Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szövetségesek valóban jó...

A szövetségesek valóban jó ügyért háborúztak?

Figyelt kérdés
Elsőre úgy tűnik, a németek voltak az agresszorok, meg rasszisták, népirtók, a szövetségesek valóban felszabadítottak néhány országot, toleránsak voltak, annyira, hogy még a kommunistákkal is össze tudtak fogni. De ha belegondolunk, előtte évtizedekig ők szemétkedtek a németekkel, akiktől még néhány gyarmatot is sajnáltak, miközben máig, 2019-ben is elnyomják a szegény országokat. Még Németország gazdasági központját is megszállták fegyveresen, csak akkor távoztak, mikor Hitler visszavette. Németországtól elvettek területeket, és megtiltották Ausztria és Németország egyesülését. Plusz volt egy gazdasági világválság, amiben nyilván nyakig benne voltak az amerikai bankárok is. Kulturálisan, pénzügyileg is tönkretették a liberálisok, a weimari köztársaság az országot, a németeket. Tehát végülis az első ütést a szövetségesek vitték be, a németek, bár túlzott mértékben, járulékos károkat okozva csak visszavágtak. Nem a szövetségesek vágtak vissza (és ők is ugyanolyan vagy még inkább túlzó mértékben). A háború végeredménye sem lehetett volna sokkal rosszabb, diktatúrába kényszerítették Kelet-Európát, milliókat ölettek meg a kommunistákkal, ők maguk is milliókat megöltek ok nélkül. A katonáik agyát is átmosták, akik azt hitték, hogy minden német gonosz, rendszeresen agyonlőtték a német hadifoglyokat, aztán csodálkoztak a háború után, hogy a németek egész rendes emberek.

2019. dec. 20. 14:30
 41/91 anonim ***** válasza:
100%

#40

Pár dolgot kihagytam, azért tűnik úgy: Von Rundstedt parancsolt megálljt, ezt hagyta jóvá Hitler, Göring csak kihasználta a helyzetet.

A baráti kéznyújtáshoz pedig annyit: Adolf Galland visszaemlékezései szerint valóban tett ilyen irányú gesztusokat a Führer, csak azt nem kalkulálta bele, a fair play szabályait az angolok másképp értelmezik, mint ő. Churchill nyíltan megmondta: amint a meghódított államok függetlenségét visszaadják, bármilyen békekötésről szó lehet.

2019. dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
41-s ezeket eddigis tudtam, nem mondasz újat, legfeljebb azok a alacsonyabb beosztású emberek kijelentései nincsenek meg nekem, mert nem vagyok rá specializálodva a témára, inkább a megértésre megyek . De egyértelmű az óvatoskodás ha valaki tudja hogy összesen 41-szer fújták le azt a hadjáratot tudtommal és 42. alkalommal inditották, vagyis ennyiszer inditották tudtommal és nem keverem össze a hitler elleni merényletek számával.
2019. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:

Tudom ajánlani A. J. P. Taylor A második világháború okai könyvét, amiben szintén szakít a velejéig gonosz Hitler mítoszával (komoly brit történész a fazon) és inkább egy hazardőr kockázatvállalásának tudja be az európai konfliktus kirobbanását, aki úgy vélte, a békére törekvő nyugati államfők úgyis minden követelésének engedni fognak, hogy elkerüljenek egy újabb háborút. Már csak azért is alapozhatott erre, mert a háborús sebek akkor még tényleg frissek voltak-kutya nem akarta átélni azokat a borzalmakat, amikre 1914 és 1918 között sor került-, csak arra nem számított, előbb-utóbb elfogy a szerencséje.

Ja és még valami: a 2. világháború a közvélekedéssel szemben nem Lengyelországban kezdődött.

2019. dec. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:

43-as nem vitatom a a lengyel részt, én szerintem 1939 elején, Csehszlovákia szétszakításával kezdődött az előkészület, de háború is lett volna, ha Magyarország enged a német kérésnek és hadat üzen Csehszlovákiának cserébe egész Szlovákiáért. De a lengyelek is hibásak azért hogy ennyire elfajult a helyzet, bár ők is kaptak Csehszlovákiából, meg tudtommal elég németbarátok voltak, a vezető réteg kb hasonló gondolkodású volt mint a hitler rezsimé.

