látszik Oroszországnak ezt időről időre meg kell tanítani, mert maguktól valahogy minduntalan más népek területén igyekeznek “védeni” a nemzeti érdeküket.
Értem én, hogy vannak, akik ennek szurkolnak, csak akkor ezt nevezzük annak ami: orosz imperializmusnak.
#103
Az USA mind a közelkülföldön, mind több ezer kilométerre, a világ másik felén "védi" az érdekeit, fegyveresen.
Nekik szabad azt ?
Micsoda az ?
Amerikai imperializmus ?
"Az oroszoknak meg kell tanítani, hogy a nemzeti érdekeiket a saját hataraikon belül védjék, ne akarják előírni a szomszéd népeknek - sem pánszlávista, sem más alapon - hogy hogyan éljenek, hogyan (ne) gondoskodjanak a saját védelmükről, stb."
A saját példa ragadós. Az usa elkezdhetne példát mutatni az oroszoknak, hogy nem pofázik bele az óceán másik partján fekvő országok belügyeibe és ők is otthon védik a nemzeti érdekeiket. Kitörne a világbéke.
# 103
Ki vagy Mi határozza meg, hogy kinek van "joga" önálló államnak és népnek lenni ?
Ausztria, Belize, Nigéria mitől döntőbíró ebben, vagy nem ? És az USA ? Vagy Anglia ? És Oroszország ?
Továbbá ki vagy mi vagy hogyan határozzák meg a területi kiterjedését az országnak ?
#102
Kezdem úgy érezni, hogy Ukrajna a saját vágyvezérelt kommunikációjuk áldozata lett.
Az hogy ők minden területet vissza akarnak szerezni, annak az lett a következménye, hogy belehajszolták magukat egy olyan támadásba amiből csak vesztesen lehet kijönni.
Aztán jött a felimserés és koppanás, hogy mennyire nehéz áthatolni az orosz védelmi vonalon. De már nem tudnak kiszállni ebből a helyzetből. Mondjuk szerintem még mindig jobb lenne kihátrálni mint a végzetes kimerülés.
De úgy néz ki, hogy mindent feltettek egy lapra és reménykednek. A remény hal meg utoljára, szokták mondani...
# 103
Miben nyilvánul meg az a nagy Nyugati támogatás ?
A nagy Nyugati segítség is abból áll, havi 5 M109-es Paladin tüzérséget, 4 Leopárd 2-est, és 6 Marder csapatszállítót adományoznak, és ez elég az oroszok kiveréséhez Ukrajnából, sőt a Krím elfoglalásához is ?
Betolna a NATO, mármint a Hajlandók Koalíciója egy All-In-t, és csúnya vereség lenne belőle a NATO-nak, akkor mi lenne, hogyan tovább ?
A nagyhatalmaknak egyértelmű az állásponta ebben a kérdésben.
Egy nép önrendelkezési joga magasabb rendű az államhatárok sérthetetlenségénél.
Vagy csak koszovóban volt így. A többi kisebbség esetében kuss a neved és tűrnöd kell a megalázást. Mind a kurdoknak törökországban, az orosz kisebbségnek ukrajnában stb.
104:
Az amerikai fegyveres fellépés a határaikon túl szerintem az esetek egy részében szolgál imperialista célokat is.
Azonban Ukrajna esetében nem elhanyagolható különbség, hogy míg az ukránok az amerikai fegyvereket (és tőkét) kérik és örömmel fogadják, addig az orosz fegyvereket nem kérték.
Értem én, hogy Oroszország is (újra) nagyfiú akar lenni, akiért odavannak a csajok (országok), csak valahogy azt a fránya vonzerőt, hogy maguktól tegyék szét nekik a lábukat a közeli s távoli szomszédok, nos azt nem sikerül kialakítaniuk.
Persze van egy szûk rajongói kôr, aki rejtélyes megfontolásokból egykori és potencialis orosz célország polgáraként mégis promózza, hogy Oroszországnak is joga van impériumra, de ez egyelőre nem mondható általánosnak közép-kelet Európában. Magyarország talán kivétel, itt a többség talán szívesen széttenné a lábát önként is a macho-ideál Oroszországnak, ez ügyben a Kreml pilot-projektje egész jól halad, azt meg kell hagyni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!