A szövetségesek valóban jó ügyért háborúztak?
#50
A szovjet mobilitást amerikai Studebaker teherautókkal érték el, gondolj bele, ha az nincs kéznél...
49-es csak éppen Hitler már 1938 előtt is probálkozott Ausztria annektálásával, csak azt éppen Mussolini akadályozta meg. Meg Japán és Németország kapcsolata kényszeren alapult, tudni kell Hitler a kínaiakat támogatta sokáig, még kínai katonákat is kiképeztek.
Valószínűleg volt beleszolása a dolgokba, de sokáig helyi konfliktusnak tekintették, inkább az amerikaiakat zavarta ez, még amerikai hajót is elsüllyeztettek aminek kárát megtérítették, nehogy háború legyen. Japán probált kimaradni a nemzetköziségből, és csak akkor támadta meg a szövetségeseket mikor Amerika ultimátumot adott nekik hogy vagy kivonulnak Kínából vagy nem kapnak több olajat, hát Japán készlete csak fél évre volt elég, ezért gyors meglepetéstámadással egy időre kilökték amerikát és megszálták Indonéziát és térségét, hogy legyen nyersanyaguk, mert Japán szegényes volt ezekből, importálnia kellett, ezért is akarta gyarmatosítani Kínát mert az gazdag volt ásványkincsekbe.
Japán terve nagy kelet-ázsiai közös felvirágzás övezete volt melybe Japán a centrum mely mindenkit ellát feldolgozott termékekkel cserébe a többiek nyersanyagokkal látják el Japánt, és a japánok fölözik le a profitot. Ez teljes egészébe Napóleon Franciaországáhóz hasonló övezet volt.
#52
Ezért is tekintettek Nyugaton Mussora egy ideig mint ellensúlyra a Führerrel szemben. Ha Adolf már 1938-ban Csehszlovákiánál próbálkozik háborúval, hogy döntésre vigye a kérdést, abból elég szarul jött volna ki a Wehrmacht. A terep mindenestül a védelemnek kedvez + ha még a nyugatiak, szovjetek is beavatkoznak a csehszlovák állam oldalán... De fontosabb volt kielégíteni most is a Führer igényeit :)
#53
Tankok terén egyedül a T-34-ből elő tudtak állítani annyit, amennyi bőségesen fedezte a szükségleteket, tehát az állítás a Lend-Lease szállítás fontosságáról igaz is, meg nem is..
#58
Igen, az elején marha kevés volt ebből a típusból, de később már átálltak tömegtermelésre, innentől kezdve a gyárak majdhogynem fosták magukból.. Még fel lehet hozni a német fél jobb kiképzettségét, csakhogy ebben a bazi nagy anyagcsatában-mert a Keleti front az volt- a sok lúd disznót győz elve érvényesült a végén, bár itt szintén feltevődik a kérdés, ebben a szakaszban ha Hitler hagyja érvényesülni a hivatásos katonákat, azok mit tudnak kihozni a rendelkezésre álló szituációból..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!