De tudtommal Lengyelországba nagy optimizmus volt a korba, hogy Lengyelország egymaga eltudja verni a németeket, amit gondolom a Szovjet Oroszország legyőzésére alapoztak, bár a valóság az volt hogy annyira szegényesek voltak hogy a repülőgépekhez nem volt elég üzemanyag hogy hatákony kiképzésbe részesitsék magukat, gondolok itt arra hogy a lovak elég jelentős szerepet játszottak náluk, és a lovaknak szokatlan volt a német repülőgépek jelenléte, mert a lengyelek sporólás gyanánt nem készítették fel őket erre, hogy ilyen körülmények között kell nyugodtnak lenni.

De számomra az a furcsa hogy e lengyel haderő amely nemcsak modernségbe, de még létszámba is gyengébben állt, hogyan ért el a német hadsereg 40%-os veszteséget. Ráadásul úgy hogy még közbe hátba is támadták őket a szovjetek. Bár a romániai hídfőállás stratégia enélkül is összeomlott volna, mert gondolom a logisztika első világháborús elveken nyugodott, emaitt ha nemis sikerült volna villámháborúzni, két hónap alatt el lehetett volna foglalni csak első világháborús stratégiák útján, mert egyrészt a szövetségesek leragadtak ennél, másrészt azis elavult volt, a védekezés elvére építeni, meg a készletek. Meg De Guelle volt talán a leginkább modernizálni akaró hogy a tankokat ne szorják szét, hanem alkalmazzák egységesen, csak éppen minőség terén még ígyse értek volna sokat, hiába volt több mint a németeknek. Vagyis a háborút csak akkor tudták volna megnyerni ha Lengyelország elleni offenzia idején inditanak támadást, mert Németországot Nyugati oldalán pár százezres sereg védte, a német hadsereg 80%-t lekötötte Lengyelország. De az én véleményem hogy még ekkorse tudtak volna nyerni, mert olyan helyzet jött volna elő mint az első világháború mikor belgiumot lerohanták és az oroszokokat alábecsülték és 400 ezer orosz betört Kelet-poroszországba, csapatelvonások, vagyis Lengyelországból kivontak volna csapatokat, és berendezkedtek volna egy védelmi rendszerbe mindkét fronton. De sok esélye nem lett volna a szövetséges hadseregnek, mivel a németeknek jóval több idejük volt készülödni, meg sokan fektettek be a fejlesztésekre, vagyis hiába a létszámfölény, ha Németország légiereje és páncélos hadereje mozgékonyabb és átütőbb, egyetlen hibája, hogy nem volt kiproválva élesbe, mert a spanyol polgárháború inkább teszt volt.


Bár talán egy alapot tudnék mondani miért nem mertek támadni a szövetségesek, ez az én véleményem, hogy Hitler a kor szokásaihóz képest szerencsejátékos módjára elhitetette velük hogy milyen erős hadserege van, mert a kor szokása az volt hogy mindenki titkolta a saját erejét, mindig gyengébbnek mutatta magát, kivéve Hitlert, mert ő ezzel szemben erősebbnek, felvonulásokon ugyanazokat a tankokat többször vonultatta végig, vagyis duplán rájátszott, még az eredetinél nagyobbnál is nagyobb hadsereget hittek hogy van nekik.

2019. dec. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:

#44

Á, a háború sokkal korábban kezdetét vette, méghozzá Ázsiában, egyrészt a kínai-japán, másrészt a szovjet-japán háborúval, amikor Hitler még csak húzkodta a nyugati vezetők bajuszát.

2019. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
De a véleményem ezek ismertéről, az hogy többet ér az valaki alig tud valamit ezekrek, de áttudja érezni a kor szemmelliségét, megérteni az érzéseket amik miatt így történtek ezek, mint aki tisztán aprólékosan tud mindent és tudja például mi volt az Altmark-incidens. Sajnos eléggé értetlenkedek mikor vitázik logikai úton és sokan a iskolai rendszerbe megkövetelt magolásból tud csak idézni és mintha két külön nyelvet beszélnénk helyzet áll fenn.
2019. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:
45-s szovjet-japán háború, mármint a japánok hasszán tavi erőfitogtatása? Az nem háború. Meg a Japán-kínai háború helyi konfliktus volt, a Marco-polo hídi incidens is elég röhejes hogy egy japán tiszt miatt elindul egy leigázó háború. Japán a nagyhatalmak közt a lenggyengébbek közt volt, talán Olaszország volt gyengébb nála, de elszántsága mindenkinél magasabb volt, kamikazékot ilyen tömegesen inditani, a németek se tudtak idáig eljutni. Meg ezek tudtommal 1938-1939-re már állóháborúba süllyedtek le, és csak 1944-45 indult erős koncentrált japán támadás Kína ellen újra, ami mégeggy értelmetlen lépés volt a sok között, a legértelmetlenebb India ellen feláldozni a hadsereg harmadát pár méteres előrenyomuláőssakl
2019. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
Véleményem az Hitler húzásairól, szerintem neki Münchennél meg kellett volna állnia, csak túlzottan mohó lett, megrészegült az addigi sikerektől -a nyugati hadjárat idején pláne-, azt hitte, ezután is bejönnek majd a számításai. Ha tudta volna előre, az ideológiai ellenfele, Sztálin lesz majd a nevető győztes (igaz, nem kevés cinikus módon feláldozott,vagy odavetett vöröskatona árán)...
2019. dec. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:

#47

Márpedig az újabb generációs hadtörténészek-főleg Antony Beevor- ezt a konfliktust tekintik a háború kezdetének, nem pedig a csehszlovák válságot vagy a lengyel kalandot.

A végeredményt ismerjük, ez sokban befolyásolta később az események menetét.

2019. dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
48-s Hitler tudott volna nyerni Sztálin fölött, csak különbség kettejük között hogy eleinte bár mindkettő erőteljesen beleszólt hogyan vezessék a katonákat, ami sok áldozatot hozott mindkét részen, de Sztálin engedett a tábornokoknak és tudtak győzni. Hitler csak 1943-ba adott szabadabb kezet csak, 1941-be volt olyan amikor egy nap 70 km-t nyomult előre egyes csapatok ezeket korlátozta, Moszvkát kevesebb mint 100 ezren védték simán belehetett volna venni, erre a csapatokat Kijev és Leningrádba küldi és Moszkvát csak akkor akarja elfoglalni mikor azt már több mint 700 ezren védik ráadásul a legerősebb katonákkal, a szibériai csapatokkal, amelyek jobban megvannak edződve a télre mint a többi. 1943 Manstein megmutatta hogyha hagylyák hogy hozzáértő emberek tegyék a dolgukat ahogy szeretnék akkor még egy reménytelennek tűnő helyzetet is meglehet fordítani, az 1943-as rugalmas védekezés taktikájával törnészések szerint kb fél évvel húzta el a háború Manstein, mert megszüntette a felmorzsolodásos háborút egy időre és betudták ásni magukat a német csapatok, csak nem kellett volna elpazarolni a német ipar 1942-1943-ba termelt új modern fegyvereit egy Kurszki csatába, amit még ígyis úgy vesztettek el hogy a veszteségük negyede volt a szovjetekének, ha ezt védekezésre használják akkor vajon hányszor nagyobb vesztesége lett volna a szovjet félnek. Mert ugyebár a Szovjetunió nagyon mobilizálta a hadseregét, de attól még tudni kell hogy lakossága fele német uralom alatt volt, őkse tudtak volna végtelenig háborúzni, kb 100 millió fölött álltak akkoriban, ráadásul a németek a megszállt területeken toboroztak, még az SS-ba is kerültek be helyi emberek, az ukránok és balti államok lakossága megvetette a szovjeteket, még Sztálin fia tudtommal elis árulta a németeknek hogy a Szovjetuniót úgy tudná legyőzni és stabil német befolyást létrehozni, ha önállóságot adna a térségnek, az ottani népeknek, amit persze elvetettek, mert a német élettér elméletük pont arról szólt volna hogy német vezetés.
2019. dec. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!